Czy Stanisław Karczewski mógł dorabiać? Prokuratura sprawdza dyżury byłego marszałka

Warszawska prokuratura okręgowa bada sprawę szpitalnych dyżurów byłego marszałka Senatu Stanisława Karczewskiego (PiS) - podaje we wtorek "Gazeta Wyborcza".

(fot. Mateusz Włodarczyk / FORUM)

Jak dowiedziała się "Wyborcza", warszawska prokuratura okręgowa poprosiła o dokumenty dotyczące byłego marszałka. Jej pismo w tej sprawie wpłynęło do Kancelarii Senatu 22 stycznia. Prokuratura wyjaśnia w nim, że prowadzi czynności sprawdzające w sprawie art. 286 kodeksu karnego par. 1.

"GW" podaje, że prokuratura sprawdza, czy istnieje pisemne zawiadomienie o dodatkowej pracy byłego marszałka. Prosi też o kopie oświadczeń Karczewskiego o spełnieniu warunków do otrzymywania uposażenia senatorskiego. Dziennik przypomina, że kontrolę w sprawie pracy Karczewskiego w szpitalu zlecił też główny inspektor pracy.

"Czekam ze spokojem na wyniki" - mówił "Wyborczej" Karczewski. "Nie zgadzam się z opiniami, że to może być obejście prawa. Byłem na urlopie bezpłatnym na stanowisku ordynatora, a dyżurowałem jako zwykły lekarz. Koledzy mnie poprosili" - dodał. (PAP)

ozk/ mrr/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
3 3 antek10

Sprawdzają juz hohohohoh i nie mogą sprawdzić. Takie cos robi sie w 5 minut a nie latami czekając na przedawnienie.

! Odpowiedz
1 5 spedytor

Sorry ale to taka nastepna Kasta bez kontroli kasujaca krocie na wszystkim sie znajaca a w sumie na niczym

! Odpowiedz
13 12 khh

Teraz miauczy, ze on zycie ludziom ratowal...pytam sie, po co lazl do polityki, skoro jego powolaniem bylo ratowanie zycia ludzkiego?? Jakos stolek go bardziej necil niz posada ordynatora...

! Odpowiedz
20 27 tryby

To możliwe. Te loty rządowym samolotem mogły być przecież na dyżury.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Kalkulator płacowy

Oblicz wysokość pensji netto, należne składki oraz podatek.