Producent luksusowych telefonów bankrutuje

Biznes marki Vertu się nie powiódł. Producent luksusowych smartfonów, które bardziej przypominają biżuterię niż produkt użytkowy, przegrał z największymi graczami na rynku, którzy mogli sobie pozwolić na znacznie niższe ceny. Prace straci ponad 200 osób.

Producent luksusowych telefonów bankrutuje
Producent luksusowych telefonów bankrutuje (fot. REUTERS/Umit Bektas / FORUM)

Właściciel brytyjskiej firmy nie dał rady obronić przedsiębiorstwa po tym, jak był w stanie spłacić jedynie 1,9 mln funtów brytyjskich ze 128 mln funtów długu – pisze serwis The Verge. Konsekwencją jest jej całkowita likwidacja.

Vertu specjalizowało się w produkcji stylizowanych telefonów, do których wykorzystywano luksusowe materiały. Metale szlachetne wcale nie należały do tych najbardziej zmyślnych elementów – wykorzystywano także m.in. skórę węża, co windowało ceny niektórych modeli nawet do 30 000 dolarów za sztukę. Każdy egzemplarz był konsultowany z klientem, a dodatkowo poza wyglądem, użytkownicy otrzymywali dostęp do usług concierge Vertu z poziomu swojego telefonu.

Vertu było początkowo częścią Nokii. Obecny właściciel zapowiada jednak, że choć przedsiębiorstwo zostanie zlikwidowane, to będzie próbował wskrzesić samą markę.

MG

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
3 5 ~Rook

Ale kasa wyparowała i to o to chodziło w tym biznesie

! Odpowiedz
1 11 ~Mirka

Założyciel chyba nie zrobił badania rynku. No i nie ma intuicji potrzebnej w bussinnesie. To tak jakby podpaski kosztowały po 100 pln za sztukę. Ludzie bogaci, dla których wymyślone są takie exluzywwne towary zwykle są bardzo racjonalni w wydatkach, żeby nie powiedzieć oszczedni. Nie mają zwyczaju przepłacać. Dlutego są bogaci...

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 5 ~Ja

Ale jakim cudem tyle dlugu?
128M????
Niezle zarzadzanie....

! Odpowiedz
0 25 ~Piotr

Też mi firma. Za telefon pokryty skórą z węża (strażackiego?) 30 tys.dolarów. Choćby pokryli go rogiem jednorożca to nadal będzie to tylko telefon. Z takim cennikiem można powiedzieć że byli skazani na plajtę.

! Odpowiedz
25 8 obywatelrp1980

Problem wielu spółek technologicznych polega na tym, że muszą liczyć na pomoc inwestorów. Źle przeszacowują koszty i potrzebują ciągłego dopływu kapitału.
http://independenttrader.pl/fang-czyli-ktore-akcje-kupuja-uliczni-inwestorzy.html
Podobnie jest w przypadku takich modnych spółek jak Tesla czy Netflix. Mają ogromny potencjał, ale potrzebują również ogromnych środków.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
2 28 karbinadel

To nie są spółki technologiczne, tylko wydmuszki. Ale w sumie dobrze, że coraz mniej frajerów daje się na to nabierać

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Porównaj oferty

Sprawdź, które banki pożyczą pieniądze na najlepszych warunkach, i ile wyniesie miesięczna rata kredytu.

Znajdź najbardziej zyskowną lokatę bankową. Określ najważniejsze cechy, a wyszukiwarka wybierze najlepsze oferty.