REKLAMA

Ponad 6 milionów nowych bezrobotnych w USA

2020-04-09 14:35
publikacja
2020-04-09 14:35
Ponad 6 milionów nowych bezrobotnych w USA
Ponad 6 milionów nowych bezrobotnych w USA
fot. Ivan Marc / / Shutterstock

Na przełomie marca i kwietnia po zasiłek dla bezrobotnych zgłosiło się ponad 6,6 mln Amerykanów – poinformował Departament Pracy. Gdy doliczymy do tego 10 mln z dwóch poprzednich tygodni, to otrzymamy przeszło 16-milionowy wzrost liczby bezrobotnych w największej gospodarce świata.

W tygodniu zakończonym 4 kwietnia 2020 roku po zasiłek dla bezrobotnych wystąpiło 6,606 mln Amerykanów – poinformował w czwartek Departament Pracy. To o 261 tys. mniej niż tydzień wcześniej.  W poprzednim tygodniu odnotowano absolutny rekord w postaci niemal 6,867 mln (po rewizji w górę o 219 tys.) nowo rejestrowanych bezrobotnych w USA. Tydzień wcześniej pracę straciło 3,3 mln (po rewizji w górę) ludzi, co było wówczas rekordem w 50-letniej historii tych statystyk.

Ekonomiści spodziewali się, że w ostatnim pełnym tygodniu marca po „kuroniówkę” zgłosi się 5,25 mln Amerykanów. Opublikowany dziś rezultat jest więc wyraźnie wyższy od większości i tak już bardzo wysokich prognoz analityków.

Zwykle wyniki kształtują się w przedziale 200-300 tys. i tylko w okresach recesji przekraczały 400 tys. tygodniowo. Są to więc rezultaty kilkukrotnie wyższe od poprzednich rekordów: w marcu 2009 roku oraz w sierpniu 1982 roku po „kuroniówkę” zgłaszało się po niespełna 700 tys. Amerykanów tygodniowo.

Wtedy były to okresy szczytowego nasilenia zjawisk recesyjnych, którym jednak już wcześniej towarzyszył głęboki spadek aktywności gospodarczej. Teraz sytuacja jest zupełnie inna. Ten skok bezrobocia spowodowany jest wprowadzeniem szeregu restrykcji administracyjnych nakazujących zamknięcie sporej części amerykańskiego drobnego biznesu.

KK

Źródło:
Tematy
Wyprodukuj wodę pod własną marką

Wyprodukuj wodę pod własną marką

Advertisement

Komentarze (42)

dodaj komentarz
mooooo
Jest podstawowe pytanie dla kogo pracujesz lub podobnie ?? Chodzisz do pracy w USA dostajesz pensje ale w sklepach oprócz produktów spożywczych cała reszta to Azja mexico i Europa nawet cement i rury kanalizacyjne są z Chin wiec nasuwa się proste pytanie komu USA napycha kieszenie
jkl777
Widze, ze sPOro z Was KOmletnie nie rozumie dlaczego gieldy rosna. Otoz w koncu pokolenie TANCERZY/YOUTUBERow/AKTOROW/PROJEKTANTOW UBRAN i innych pseudo piosenkarzy wie, ze nic nie znacza na tym swiecie. Zeby jesc, trzeba pracowac przy tworzeniu jakiegos dobra, a nie zabawianiu, dosc niskich lotow zreszta, ludzi te dobra wytwarzajacych.Widze, ze sPOro z Was KOmletnie nie rozumie dlaczego gieldy rosna. Otoz w koncu pokolenie TANCERZY/YOUTUBERow/AKTOROW/PROJEKTANTOW UBRAN i innych pseudo piosenkarzy wie, ze nic nie znacza na tym swiecie. Zeby jesc, trzeba pracowac przy tworzeniu jakiegos dobra, a nie zabawianiu, dosc niskich lotow zreszta, ludzi te dobra wytwarzajacych.

Teraz beda rece do pracy za miske ryzu, jak POwiedzial klasyk.
loool
Po co chodzić do pracy skoro Trump obiecał płacić 600$/ tygodniowo każdemu bezrobotnemu w USA? To pewnie tyle ile się zarobi w byle jakiej pracy. Socjalizm amerykański górą .
antek10
Dokładnie. Dał każdemu 600+ i to tygodniowo. Wzorował sie na naszych populistach. Idą wybory.
bha
A po co chodzić do pracy obecnie ....też za zdecydowanej większości rynkowej marne grosze do tego jeszcze coraz to bardzie Niepewnie.
wojteks102
Czy leci jeszcze z nami pilot?
specjalnie_zarejestrowany2
A wystarczyło by zamknąć urzędy pracy jak w Wolsce:-)
specjalnie_zarejestrowany2
Urzędy zamknięte, kolejki rozpędzone, na bezrobotnych czeka 30 tys grzywny

Minister: bezrobocie w marcu spadło.
https://www.bankier.pl/wiadomosc/Minister-Malag-bezrobocie-w-marcu-spadlo-Dane-nie-sa-wiarygodne-7858212.html

Powiązane: Koronawirus a gospodarka

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki