REKLAMA

Premier na Kongresie Kobiet

2011-09-17 20:02
publikacja
2011-09-17 20:02
Donald Tusk powiedział, że polskie działaczki o prawa kobiet pokazały, iż ich działania to mądre i szlachetne poszukiwanie równowagi, a nie skrajna ideologia. Premier pojawił się na odbywającym się w Warszawie III Kongresie Kobiet.

Donald Tusk mówił, że decyzje na szczeblu państwowym są ciągle z tyłu za postulatami Kongresu, ale dzięki ich presji w Polsce rozpoczęła się poważna debata na temat praw kobiet. Powiedział, że cieszy się z tego, iż po części jest wykonawcą woli kobiet. Podkreślił też, że to jest dopiero początek drogi.

Donald Tusk powiedział, że w pełni popiera postulat Kongresu dotyczący równych płac. Zapowiedział przygotowanie kilku prawnych rozwiązań, które mogą pomóc w uregulowaniu tej sprawy. Poparł też postulat połowy miejsc dla kobiet na listach wyborczych. "Czy komuś naprawdę zaszkodzi jeśli będzie pół na pół? Czy jest jakakolwiek strata z tego powodu" - dopytywał premier.

W Kongresie Kobiet uczestniczy 7 tysięcy pań. Do jutra będą debatować na temat roli kobiet we współczesnym świecie.

Źródło:IAR
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (1)

dodaj komentarz
~Piotr
A może zamiast parytetów na listach wyborczych zrobić jednomandatowe okręgi wyborcze i wtedy będzie prawdziwa demokracja i wygrają ci co mają największe poparcie niezależnie od koneksji politycznych

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki