REKLAMA

Producent luksusowych telefonów bankrutuje

2017-07-14 09:58
publikacja
2017-07-14 09:58

Biznes marki Vertu się nie powiódł. Producent luksusowych smartfonów, które bardziej przypominają biżuterię niż produkt użytkowy, przegrał z największymi graczami na rynku, którzy mogli sobie pozwolić na znacznie niższe ceny. Prace straci ponad 200 osób.

fot. REUTERS/Umit Bektas / / FORUM

Właściciel brytyjskiej firmy nie dał rady obronić przedsiębiorstwa po tym, jak był w stanie spłacić jedynie 1,9 mln funtów brytyjskich ze 128 mln funtów długu – pisze serwis The Verge. Konsekwencją jest jej całkowita likwidacja.

Vertu specjalizowało się w produkcji stylizowanych telefonów, do których wykorzystywano luksusowe materiały. Metale szlachetne wcale nie należały do tych najbardziej zmyślnych elementów – wykorzystywano także m.in. skórę węża, co windowało ceny niektórych modeli nawet do 30 000 dolarów za sztukę. Każdy egzemplarz był konsultowany z klientem, a dodatkowo poza wyglądem, użytkownicy otrzymywali dostęp do usług concierge Vertu z poziomu swojego telefonu.

Vertu było początkowo częścią Nokii. Obecny właściciel zapowiada jednak, że choć przedsiębiorstwo zostanie zlikwidowane, to będzie próbował wskrzesić samą markę.

MG

Źródło:
Tematy
Sprawdź ile możesz zyskać z Kontem Jakie Chcę

Sprawdź ile możesz zyskać z Kontem Jakie Chcę

Advertisement

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki