REKLAMA

Weekendowe przerwy w bankach. Lepiej zaopatrzyć się w gotówkę; utrudnienia także dla inwestorów

2022-09-16 14:15
publikacja
2022-09-16 14:15

Nadchodzący weekend może dać się we znaki wielu klientom banków. Prace serwisowe zapowiedziało tej pory 10 marek bankowych. Wśród niedostępnych usług są m.in. płatności internetowe czy transakcje Blik. Mogą również pojawić się problemy z wypłatą gotówki z konta.

Weekendowe przerwy w bankach. Lepiej zaopatrzyć się w gotówkę; utrudnienia także dla inwestorów
Weekendowe przerwy w bankach. Lepiej zaopatrzyć się w gotówkę; utrudnienia także dla inwestorów
fot. Jub-Job / / Shutterstock

Prace nad swoimi systemami zapowiedzieli do tej pory: Bank BPS, Bank Pocztowy, BNP Paribas Bank Polska, Credit Agricole, ING Bank Śląski, Inteligo, Nest Bank, PKO Bank Polski, Santander Bank Polska oraz Toyota Bank.

Prace serwisowe w Banku BPS

Bank BPS poinformował na swojej stronie internetowej o planowanych pracach serwisowych, które będą miały miejsce już w piątek (16 września 2022 r.) miedzy godz. 20.00 a godz. 23.00. W podanych godzinach mogą wystąpić przerwy w realizacji przelewów przez bank.

Przerwa w Banku Pocztowym

Bank Pocztowy wyznaczył termin prac administracyjnych na niedzielę (18 września) na godz. 3.00 – 8.00. Przerwa obejmie wyłącznie możliwość pobrania danych karty w bankowości internetowej. W trakcie prac może to być utrudnione.

Prace w BNP Paribas Banku Polska

Krótka weekendowa przerwa szykuje się również w BNP Paribas Banku Polska. W piątek (16 września br.) o godz. 22.00 rozpoczną się prace serwisowe, których skutkiem ubocznym będzie brak możliwości korzystania z systemów płatniczych Blik, płatności online typu PaybyLink i PaybyNet, PayU Express, płatności mobilnych - parkingi i bilety, przelewów express elixir czy przelewów na telefon. Dostęp do wymienionych usług powinien zostać przywrócony o godz. 2.00 kolejnego dnia, tj. w sobotę (17 września).

Przerwa w Credit Agricole

Kolejnym bankiem z przerwą w nadchodzący weekend jest Credit Agricole. Klienci banku powinni się przygotować na brak dostępu do serwisów CA24, automatycznego serwisu telefonicznego IVR, płatności internetowych Przelew Online oraz Blika. Bank podkreśla, że w trakcie przerwy klienci nie będą otrzymywali SMS-ów o wykonanej transakcji kartą. Prace będą miały miejsce w nocy z soboty na niedzielę (17/18 września) od godz. 23.00 do godz. 10.00.

Prace w ING Banku Śląskim

W ING Banku Śląskim prace informatyczne obejmą szeroki zakres usług:

  • w sobotę (17 września) od godz. 8.00 do godz. 16.00 nie będzie dostępny moduł Makler w Moim ING,
  • w nocy z soboty na niedzielę (17/18 września) w godz. 0.00 – 5.30 nie będzie można płacić kartami w internecie z dodatkowym uwierzytelnieniem 3DSecure, aktywować kart, zmieniać limitów transakcyjnych i nadawać kodów PIN, zamówić kart płatniczych, przypisać kart do telefonu w aplikacji Moje ING Mobile, dodać kart Mastercard do portfeli zewnętrznych (Apple Pay, Garmin Pay i Google Pay), zrobić przelewu z rachunku karty kredytowej, realizować operacji na kartach w bankowości elektronicznej. Nie będą działać pożyczki oraz procesy sprzedażowe rachunków bieżących i oszczędnościowych. W tym czasie mogą pojawić się problemy ze składaniem wniosków w Moim ING i na stronie banku, obsługą kart w systemie ING Business czy korzystaniem z usług powierniczych (e-Custody) oraz z części wniosków,
  • w poniedziałek (19 września) w godz. 1.30 – 3.00 mogą pojawić się problemy z wpłatami i wypłatami środków w maszynach sieci ING/PlanetCash.

Przerwa w Nest Banku

W niedzielę (18 września) w godz. 0.30 – 5.00 Nest Bank wyłączy bankowość internetową oraz mobilną. Pociąga to za sobą m.in. brak możliwości korzystania z Blika, VISA Mobile czy płacenia przez internet za pomocą linka do płatności.

Prace techniczne w PKO Banku Polskim i Inteligo

Klienci PKO BP i jego internetowej marki Inteligo mogą w ten weekend napotkać na problemy z korzystaniem z niektórych usług. W niedzielę (18 września) w godz. 0.00 – 12.00 nie będzie można korzystać z serwisu internetowego i telefonicznego Inteligo, iPKO, iPKO Biznes, aplikacji iPKO Biznes funkcji Open Banking czy płacić w sklepach internetowych dzięki usłudze „Płacę z Inteligo” i „Płacę z iPKO”

Aplikacja IKO będzie działała w trybie ograniczonym - będzie można nią wypłacać pieniądze z bankomatów czy płacić w sklepach stacjonarnych i internetowych za pomocą Blika. Aplikacja iPKO Biznes będzie natomiast niedostępna.

Prace usprawniające w Santander Banku Polska

Kolejnym bankiem, w którym zostanie czasowo wyłączona bankowość internetowa oraz aplikacja mobilna, jest Santander Bank Polska. Bank planuje przerwę w nocy z piątku na sobotę (16/17 września) w godz. 23.00 – 6.00.

Prace serwisowe w Toyota Banku

Blisko cały weekend zajmą w Toyota Banku prace serwisowe. Początek działań został wyznaczony na sobotę (17 września) na godz. 7.00, koniec – niedzielę (18 września) na godz. 22.00. W ciągu blisko dwóch dni można spotkać się z problemami w dostępie do systemu bankowości elektronicznej, autoryzacji płatności kartowych, automatycznego serwisu telefonicznego, wyciągów oraz usług tzw. szybkich płatności.

MDe

Tematy
Zrealizuj plany dzięki Pożyczce Internetowej. RRSO: 9,04%

Zrealizuj plany dzięki Pożyczce Internetowej. RRSO: 9,04%

Komentarze (1)

dodaj komentarz
ministerprawdy
A gotówka zawsze działa. Ps. Ratujcie bankomaty-wypłata nic nie kosztuje a jak mało ludzi wypłaca z danego to go likwidują, a nigdy nie wiadomo kiedy się gotówka przyda.

Powiązane: Przerwa techniczna

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki