REKLAMA

Lepiej wypłacić gotówkę wcześniej. Duże banki zapowiedziały przerwy na weekend

2021-03-12 15:50
publikacja
2021-03-12 15:50
Lepiej wypłacić gotówkę wcześniej. Duże banki zapowiedziały przerwy na weekend
Lepiej wypłacić gotówkę wcześniej. Duże banki zapowiedziały przerwy na weekend
fot. lucadp / / Shutterstock

Problem z wypłatą gotówki, płatnościami Blikiem oraz dostępem do systemu usług maklerskich - to może nas spotkać w trakcie weekendu. Sporo dużych banków zapowiedziało przerwy techniczne.

Pierwsze prace serwisowe rozpoczną się już w piątek. Jak co tydzień na Bankier.pl sprawdzamy, które banki zapowiedziały planowane przerwy techniczne.

Przerwa techniczna – PKO Bank Polski i Inteligo

W niedzielę (14 marca) PKO Bank Polski oraz Inteligo będą przeprowadzać prace modernizacyjne. Najdłużej, od północy do godziny 12:00, niedostępna będzie bankowość internetowa oraz telefoniczna zarówno dla klientów indywidualnych, jak i biznesowych.

Dodatkowo krótsza przerwa pomiędzy północą a godziną 6:00 dotyczy działania aplikacji mobilnej IKO, iPKO Biznes mobile oraz płatności zbliżeniowych z IKO. Natomiast od godziny 6:00 do 12:00 klienci PKO BP będą mogli za pomocą aplikacji tylko wypłacić pieniądze z bankomatów, zapłacić w sklepie stacjonarnym oraz za zakupy online (wyłącznie z użyciem kodu Blik, nie będą działać płatności zbliżeniowe).

Przerwa techniczna – mBank

Krótką przerwę techniczną na najbliższy weekend zapowiedział również mBank. W sobotę (13 marca) pomiędzy godziną 8:00 a 14:00 nieodstępny będzie system eMakler.

Przerwa techniczna – ING Bank Śląski

Nocna przerwa techniczna czeka klientów także osoby korzystające z ING Banku Śląskiego. Z soboty na niedzielę (13 na 14 marca) od godziny 0:00 do 5:30 na utrudnienia można będzie natrafić podczas korzystania z bankomatów i wpłatomatów, płatności Blik, przelewów ekspresowych, płatności internetowych za pomocą "Płać z ING", płatności kartami w internecie (z potwierdzeniem kodem SMS), wymiany walut w kantorze oraz systemów bankowości internetowej oraz aplikacji mobilnej dla klientów indywidualnych i biznesowych.

W trakcie prac serwisowych niedostępna będzie również opcja aktywowania kart i nadawania kodów PIN, dodawania karty VISA zbliżeniowej do aplikacji Google Pay oraz Apple Pay, zamawiania karty MasterCard w telefonie oraz przypisywanie jej do telefonu. Klienci nie zrobią również przelewu z rachunku karty kredytowej.

Przerwa techniczna – Bank Pekao

Niedostępna aplikacja mobilna, usługi maklerskie oraz płatności kartami debetowymi. Klienci Banku Pekao muszą liczyć się z utrudnieniami podczas codziennego bankowania. W poniedziałek pomiędzy godziną 1:00 a 4:00 bank będzie przeprowadzać prace serwisowe.

Przerwa techniczna – Alior Bank

W najbliższy weekend klienci korzystający z usług maklerskich Alior Banku muszą liczyć się z utrudnieniami. W piątek (12 marca) o godzinie 19:00 rozpocznie się aktualizacja systemu, która potrwa cztery godziny do 23:00. W tym czasie niedostępny będzie profil inwesytycyjny.

Przerwa techniczna – Bank Polskiej Spółdzielczości

W piątek (12 marca) pomiędzy godziną 22:00 a 23:00 klienci Banku Polskiej Spółdzielczości mogą mieć problemy z zalogowaniem się do bankowości elektronicznej. BPS zapowiedział prace serwisowe.

fot. / / Bankier.pl

Dominika Florek

Źródło:
Tematy
Otwórz Konto Firmowe Godne Polecenia i zyskaj nawet 1300 zł premii!

Otwórz Konto Firmowe Godne Polecenia i zyskaj nawet 1300 zł premii!

Advertisement

Powiązane: Przerwa techniczna

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki