REKLAMA

Prezydent w poniedziałek powoła Przemysława Czarnka na stanowisko ministra edukacji i nauki

2020-10-18 10:43
publikacja
2020-10-18 10:43
fot. Jacek Szydłowski / FORUM

Prezydent Andrzej Duda w poniedziałek dokona zaprzysiężenia Przemysława Czarnka na stanowisko ministra edukacji i nauki - poinformował w niedzielę rzecznik prezydenta Błażej Spychalski. Powołanie Czarnka opóźniło się ze względu na jego zakażenie koronawirusem.

Jak doprecyzował Spychalski w telewizji Polsat News, odpowiedni wniosek od prezesa Rady Ministrów wpłynął i prezydent Duda powoła nowego ministra w poniedziałek rano, przed wylotem do Tallina na szczyt Inicjatywy Trójmorza.

Jak dodał, uroczystość odbędzie się w odpowiednim reżimie sanitarnym, obecnych będzie maksymalnie 10 osób, w tym prezydent, premier, sam Czarnek, szefowa Kancelarii Prezydenta oraz obsługa medialna.

6 października prezydent dokonał zmian w rządzie Mateusza Morawieckiego, połączonych ze zmianami w strukturze ministerstw. Pierwotnie uroczystość była planowana na poniedziałek 5 października, jednak wcześniej tego dnia Przemysław Czarnek - który miał zostać powołany na stanowisko ministra edukacji i nauki - poinformował, że ma dodatni wynik testu na obecność koronawirusa.

W tej sytuacji premier Mateusz Morawiecki zwrócił się do prezydenta Dudy o zmianę terminu dokonania zmian w Radzie Ministrów. Ostatecznie Czarnek nie został powołany wraz z resztą składu rządu.(PAP)

wkr/ mrr/

Źródło:PAP
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (15)

dodaj komentarz
marxs
nie wiem jak do niego mam mowić Panie Księże,Panie Ksiądzu,Przewielebny Czarnku czy cuś innego niech jakis PIŚ podpowie
jas2
Nareszcie!
ps.
Oby nie okazał się drugim Giertychem.
pstrzezek
Czarnek na takim stanowisku to ewidentna prowokacja. Taki cios w ryło dla krytyków rządu i tzw inteligencji której rząd mówi "no to zobacz co potrafimy". Dziś Bareja nie kręciłby komedii tylko filmy dokumentalne
karbinadel
A potem zdziwienie, że notowania PiSa spadywują
pstrzezek
To prezydent już nie słucha rad córki?
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
antybolszewik
OK Znam ostre stanowisko KUL-ministra na temat LGBT i demokracji. Nie znam jednak jego planów odnośnie edukacji i co chce zrobić aby znowu najwięcej 8-klasistów nie dostało 23% (!!!) z matematyki jak w tym roku.
antybolszewik
OK Rządowe płatne trolle Nastawialiście mi masę minusów. Nie odpowiedzieliście zupełnie jaka jest przyczyna tak tragicznych wyników uczniów z matematyki
meryt
"pokazałem zdjęcie z LA: człowiek z obnażonymi genitaliami i gołym „biustem” pije drinka w centrum miasta na ulicy."
P. Czarnek

Powiązane: Rząd Mateusza Morawieckiego

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki