REKLAMA
BADANIE

Kolejny weekend z przerwami w bankach. Problemy z logowaniem na konto to już standard

Monika Dekrewicz2023-03-10 12:10analityk Bankier.pl
publikacja
2023-03-10 12:10

Banki nieustannie pracują nad swoimi systemami bankowość elektronicznej, co dla klientów zwykle oznacza tymczasowe utrudnienia. W ten weekend nad swoimi narzędziami pracować będzie kilka z nich. Głównym problemem będzie brak możliwości zalogowania się na konto.

Kolejny weekend z przerwami w bankach. Problemy z logowaniem na konto to już standard
Kolejny weekend z przerwami w bankach. Problemy z logowaniem na konto to już standard
fot. Vitalii Demin / / Shutterstock

W najbliższy weekend na problemy z korzystaniem z usług bankowych muszą się nastawić klienci następujących instytucji: Bank BPS, BNP Paribas Bank Polska, ING Bank Śląski, mBank, Nest Bank oraz Santander Consumer Bank.

Przerwa w Banku BPS

Bank BPS informuje o planowanych w ten weekend pracach serwisowych. Z tego względu w sobotę (11 marca 2023 r.) w godz. 21.00 – 23.00 mogą wystąpić przerwy w dostępie do bankowości internetowej banku.

Reklama

Prace w BNP Paribas Banku Polska

Na stronie logowania do bankowości internetowej do BNP Paribas Banku Polska można znaleźć informacje o planowanych przez bank pracach. W sobotę (11 marca) od godz. 22.00 do godz. 23.59 nie będą działały następujące usługi: płatności BLIK, płatności online typu PaybyLink i PaybyNet, PayU Express, płatności mobilne - parkingi i bilety, express elixir, przelew na telefon, wnioski e-gov 500+.

Prace serwisowe w ING Banku Śląskim

ING Bank Śląski wyznaczył termin prac serwisowych na noc z soboty na niedzielę (11/12 marca). Potrwają one od godz. 23.30 do godz. 6.00.

Klienci banku powinni się przygotować na utrudnienia w korzystaniu z bankomatów i wpłatomatów, systemu bankowości internetowej Moje ING i aplikacji Moje ING, systemu bankowości internetowej ING Business i jego wersji mobilnej, płatności BLIK, przelewów ekspresowych, płatności internetowych za pomocą Płać z ING, płatności kartami w internecie z 3DSecure (potwierdzanych dodatkowo w aplikacji lub jednorazowym kodem SMS), specjalnego interfejsu PSD2 (związanego m.in. z usługą Dodaj konto z innego banku), zakupu produktów w Moim ING i na stronie www.ing.pl (w tym pożyczek i kont, także oszczędnościowych). Bank ostrzega, że możliwe jest także występowanie problemów z transakcjami kartami, aktywacją kart oraz zmianą limitów transakcyjnych i nadawaniem kodów PIN.

Przerwa techniczna w mBanku

Korzystający z usług maklerskich mBanku nie będą mogli używać aplikacji mobilnych w sobotę (11 marca) w godz. 8.00 – 11.00. Powodem są zaplanowane prace techniczne.

Dłuższa przerwa w Nest Banku

Nest Bank rozłożył prace na dwa dni. Rozpoczną się one już w piątek (10 marca) o godz. 21.00. Do godz. 1.00 kolejnego dnia (sobota) nie będzie możliwe wykonanie przelewu natychmiastowego. Przelewy SWIFT, SEPA i Sorbnet przyjmowane będą do realizacji i zostaną zrealizowane po zakończeniu prac, a bankowość internetowa będzie działała wyłącznie w trybie przyjmowania zleceń.

W sobotę (11 marca) od godz. 1.00 do godz. 10.00 bankowość internetowa zostanie wyłączona dla klientów. Bank przypomina, co to oznacza - mianowicie nie będzie można zrealizować przelewów, korzystać z BLIKA i Visa Mobile, zapłacić w sklepie internetowym, korzystając z linka do płatności, potwierdzić płatności za zakupy kartą w internecie przy użyciu bankowości elektronicznej, zlecić, ani otrzymać przelewu natychmiastowego, doładować telefonu, zmienić limitów płatności w bankowości elektronicznej, używać saszetek (zasilenie, zmiana kwoty, usunięcie saszetki) czy zarządzać celami oszczędnościowymi, otworzyć nowego konta czy złożyć wniosku m.in. o wydanie karty, 300+, 500+.

Tego samego dnia, od godz. 10.00 do godz. 14.00, ponownie nie będzie możliwości wysłania przelewu natychmiastowego ze swojego konta.

Prace serwisowe w Santander Consumer Banku

W przypadku Santander Consumer Banku prace zostaną przeprowadzone w nocy z soboty na niedzielę (11/12 marca) między godz. 22.00 a godz. 6.00. W podanych godzinach nie będzie możliwości logowania się na konto w bankowości internetowej i mobilnej.

Źródło:
Monika Dekrewicz
Monika Dekrewicz
analityk Bankier.pl

Autorka rankingów Bankier.pl, w szczególności z rynku lokat i kont oszczędnościowych. Prześwietla bankowe produkty, tłumacząc czytelnikom ich szczegółowe warunki i porównuje promocje, zawsze ostrzegając przed haczykami w regulaminach. Przygotowuje autorski "Bankowy rozkład jazdy", w którym co miesiąc zapowiada najważniejsze zmiany dla klientów sektora. Absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu.

Tematy
Rekrutujesz? Odbierz 50% rabatu na pierwsze ogłoszenie na Pracuj.pl

Rekrutujesz? Odbierz 50% rabatu na pierwsze ogłoszenie na Pracuj.pl

Advertisement

Komentarze (5)

dodaj komentarz
zoomek
Będę edukował (bezpłatnie).
https://www.bitchute.com/video/vTbuc2b24Kdv/
Nie jesteś właścicielem własnych pieniędzy jeśli są w banku.
https://www.bitchute.com/video/EcZPLtARPHW9/
Prawdziwy pieniądz
..
Filmiki mają po dwie minuty. Warto wiedzieć.
dominick1982
Powiem wam jak to wygląda na moim przykładzie ;) Siadam sobie w sobotę przed komputerem. Czytam artykuły na Bankierze. Czasem w oczy wpadnie informacja o wyższym oprocentowaniu lokaty czy też ogólna informacja analizy rynkowej. Dane te mogą mieć wpływ na relokacje moich środków. Z banku do banku. Jeżeli jest przerwa techniczna w Powiem wam jak to wygląda na moim przykładzie ;) Siadam sobie w sobotę przed komputerem. Czytam artykuły na Bankierze. Czasem w oczy wpadnie informacja o wyższym oprocentowaniu lokaty czy też ogólna informacja analizy rynkowej. Dane te mogą mieć wpływ na relokacje moich środków. Z banku do banku. Jeżeli jest przerwa techniczna w banku, nie zrobię tego. Ok, SWIFT czy Elixir przejdzie, ale w poniedziałek rano będę miał telefon z banku, że mają dla mnie promocje albo oferują 0,01% więcej na lokacie :-) Czyli w skrócie będą mnie urabiać :-) Od pięciu lat mieszkam w Niemczech i tutaj nie mam w ogóle telefonów z banku (Post Bank). Przerwy techniczne zdarzają się wyjątkowo rzadko. W 2022 r. zarejestrowałem tylko jedną. Jak już są, to w weekend w godzinach wczesno rannych (3:00-5:00). A w Polsce te zagraniczne banki robią co chcą. Dziwie się, że Polacy nie należą do "polskich" banków typu PKO BP, "Peksa" czyli Pekao SA lub Alior SA. Tylko sponsorują grupy kapitałowe, które płacą swoim "matkom" za prawo do używania nazwy, "nazwiska". W Niemczech są tylko duże Niemieckie grupy kapitałowe (np. Comerzbank). Te "nieniemieckie" jak np. Unicredit mają marginalny udział w rynku. W ogóle jedno mnie zawsze zadziwia. W biurze mam kilku afrykańskich "specjalistów", którzy mają skończone studia wyższe w Nigerii czy RPA. Zawsze mnie pytają jak to się stało, że w Polsce w czasach transformacji nasz sektor bankowy został "sprywatyzowany" w obce ręce. Że potem "obce" banki miały eldorado w PL. Łupiły polskich konsumentów pożyczkami czy kredytami konsumpcyjnymi z oprocentowaniem powyżej 20% w skali roku. Teraz studenci w Afryce uczą się na kazusie z Polski jak nie prywatyzować ważnych strategicznie sektorów.
dawid_gmyrek
Nawet Silicon Valley Bank ma przerwę - co jest?
jer65
Koniecznie trzeba zlikwidować gotówkę , wtedy o 21 w sobotę wyłączą wam płatności i nie będziecie włóczyć się po lokalach ,kinach , teatrach tylko grzecznie siedzieć w domu , może demografia się poprawi - wasz Hołownia .
dawid_gmyrek
Nie tylko gotówkę, ale również Gubałówkę - inaczej paraliż!

Powiązane: Przerwa techniczna

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki