Niecodzienne pomysły na reklamowy biznes

analityk Bankier.pl
W ubiegłym tygodniu informowaliśmy o ciekawym pomyśle dwójki polskich studentów, którzy oferują bezpłatne usługi ksero. Młodzi przedsiębiorcy zarabiają dzięki reklamie drukowanej na kserowanych stronach. Inny nośnik reklamowy wykorzystują założyciele firmy BBI Display. Ich biznes to wielkopowierzchniowa reklama na wodzie.

Przedsiębiorstwo udostępnia reklamodawcom billboardy umieszczone na specjalnych łodziach. Wielkopowierzchniowa reklama pływa na wodach wokół znanych kurortów, kąpielisk i innych akwenów. Ogromne billboardy widoczne są także z głównych dróg prowadzących do nadmorskichmiejscowości. Pomysł amerykańskich przedsiębiorców przypadł do gustu wielu klientom. Wśród nich znaleźli się m.in.: Red Bull, McDonalds, Toyota, Nike.

foto: bbidisplays.com


Na nietypowy pomysł reklamowy wpadli założyciele jednej z agencji w Wielkiej Brytanii. Młodzi przedsiębiorcy wyszli z założenia, że dotychczasowe formaty reklamowe są mało efektywne i coraz trudniej zainteresować nimi klienta. Tak powstała idea reklamy na śniegu. Jednym z pierwszych podmiotów zainteresowanych nowatorskim pomysłem byli właściciele kanału telewizyjnego Extreme.

 
foto: mindthecurb.com

Na reklamie zarabiają także twórcy firmy AdHitch, którzy jako nośnika reklamowego używają powierzchni samochodów. Billboard z plakatem reklamodawcy montowany jest z tyłu pojazdu nad rejestracją w specjalnej tablicy. Może ona jednocześnie wyświetlać rotacyjnie do 3 różnych kreacji reklamowych.


foto: Adhitch.com

Reklama jest branżą, w której nowa idea ma szansę na sukces. Firmy i agencje szukają ciekawych nośników reklamowych, dzięki którym uda się dotrzeć do klienta. W dobie tysięcy komunikatów marketingowych jest to coraz trudniejsze. Dlatego wypaliły pomysły na darmowe ksero, reklamę na śniegu, billboardy na wodzie oraz tablice na samochodzie.

Grzegorz Marynowicz
Bankier.pl

Grzegorz Marynowicz

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne