REKLAMA

Port Lotniczy "Radom" bez umów z przewoźnikami

2015-11-12 13:22
publikacja
2015-11-12 13:22

Najpierw Czesi, a teraz Łotysze zrezygnowali ze współpracy z radomskim lotniskiem. Ostatni lot Air Baltic z Radomia do Rygi odbędzie się w przyszłym tygodniu. Powodem zerwania obu umów było małe zainteresowanie pasażerów proponowanymi kierunkami tłumaczy Kajetan Orzeł, rzecznik spółki Port Lotniczy "Radom".

fot. / / Port Lotniczy "RADOM"

Jego zdaniem, decyzja przewoźnika nie jest zaskoczeniem, dlatego że połączenie Radom-Ryga obie strony traktowały jak test. Okazało się, że loty, które odbywały się cztery razy w tygodniu, nie były atrakcyjne dla pasażerów. Zwykle na pokładzie znajdowało się zaledwie kilka osób. Zdarzało się też, że samoloty były puste.

Teraz Air Baltic musi poinformować tych, którzy już kupili bilety, że usługa jest nieaktualna i zaproponować im zwrot pieniędzy albo lot z innego portu.

Obecnie - jak przypomina Kajetan Orzeł - lotnisko nie ma podpisanej umowy z żadnym przewoźnikiem, ale prowadzi zaawansowane negocjacje, których celem jest uruchomienie lotów np. do Wielkiej Brytanii. Kiedy rozmowy zostaną sfinalizowane - na razie nie wiadomo.

Natomiast bez przerw i bez przeszkód odbywa się ruch General Aviation.

Radomskie lotnisko, które należy do samorządu, jest czternastym cywilnym portem w Polsce. Działa od ubiegłego roku. Jego budowa kosztowała około 85 milionów złotych.

IAR-A.Orzeł/hk/jj

Źródło:IAR
Tematy
Szukasz kierowcy? Opublikuj ogłoszenie za 89,28 zł

Szukasz kierowcy? Opublikuj ogłoszenie za 89,28 zł

Advertisement

Komentarze (3)

dodaj komentarz
~s6
Port jest OK, tylko kierunki lotów są złe. Niech otworzą połączenia: Londyn, Frankfurt, Monachium, Dublin to będą pasażerowie. Niech zaczną od kierunków najbardziej obleganych, czyli Londyn.
~asd
Sorry ale to na samym poczatku bylo bezsensu.....dlaczego lublin musial tyle czekac?..nowe kierunki...wzrost?..97% w koncu nie musze jezdzic na krakow i marnowac 5h.
~ania
Czyli 85 mil w błoto!Co na to podatnicy z Radomia?
Przestroga dla innych podobnych mieściny!!

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki