Pomysł na interes z przymrużeniem oka: literatura na papierze toaletowym

analityk Bankier.pl
O tym, że pomysłowość ludzka nie zna granic, przekonywaliśmy się wielokrotnie. Reklama na śniegu, restauracja dla psów, mlekomaty dowodzą tego niezbicie. Przy tych ideach blednie jednak pomysł literatury na papierze toaletowym.

Wiele osób, przy okazji korzystania z przybytku zazwyczaj umila sobie ten czasu czytaniem gazety lub książki. Nie zawsze jednak mamy pod ręką dobrą literaturę. Zwłaszcza, jeśli z WC korzystamy na stacji benzynowej, w restauracji lub na uczelni.

Myślisz o własnej firmie?

www.MamBiznes.pl

Ten portal dostarczy Ci bezpłatnej, fachowej i kompleksowej wiedzy na temat zakładania i prowadzenia własnej firmy.


 
Problem ten postanowiła rozwiązać japońska firma Hayashi Paper Corporation. Aby odpowiedzieć na zapotrzebowania klientów oraz uatrakcyjnić swoje produkty, właściciele przedsiębiorstwa wpadli na  innowacyjny pomysł drukowania literatury na... papierze toaletowym.


Źródło: weirdasianews.com

Przedsiębiorcy podeszli do sprawy bardzo poważnie, zapraszając do współpracy znanego japońskiego pisarza horrorów, Koji Suzuki. Na zamówienia firmy powstało opowiadanie o duchu zamieszkującym toalety. Historia jest krótka, więc jedna wizyta w toalecie wystarczy, aby ją przeczytać. Papier toaletowy z nowelką wzbudził spore zainteresowanie klientów, firma planuje więc dodruki.

Dzięki idei firmy Hayashi Paper Corporation korzystają zarówno klienci, którzy mogą zapoznać się z literaturą, jak i pisarz zyskujący dostęp do rzeszy czytelników. Nie wszyscy kupują książki, ale papier toaletowy znajdziemy w każdym domu. A może czas na taki produkt Polsce?


Grzegorz Marynowicz
Bankier.pl

Grzegorz Marynowicz

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~pewien typ

wiesz, zart zartami ale to jest nawet niegłupi motyw jakis tekst drukowac na nim… często takie z pozoru dziwaczne pomysły się sprawdzaja, czytalem ten artykul i teraz się dopatruje we wszytkim pomyslu na interes : http://www.ithink.pl/artykuly/biznes/firmy/marzenie-warte-miliony/ ;p

! Odpowiedz
0 0 ~xk

To byłby idealny sposób upowszechnienia wśród Europejczyków znajomości konstytucji europejskiej oraz rozmaitych unijnych dyrektyw.

!
Polecane
Najnowsze
Popularne