Poseł Kukiz'15 Rafał Wójcikowski zginął w wypadku

2017-01-19 10:12
publikacja
2017-01-19 10:12

Poseł Kukiz'15 Rafał Wójcikowski zginął w czwartek w wypadku samochodowym na drodze S8 w powiecie skierniewickim. "Dziś nad ranem zginął w wypadku nasz Przyjaciel" - napisał na Facebooku lider Kukiz'15 Paweł Kukiz.

Nie żyje Rafał Wójcikowski. Poseł Kukiz'15 zginął w wypadku samochodowym / fot. Adam Chelstowski / FORUM

Wójcikowski zdobył mandat poselski w okręgu wyborczym obejmującym Piotrków Trybunalski.

Lider Kukiz'15 Paweł Kukiz napisał na Facebooku: "Dziś nad ranem zginął w wypadku nasz Przyjaciel, Poseł na Sejm RP Rafał Wójcikowski. Miał 43 lata. Osierocił Żonę i dwoje dzieci. Nie jestem w stanie teraz napisać nic więcej... Ogromny żal. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie".

Rzeczniczka łódzkiej policji Joanna Kącka poinformowała PAP, że policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło w czwartek ok. godz. 7 rano na drodze S8 w powiecie skierniewickim. Jak podała, 40-letni kierujący volkswagenem bora, jadąc w kierunku Warszawy utracił panowanie nad pojazdem i uderzył w bariery, osoby jadące renault kangoo (5 osób) zatrzymały się w celu udzielenia pomocy; wówczas w ich pojazd uderzył ford transit, którym podróżowało siedem osób.

W wyniku zderzenia tych dwóch pojazdów lekko ranne zostały dwie osoby, natomiast kierujący volkswagenem bora w wyniku odniesionych obrażeń zmarł.

Podczas oględzin miejsca wypadku i zabezpieczania śladów policjanci odnaleźli dokumenty wskazujące na to, że ofiarą śmiertelną jest 40-letni mieszkaniec Tomaszowa Mazowieckiego - poseł na Sejm RP.

Jak poinformowała Kącka, na miejscu trwają policyjne czynności z udziałem prokuratora.

Wójcikowski ukończył Uniwersytet Łódzki, na kierunku finanse i bankowość oraz informatyka i ekonometria. Doktorat uzyskał na Uniwersytecie Łódzkim na Wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym. Z zawodu był nauczycielem akademickim. Należał do Stowarzyszenia KoLiber. Jako ekspert współpracował z Fundacją Republikańską.

Wójcikowski w Sejmie zasiadał m.in. w Komisji Finansów Publicznych - był zastępcą jej przewodniczącego. Pracował również w Komisji do Spraw Energii i Skarbu Państwa oraz w Komisji Edukacji, Nauki i Młodzieży.

Wójcikowski występował w licznych debatach sejmowych m.in. nad ustawą budżetową - w której apelował do rządu, by w roku 2017 skoncentrował się na obniżeniu ryzyka inwestycyjnego; złożoną przez prezydenta ustawą obniżającą wiek emerytalny - gdzie ocenił, że "przywraca praworządność", ale zwrócił uwagę, że nadal nie ma kompleksowej reformy finansowania Funduszu Ubezpieczeń Społecznych, czy ustawami wprowadzającymi reformę edukacji - w tej debacie apelował o poparcie - przyjętego później - wniosku mniejszości, który wprowadził rozróżnienie między Zespołem Aspergera i autyzmem.

Małgorzata Janowska zajmie w Sejmie miejsce posła Wójcikowskiego

Małgorzata Janowska zajmie w Sejmie miejsce posła Rafała Wójcikowskiego (Kukiz'15), który zginął w czwartek w wypadku samochodowym - poinformował PAP rzecznik klubu Kukiz'15 Jakub Kulesza.

Wójcikowski zdobył mandat poselski w okręgu wyborczym obejmującym Piotrków Trybunalski. Mandat po Wójcikowskim przejmie kandydat z kolejnym najwyższym wynikiem w wyborach - Małgorzata Janowska, która uzyskała drugi wynik z listy Kukiz'15 (2877 głosów).

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, w przypadku opróżnienia mandatu posła na Sejm, na wakujące miejsce wchodzi kandydat z tej samej listy, który uzyskał kolejno największą liczbę głosów.

Małgorzata Janowska do wyborów na posła startowała z pozycji 2 w okręgu piotrkowskim województwa łódzkiego. Nie należy do partii politycznej.

Kulesza powiedział PAP, że Janowska zgodziła się na objęcie mandatu posła.

mrr/ jaw/ mok/ eaw/ jbr/

Źródło:PAP
Tematy
Tanie konto osobiste z kontem oszczędnościowym. W którym banku najlepsza oferta?

Tanie konto osobiste z kontem oszczędnościowym. W którym banku najlepsza oferta?

Advertisement

Komentarze (26)

dodaj komentarz
~Norbert
>> zasiadał m.in. w Komisji Finansów Publicznych - był zastępcą jej przewodniczącego.

znow seryjny samobójca na wolnosci ?

Wypadki samochodowe to ulubiona metoda specsłużb. Patrz B.Geremek. Inni.

~Roger
Giną przyzwoici ludzie,a zbrodniarze z UBECJI,robią zadymy.
~Zeflik
Zdecydowanie najlepszy poseł obecnej kadencji. Spoczywaj w Pokoju.
popey83
Szczerze?
Umiera tylu znanych ludzi,zwłaszcza w ostatnim czasie....
Choćby w tym tygodniu były polityk SLD Pan Kalita
Ale śmierć tego super barwnego gościa spowodowała , ze na prawdę zrobiło mi się mega przykro:(
R.I.P. ["]["]["]
~plebs
jeden z najlepszych polskich poslow od 89'

PoPisSldPsl to antypolska patologia przy poslach Kukiz
~gorsztsort
Kondolencje dla rodziny ,szkoda mnie tego posła mądre rzeczy mówił i jako ekonomista nie bał się przestrzegać PiS przed zgubnymi skutkami dobrej zmiany,szkoda madrego i odważnego człowieka,cześć jego pamięci
~edw
Samochód tylko lekko obity, najbardziej dostał prawy tył. Raczej więc nie miał facet zapiętych pasów, no cóż, poseł nie musi się tym przejmować.
~Dżejms
Niema reguły w wypadkach. Pasy są super przy małych prędkościach. A nie raz słyszałem o takich co ocaleli bo wylecieli przez szyby. Nawet nie mieli specjalnie obrażeń. I myślę że nie mogli mieć zapiętych pasów.
~jaa
Prosty odcinek czysta nawierzchnia jedyna przyczyna patrząc na sylwetkę tego człowieka to śpiączka cukrzycowa. Całe szczęście że tylko on.
~ja
"Osierocił Żonę i dwoje dzieci." - no chyba nie, chyba że w wypadku zginął też jego teść.

Powiązane: Polityka

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki