REKLAMA
JUŻ JUTRO

Poważna awaria kotłów w zakładzie chemicznym Police

2022-03-09 22:28
publikacja
2022-03-09 22:28

Z powodu awarii dwóch kotłów w zakładzie chemicznym Police nastąpiło czasowe zatrzymanie lub bardzo istotne ograniczenie produkcji - podała w środę spółka. Dodano, że na razie nie można wskazać konkretnego terminu usunięcia awarii.

Poważna awaria kotłów w zakładzie chemicznym Police
Poważna awaria kotłów w zakładzie chemicznym Police
/ materiały dla mediów

"W wyniku nieprzewidzianych problemów technicznych w obszarze Centrum Energetyki tj. awarii dwóch kotłów OP 230 nastąpił brak możliwości wytwarzania pary technologicznej niezbędnej do prowadzenia procesów produkcyjnych na najważniejszych instalacjach spółki" - podał w komunikacie zarząd spółki Grupa Azoty Zakłady Chemiczne "Police".

Jak wyjaśniono, awaria skutkuje czasowym zatrzymaniem bądź bardzo istotnym ograniczeniem produkcji.

"Na podstawie aktualnie dostępnych informacji spółka nie może wskazać wiążącego terminu usunięcia problemów technicznych i przywrócenia produkcji do stanu sprzed awarii. Szacunkowe skutki awarii na dzień przekazania niniejszego raportu nie są znane" - dodano w komunikacie.

Grupa Azoty Zakłady Chemiczne "Police" od ponad 50 lat jest największym producentem nawozów wieloskładnikowych w kraju. W sierpniu 2011 r. spółka weszła w skład największej polskiej grupy chemicznej Grupy Azoty. (PAP)

autor: Michał Boroń

mick/ drag/

Źródło:PAP
Tematy
Ranking kont firmowych z rachunkiem walutowym

Ranking kont firmowych z rachunkiem walutowym

Komentarze (2)

dodaj komentarz
darius19
oooo!! i tu "samsza" ze stajni cara Putina. Zatroskany.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki