REKLAMA

Przerwy w kilku dużych bankach. Utrudnienia dla inwestorów i problemy z wypłatami gotówki

2022-08-19 15:00
publikacja
2022-08-19 15:00
Przerwy w kilku dużych bankach. Utrudnienia dla inwestorów i problemy z wypłatami gotówki
Przerwy w kilku dużych bankach. Utrudnienia dla inwestorów i problemy z wypłatami gotówki
fot. Krzysztof Pacula / / FORUM

Jak co tydzień na łamach Bankier.pl sprawdzamy, które banki zapowiedziały przerwy techniczne na nadchodzący weekend. W najbliższych dniach klienci mogą napotkać na problemy z logowaniem się na konto, działaniem kart debetowych czy wypłatami środków z bankomatów.

Do tej pory przerwy w działaniu swoich usług zapowiedziały następujące banki: Bank BPS, Bank Pekao, Bank Pocztowy, BNP Paribas Bank Polska, BOŚ Bank, Credit Agricole, ING Bank Śląski oraz mBank.

Prace serwisowe w Banku BPS

Klienci Banku BPS muszą się przygotować w ten weekend na możliwe przerwy w realizacji transakcji płatniczych oraz wpłat i wypłat w bankomatach sieci Planet Cash przy użyciu kart Visa oraz Mastercard. Planowane prace mają mieć miejsce w nocy z niedzieli na poniedziałek (21/22 sierpnia 2022 r.) w godz. 0.00 – 3.00.

Przerwa techniczna w Banku Pekao

Dla informatyków Banku Pekao szykuje się pracowity weekend. Prace serwisowe zostały bowiem rozpisane na kilka dni:

 • w nocy z piątku na sobotę (19/20 sierpnia) w godz. 23.30 – 6.00 nie będzie możliwości zalogowania się do serwisu Pekao24, korzystania z aplikacji PeoPay, Pekao24Makler i platformy eTrader Pekao,
 • w nocy z soboty na niedzielę (20/21 sierpnia) w godz. 23.00 – 16.30 mogą wystąpić problemy ze złożeniem wniosku o Pożyczkę Klik Gotówka,
 • w niedzielę (21 sierpnia) w godz. 0.30 – 4.30 nie będzie można wykonać przelewu natychmiastowego Express Elixir i przelewu na telefon Blik w aplikacji PeoPay,
 • w poniedziałek (22 sierpnia) w godz. 1.00 – 4.00 nie będzie możliwości zalogowania się do serwisu Pekao24, korzystania z aplikacji PeoPay, Pekao24Makler i platformy eTrader Pekao oraz korzystania z bankomatu, terminala płatniczego, karty debetowej banku czy przelania pieniędzy z karty kredytowej.

Prace administracyjne w Banku Pocztowym

W niedzielę (21 sierpnia) Bank Pocztowy przeprowadzi przerwę techniczną. Pierwsza z nich rozpocznie się o godz. 0.30 i zakończy o godz. 3.00. W tym czasie można napotkać na problemy z autoryzacją transakcji bezgotówkowych i gotówkowych.

To jednak nie koniec utrudnień. Od godz. 3.00 do godz. 8.00 nie będzie można pobierać wszystkich danych karty w bankowości internetowej. Natomiast od godz. 4.00 do godz. 8.00 nie będzie można wykonać transakcji, jeśli potrzebna będzie do tego autoryzacja kodem 3D Secure wysłanym przez SMS. W ciągu tych czterech godzin nie będzie też można przyłączać kart banku do portfeli Apple Pay, Google Pay, Garmin Pay czy Xiaomi Pay.

Prace serwisowe w BNP Paribas Banku Polska

Prace nad systemami w BNP Paribas Banku Polska rozpoczną się już w piątek (19 sierpnia) o godz. 21.00. Do godz. 23.59 klienci nie będą mieli dostępu do systemów GOonline Biznes, GOmobile Biznes, GOconnect Biznes (Host to Host).

Przerwa w BOŚ Banku

Dłuższa przerwa w dostępie do systemu i aplikacji mobilnej BOŚBank24 oraz usług mojeID i TeleBOŚ czeka klientów BOŚ Banku. Potrwa ona od piątku (19 sierpnia) od godz. 22.00 aż do niedzieli (21 sierpnia) do godz. 6.00.

Prace techniczne w Credit Agricole

Kolejnym bankiem, w którym zostanie czasowo wyłączona bankowość internetowa, jest Credit Agricole. W sobotę (20 sierpnia) od godz. 1.00 do godz. 3.30 nie będą dostępne serwisy CA24 eBank oraz CA24 Mobile.

Przerwa w ING Banku Śląskim

W ING Banku Śląskim nie próżnują i weekend w nim upłynie pod znakiem przerw. Dokładna rozpiska godzinowa poniżej:

 • w sobotę (20 sierpnia) od godz. 8.00 do godz. 12.00 nie będzie dostępny moduł Makler w Moim ING oraz aplikacja ING Makler Mobile,
 • w nocy z soboty na niedzielę (20/21 sierpnia) w godz. 23.30 – 5.00 nie będzie można realizować płatności kartą w internecie z dodatkowym uwierzytelnieniem 3D Secure, nadawać numerów PIN do kart płatniczych i kredytowych, zamawiać kart płatniczych, przypisać do telefonu kart w aplikacji Moje ING, dodać kart Mastercard w portfelach mobilnych (Apple Pay, Garmin Pay i Google Pay), wykonać operacji na rachunku karty kredytowej, wykonać płatności natychmiastowych (Express Elixir i BlueCash) i przelewów na telefon Blik, wykonać płatności natychmiastowej Płać z ING, realizować płatności Blikiem. Ponadto mogą się również pojawić problemy z korzystaniem z wpłatomatów (także wpłat Blikiem), składaniem wniosków w Moim ING przez stronę banku, obsługą kart w ING Business, realizacją transakcji kartami - płatności w terminalach, korzystaniu z bankomatów i wpłatomatów,
 • w niedzielę (21 sierpnia) w godz. 0.30 – 4.30 nie będzie można wysyłać przelewów Express Elixir oraz przelewów na numer telefonu Blik,
 • w nocy z niedzieli na poniedziałek (21/22 sierpnia) w godz. 0.00 – 3.00 mogą pojawić się problemy z wpłatami i wypłatami środków w maszynach sieci ING/PlanetCash. Dotyczy to również operacji wykonywanych Blikiem.

Prace modernizacyjne w mBanku

mBank wyznaczył prace techniczne na niedzielę (21 sierpnia). Niektóre usługi nie będą działały w konkretnych przedziałach czasowych. I tak:

 • od godz. 1.30 do godz. 9.30 nie będzie można złożyć żadnego wniosku,
 • od godz. 2.00 do godz. 7.15 nie będzie można płacić kartą ani wypłacić gotówki z bankomatu,
 • od godz. 2.00 do godz. 8.30 nie będzie można płacić kartą w internecie oraz zalogować się na swoje konto w bankowości internetowej i mobilnej.

W podanych godzinach nie będzie można również wykonać żadnej operacji przez mLinię.

MDe

Źródło:
Tematy
Otwórz konto mBiznes Standard w mBanku, zyskaj 350 zł oraz aktywnie korzystaj z konta w którym masz gwarancję braku opłat przez 2 lata i 0 zł za prowadzenie i najważniejsze usługi w koncie firmowym

Otwórz konto mBiznes Standard w mBanku, zyskaj 350 zł oraz aktywnie korzystaj z konta w którym masz gwarancję braku opłat przez 2 lata i 0 zł za prowadzenie i najważniejsze usługi w koncie firmowym

Komentarze (3)

dodaj komentarz
zoomek
Jak już tylko CDBC zostanie i coś zacznie szwankować niechcący lub celowo - ludzie po "zakupy" będą wchodzić razem z oknami. To będą epickie widoki.
zops
Nowe normy wprowadziła Rosja USA I Anglia. Cyberhakerskie wewnątrz komputera bankowego.

Powiązane: Przerwa techniczna

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki