REKLAMA

Przerwy techniczne w wielu bankach. Lepiej zrobić zakupy online przed weekendem

2021-10-15 15:05
publikacja
2021-10-15 15:05
Przerwy techniczne w wielu bankach. Lepiej zrobić zakupy online przed weekendem
Przerwy techniczne w wielu bankach. Lepiej zrobić zakupy online przed weekendem
fot. lucadp / / Shutterstock

Przerw technicznych w bankach nie da się uniknąć. Są one spowodowane przeprowadzanymi pracami serwisowymi, które mają na celu poprawiać komfort korzystania z systemów transakcyjnych oraz dbać o bezpieczeństwo i niezawodność ich działania.

W najbliższy weekend aż osiem instytucji zapowiedziało prace informatyczne. Wśród nich znajdują się Bank BPS, Bank Millennium, Bank Pekao, Bank Pocztowy, BNP Paribas Bank Polska, BOŚ Bank, ING Bank Śląski i Toyota Bank.

Prace serwisowe w Banku BPS

Prace serwisowe w Banku BPS mogą pokrzyżować plany niektórych klientów banku. W piątek (15 października 2021 r.) o godz. 23.00 rozpocznie się przerwa, która potrwa do dnia kolejnego (sobota, 16 października br.) do godz. 1.00. W tym czasie nie będzie działała bankowość internetowa.

Przerwa w Banku Millennium

Korzystający z usług Banku Millennium muszą przygotować się na problemy w dostępie do płatności zbliżeniowych Blik. W piątek (15 października br.) o godz. 22.00 rozpoczną się prace, które wpłyną na możliwość korzystania z tej usługi. Zakończą się one kolejnego dnia (sobota, 16 października br.) o godz. 8.00.

Prace modernizacyjne w Banku Pekao

W sobotę (16 października br.) między godz. 7.00 a godz. 18.00 klienci mogą napotkać na problemy w korzystaniu z usług maklerskich, a dokładnie w dostępie do składania dyspozycji i zleceń w serwisie Pekao24Makler, aplikacji Pekao24Makler i PeoPay oraz platformie eTrader Pekao.

Dwie przerwy w Banku Pocztowym

Na stronie internetowej Banku Pocztowego klienci banku mogą przeczytać o dwóch zaplanowanych przerwach.

W niedzielę (17 października br.) będą miały miejsce prace administracyjne po stronie dostawcy i między godz. 2.00 a godz. 4.30 klienci mogą mieć trudności z zapłaceniem za zakupy lub usługi za pomocą karty z usługą 3D Secure.

Kolejnego dnia, tj. w poniedziałek (18 października br.), od północy do godz. 1.00 będą przeprowadzone prace, które spowodują krótkotrwały brak możliwości dokonywania transakcji bezgotówkowych kartą. Dotyczy to także płatności internetowych oraz wypłat w bankomatach.

Prace serwisowe w BNP Paribas Banku Polska

Kolejnym bankiem, który zaplanował na najbliższy weekend prace techniczne, jest BNP Paribas Bank Polska. Systemy GOonline Biznes, GOmobile Biznes, GOconnect Biznes (Host to Host) nie zadziałają przez dwie noce – w piątek (15 października br.) od godz. 21.00 do godz. 23.59 oraz w sobotę (16 października br.) między godz. 20.00 a godz. 23.00.

Przerwa w BOŚ Banku

BOŚ Bank zaplanował na ten weekend nieco dłuższą przerwę. W piątek (15 października br.) o godz. 22.00 rozpoczną się prace serwisowe, które potrwają do godz. 23.59 w sobotę (16 października). Przez blisko 26 godzin nie będą działały system i aplikacja mobilna BOŚBank24, usługa mojeID oraz TeleBOŚ. Infolinia będzie działała, jednak w trybie ograniczonym.

ING Bank Śląski z pracami serwisowymi

Problemy z realizacją transakcji wpłat kartą w maszynach sieci ING/PlanetCash – na to powinni się przyszykować klienci ING Banku Śląskiego w najbliższy weekend. Przerwa potrwa jednak bardzo krótko, bo w nocy z niedzieli na poniedziałek (17/18 października br.) między godz. 0.01 a godz. 0.20.

Przerwa w Toyota Banku

Bank zwraca uwagę, że w niedzielę (17 października br.) w godz. 7.00 – 19.00 mogą wystąpić chwilowe problemy z korzystaniem z systemu bankowości elektronicznej, automatycznego serwisu telefonicznego, usług tzw. szybkich płatności, systemu składania wniosków online oraz z autoryzacją transakcji kartowych, zastrzeganiem karty czy ze zmianą limitów oraz kodów PIN.

Przerwa w dostępie do serwisów administracji publicznej

Prace techniczne obejmą również serwisy administracji publicznej. Klienci nie będą mogli skorzystać z Profilu Zaufanego czy Węzła Krajowego od piątku (15 października br.) od godz. 22.00 do soboty (16 października br.) do godz. 2.00. O przerwie w funkcjonowaniu wspomnianych serwisów poinformowali klientów m.in. Alior Bank, Bank BPS, Bank Pekao.

MDe

Źródło:
Tematy
Szukasz kelnerki? Kup ogłoszenie za 59,32 zł!

Szukasz kelnerki? Kup ogłoszenie za 59,32 zł!

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Przerwa techniczna

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki