REKLAMA
PIT 2023

Przerwy techniczne w kilku dużych bankach. Na liście problemy z logowaniem

Monika Dekrewicz2023-12-08 15:05analityczka Bankier.pl
publikacja
2023-12-08 15:05

W ten weekend prace zaplanowało kilka większych banków. Największym problemem z perspektywy klientów będzie brak możliwości zalogowania się na swoje konto.

Przerwy techniczne w kilku dużych bankach. Na liście problemy z logowaniem
Przerwy techniczne w kilku dużych bankach. Na liście problemy z logowaniem
fot. Maxx-Studio / / Shutterstock

W najbliższym czasie przerwy przeprowadzą: Alior Bank, Bank Pekao, Bank Pocztowy, BNP Paribas Bank Polska, ING Bank Śląski, Nest Bank i Toyota Bank. Pojawi się również przerwa zaplanowana przez Krajową Izbę Rozliczeń.

Prace techniczne w Alior Banku

W ten weekend Alior Bank bierze na warsztat swoje systemy transakcyjne. W nocy z soboty na niedzielę (9/10 grudnia 2023 r.) w godz. 22.00 – 8.00 nie będą działały bankowość internetowa oraz aplikacja mobilna, co jest związane z pracami technicznymi.

Przerwa w Banku Pekao

Prace w Banku Pekao potrwają blisko dwa dni. Dotyczy to jednak wyłącznie części usług banku, a dokładnie usług maklerskich. Prace modernizacyjne rozpoczną się o godz. 0.01 w sobotę (9 grudnia) i potrwają do godz. 21.00 dnia następnego (niedziela, 10 grudnia). W podanych godzinach nie będzie można skorzystać z zakładki Inwestycje w serwisie Pekao24 i aplikacji PeoPay oraz mogą wystąpić trudności w dostępie do składania dyspozycji i zleceń w platformie eTrader Pekao.

Prace w Banku Pocztowym

W ciągu kilku najbliższych dni prace informatyczne obejmą również bankowość internetową Banku Pocztowego. Od godz. 22.30 w piątek (8 grudnia) do godz. 7.30 kolejnego dnia (sobota, 9 grudnia) mogą wystąpić przerwy w dostępie do usług bankowości internetowej, mobilnej i telefonicznej. Pociąga to za sobą brak dostępu do niektórych usług jak np. płatności Blik, przelewów internetowych, doładowania telefonu na kartę czy wniosków o otwarcie poszczególnych produktów.

Prace serwisowe w BNP Paribas Banku Polska

Do grupy banków z przerwami w ten weekend dołącza BNP Paribas Bank Polska. W jego przypadku prace serwisowe będą prowadzone przez dwa kolejne dni tj. piątek i sobotę (8 oraz 9 grudnia) w godzinach 22.00 – 23.59 każdego z nich. W tym czasie nie będą dostępne serwisy GOonline Biznes, GOmobile Biznes, GOconnect Biznes (Host to Host).

Prace w ING Banku Śląskim

ING Bank Śląski należy do banków, które często pracują nad swoimi systemami. W ten weekend również należy spodziewać się utrudnień. Prace rozpoczną się w sobotę (9 grudnia). Obejmą moduł Makler w Moim ING. Przerwa w dostępie potrwa od godz. 8.00 do godz. 20.00.

Przerwa w Nest Banku

W niedzielę (10 grudnia) w godz. 0.30 – 4.30 bankowość internetowa Nest Banku będzie działała w trybie przyjmowania zleceń. Oznacza to, że w tym czasie nie będzie można skorzystać z Blika i Visa Mobile, zapłacić w sklepie internetowym, korzystając z linka do płatności, potwierdzić płatności za zakupy kartą w internecie przy użyciu bankowości elektronicznej, zlecić ani otrzymać przelewu natychmiastowego, doładować telefonu, zmienić limitów płatności w bankowości elektronicznej, używać saszetek czy zarządzać celami oszczędnościowymi, otworzyć nowego konta czy złożyć wniosku m. in. o wydanie karty, 500+.

Prace serwisowe w Toyota Banku

W Toyota Banku prace serwisowe również odbędą się w niedzielę (10 grudnia) w godz. 8.00 – 16.00. Bank uprzedza na swojej stronie internetowej, że w ciągu podanych ośmiu godzin mogą wystąpić utrudnienia w dostępnie do automatycznego serwisu telefonicznego, systemu bankowości elektronicznej, usług tzw. szybkich płatności, autoryzacji płatności kartowych, dostępu do wyciągów, zmian limitów.

Przerwa w wysyłaniu przelewów ekspresowych

Krajowa Izba Rozliczeń również przeprowadza przerwę w ten weekend. W nocy z soboty na niedzielę (9/10 grudnia) potrwają prace, których efektem ubocznym będzie brak możliwości wykonania przelewu Express Elixir i przelewu na telefon Blik.  Te prace będą miały miejsce w godz. 0.30 – 4.30. Informują o tym ING Bank Śląski i mBank.

Źródło:
Monika Dekrewicz
Monika Dekrewicz
analityczka Bankier.pl

Autorka rankingów Bankier.pl, w szczególności z rynku lokat i kont oszczędnościowych. Prześwietla bankowe produkty, tłumacząc czytelnikom ich szczegółowe warunki i porównuje promocje, zawsze ostrzegając przed haczykami w regulaminach. Przygotowuje autorski "Bankowy rozkład jazdy", w którym co miesiąc zapowiada najważniejsze zmiany dla klientów sektora. Absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu.

Tematy
Wypróbuj Pracuj.pl za 1zł! Zatrudniaj szybko i skutecznie!

Wypróbuj Pracuj.pl za 1zł! Zatrudniaj szybko i skutecznie!

Advertisement

Komentarze (1)

dodaj komentarz
zoomek
Jakąś istotną część trzymajcie w kruszczach lub innym wysokopłynnych fizycznych aktywach, nie w baknotach notach na nic.
Ale ja siem nie znam, w piwnicy na zadupiu mieszkam.

Powiązane: Przerwa techniczna

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki