Co słyszeli świadkowie podczas wypadku Beaty Szydło?

Prokurator chce podważyć zeznania członków klubu AA, którzy twierdzą, że limuzyny wiozące Beatę Szydło nie miały włączonych sygnałów dźwiękowych - czytamy w środowej "Rzeczpospolitej".

(fot. Lukasz Patrzyk / FORUM)

Według dziennika szef Prokuratury Okręgowej w Krakowie prok. Rafał Babiński, który oskarżył kierowcę biorącego udział w wypadku seicento, Sebastiana Kościelniaka, podważa zeznania świadków korzystne dla obrony.

"Zeznali oni, że kolumna rządowa nie miała włączonych sygnałów dźwiękowych, a więc nie była uprzywilejowana w ruchu. Podczas przesłuchania przed sądem prokurator złapał ich na nieścisłościach" - podaje gazeta.

Jak czytamy w "Rz", chodzi o uczestników terapii AA, którzy znajdowali się najbliżej miejsca wypadku. "Sąd na wniosek prokuratury wzywa dwie biegłe psycholożki, które sporządzały opinie dotyczące świadków uczestniczących w terapii uzależnień" - informuje dziennik. "Przed sądem staną 26 czerwca" - dodaje.

Prok. Babiński cytowany w dzienniku wyjaśnia, że chodzi o "określenie zdolności zapamiętywania i odtwarzania faktów przez tych świadków".

"Rz" zaznacza, że uczestnicy terapii AA są kluczowym elementem obrony Kościelniaka.

agzi/ mam/

Źródło: PAP
Ludzie:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
9 11 jacyna2017

Hej bystrzaki ekonomiczne z Bakkiera.pl! Zajmujecie się odgrzewanymi du*erelami pod polityczne zamówienia, a umknęła wam wizyta prez Dudy w USA, karuzele VAT przez lata i inne ekonomiczne tematy!? Nie było rozkazu pisać?

! Odpowiedz
19 17 jes

Zamiast zawrzeć po cichu ugodę to pis w swojej głupocie idzie w zaparte i daje powód do medialnych doniesień. Ale to dobrze, na głupotę nie ma rady ale może kilku wyborcom z lepszego sortu otworzą się oczy jak działa jedyna słuszna partia, zanim staniemy się republiką sowiecką.

! Odpowiedz
32 24 search

Czarna skrzynka z pancernefgo BMW sie popsula , szczury na nia nasikaly w magazynie prokuratury. Bad luck no i dzoszlo do zwarcia i samospalenia. Szydlo sie modli w kosieciele a to znaczy ze SOR co ja wozi tez sie modli a jak sie modli to uczciwy Polak patriota o wysokich standardach moralny. A do tego ma syna ksiedza wiec jak mozna wysnuc wniosek ten biedny chlopak chcial dokonac zamachu na pania premier, pewnie dzialal na zlecenia tego samego co rozpylal mgle w smolensku. coz dostanie 25 lat i zapamieta lekcje z zycia ze Wladza jest swieta

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
16 17 ktk

Polskie służby mają tak kiepskie sygnały, że osoby postronne mogą ich nie słyszeć. Szczególnie AA którzy mają fizjologiczny deficyt słuchu. Tu jest wytłumaczenie problemu na strażackim blogu https://wspolczesnystrazak.blogspot.com/2019/06/czy-jest-szansa-by-nas-syszano.html?m=1

! Odpowiedz
21 19 specjalnie_zarejestrowany2

Okaże się że słyszeli "Allah akbar"

! Odpowiedz
58 47 mith21

Niewyobrażalny skandal. Dowód wskazujący winę Szydło został "przypadkowo" zniszczony. Prokuratura PiS.

! Odpowiedz
67 45 misafi

To jakie zdolności do zapamiętywania ma np posłanka Kruk, która została właśnie wybrana do Brukseli? Albo poseł Pęk bujający się po pisich radach nadzorczych?

! Odpowiedz
29 14 search

Poslanaika na salonach sejmowych , kolyszac sie i belkoczac jasno daje sygmnaly ze cos cos tam potrafi i takich inteletualistow potrzebuje europa , reprezentujaca lud w srodkowej europie

! Odpowiedz
79 65 _xyz

Nie lubię tej ekipy z prostego powodu. Kto nie jest z nimi, jest domyślnie przeciwko nim. 0 albo 1. Nic pomiędzy.

! Odpowiedz
76 60 psokal

Czy jest jeszcze jakaś różnica między prokuraturą pod rzadami Ziobry a prokuraturą w PRL? Wszystkie sprawy które dotyczą ludzi władzy - afera Srebrnej, afera KNF, wypadek Szydło - w nich wszystkich to poszkodowani są traktowani przez prokuraturę jako sprawcy.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 3,4% IV 2020
PKB rdr 1,9% I kw. 2020
Stopa bezrobocia 5,8% IV 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 285,01 zł IV 2020
Produkcja przemysłowa rdr -24,6% IV 2020

Znajdź profil