Prezes VELUX Polska: Zdrowy dom coraz bardziej zyskuje na znaczeniu

2021-06-24 09:23
publikacja
2021-06-24 09:23
Prezes VELUX Polska: Zdrowy dom coraz bardziej zyskuje na znaczeniu
Prezes VELUX Polska: Zdrowy dom coraz bardziej zyskuje na znaczeniu
/ VELUX

Popyt na rynku budownictwa jednorodzinnego, mieszkań oraz działek rośnie. Potwierdzają to najnowsze dane GUS. Jako czołowy producent okien dachowych dostrzegamy ten trend również we wzmożonym zainteresowaniu inwestorów materiałami budowlanymi - komentuje Jacek Siwiński, prezes VELUX Polska w podsumowaniu debaty, która odbyła się w ramach Dnia domów w Bankier.pl.

Duży wpływ na taką sytuację ma pandemia COVID-19, która sprawiła, że musieliśmy na jakiś czas zmienić nasz styl życia, pozostać w domach, dostosować mieszkania do pracy i nauki zdalnej. Uświadomiliśmy sobie, że komfort i dobre samopoczucie w domu jest kluczowe dla zdrowego funkcjonowania rodziny.  Wynika to również z badania przeprowadzonego w styczniu na potrzeby najnowszej edycji raportu „Barometr zdrowych domów”. 

Dla 75% badanych głównym motywatorem do przeprowadzenia prac remontowych w domu lub mieszkaniu była chęć poprawy komfortu życia rodziny. Prawie połowa badanych, którzy nie przeprowadzali remontu w czasie ostatnich 5 lat dostrzega taką potrzebę w chwili obecnej, jednak największą barierą w jego realizacji jest brak środków finansowych.

Na podstawie badania powstał również ranking cech domu, które są najważniejsze dla Polaków. Aż 87% ankietowanych uważa, że kluczowe są dla nich funkcjonalność pomieszczeń, wygoda domu oraz niskie rachunki za energię. Niewiele mniej, bo aż 85%, ceni sobie jakość powietrza w domu oraz atrakcyjność swojego lokum. 84% lubi mieszkać w dobrze doświetlonych domach w zielonej okolicy.

Na znaczeniu coraz bardziej zyskuje zdrowy dom. Trend ten powinni brać go pod uwagę wszyscy uczestnicy rynku budowlanego, a w szczególności deweloperzy i producenci materiałów budowlanych. Sprzyjają mu również najnowsze przepisy (Nowe Warunki Techniczne), które wymagają stosowania nowoczesnych i ekologicznych rozwiązań. Jednym z nich może być budownictwo drewniane przyjazne dla klimatu i środowiska.

Aby utrzymać ten boom w budownictwie mieszkaniowym i jednocześnie zwiększyć wskaźnik remontów z 1 proc. do co najmniej 2 proc. konieczny jest rozwój programów wsparcia jak „Czyste powietrze” czy ulga termomodernizacyjna. Warto jednocześnie prowadzić działania edukacyjne uświadamiające konsumentom, jaki wpływ na ich zdrowie i samopoczucie mają warunki mieszkaniowe.

Źródło:Materiał partnera
Tematy
Sprawdź jak zyskać 300 zł z Kontem Jakie Chcę

Sprawdź jak zyskać 300 zł z Kontem Jakie Chcę

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Dzień specjalny w Bankier.pl

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki