REKLAMA

Praca sezonowa. W tych branżach młodzi zarobią najwięcej

2021-07-21 09:10
publikacja
2021-07-21 09:10
Praca sezonowa. W tych branżach młodzi zarobią najwięcej
Praca sezonowa. W tych branżach młodzi zarobią najwięcej
fot. Anton Gvozdikov / / Shutterstock

Pandemia spowodowała, że część osób, która w czasie wakacji wyjeżdżała za granicę, aby dorobić, pozostała w kraju. Personnel Service sprawdził, gdzie można dorobić w ramach pracy sezonowej. 

Jeden z największych pośredników pracy podał, że najwyższe zarobki czekają na osoby zatrudnione przy festiwalach muzycznych. Tam średnia płaca wynosi około 20 zł netto za godzinę pracy. Podobne zarobki czekają na nianie opiekujące się dziećmi podczas wyjazdu urlopowego rodziców. 

Na kolejnych miejscach znalazły się takie zawody, jak ratownik na basenie i instruktor kitesurfingu. Zarobki w tych profesjach kształtują się na poziomie 18-20 zł netto za godzinę. Innym zajęciem, które opłaca się wykonywać, jest praca w charakterze hostessy.  

– Sezon wakacyjny nabiera rozpędu, dlatego im wcześniej zaczniemy się rozglądać za pracą, tym lepiej. Warto pamiętać, że razem z oferowanymi zarobkami rosną wymagania względem kandydatów – liczy się przede wszystkim doświadczenie i ukończone kursy. Jednak inwestycja, np. w kurs pływania, powinna szybko się zwrócić. Co więcej, przygoda z niektórymi z wymienionych zawodów nie musi się kończyć wraz z nadejściem nowego roku akademickiego. Przykładem jest hostessa, dla której zlecenia mogą wpływać cały rok, najczęściej w weekendy, przez co można pogodzić taki zarobek ze studiami. Jeśli dobrze sprawdzimy się w pracy w wakacyjnych miesiącach, pracodawcy nie zapomną o nas w przyszłości – mówi Krzysztof Inglot, Prezes Zarządu Personnel Service.

Dodatkowo można szukać zatrudnienia, zbierając owoce sezonowe - stawki wahają się od 15 do 16 zł netto za godzinę. Powyżej płacy minimalnej wynagradzają pracodawcy w kinach czy call center. 14,5 zł netto za godzinę oferuje się również osobie sprzedającej lody. 14 zł netto otrzymują także kelnerzy, pomoc kuchenna może liczyć na stawkę niewiele niższą. 

WS

Źródło:
Tematy
Załóż eKonto w promocji i zyskaj 150 zł od Bankier.pl + do 300 zł od mBanku + do 300 zł w programie poleceń

Załóż eKonto w promocji i zyskaj 150 zł od Bankier.pl + do 300 zł od mBanku + do 300 zł w programie poleceń

Komentarze (3)

dodaj komentarz
qonradx
Ciekawe czy TymoteuszX w ERG Bieruń Folie dostaje wiecej od Józefa Bonka za pare godzin pracy w miesiacu dla OLT Express
incitatus
Bzdury. Teraz najlepsza gastro, praca w budce / za barem nad morzem itp. Kelner ma spokojnie 30 pln za godzinę z tipami, w Warszawie pewnie 40/50 pln.
ravauw
młodzi by chcieli jeszcze pieniądze za prace??
Kiedyś to się staże po kilka miesięcy robiło, a teraz się młodym w głowach poprzewracało!

Powiązane: Praca

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki