Dobry czas dla osób z pomysłem na e-biznes

Grzegorz Marynowicz2011-05-05 15:10analityk Bankier.pl
publikacja
2011-05-05 15:10
Od 9 do 11 maja Małopolskie Studenckie Forum Business Centre Club oraz SKN Synergy zapraszają do Krakowa na E-biznes Festiwal. Podczas bezpłatnych warsztatów uczestnicy będą mogli zdobyć wiedzę na temat e-biznesu, e-commerce i e-marketingu. E-biznes Festiwal to tylko jedno z wielu wydarzeń skierowanych do osób myślących o biznesie w sieci.

Przez trzy dni prelekcji, warsztatów i szkoleń, początkujący przedsiębiorcy będą mogli dowiedzieć się, jak zarabiać na serwisach internetowych wykorzystując potencjał social media. Wśród prelegentów znaleźli się: Piotr Wilam (współzałożyciel onet.pl, CEO Innovation Nest), Rafał Brzoska (prezes grupy Integer oraz firmy InPost), Krystian Stypuła (współzałożyciel home.pl).

W roli prelegenta E-biznes Festiwal wystąpi także Rafał Agnieszczak (prezes zarządu Fotka.pl), który niedawno zainicjował trzecią edycję Startup School.

Myślisz o własnej firmie?

www.MamBiznes.pl

Ten portal dostarczy Ci bezpłatnej, fachowej i kompleksowej wiedzy na temat zakładania i prowadzenia własnej firmy.


 
Szkoła startupów w Warszawie


Uczestnicy wakacyjnej szkoły przedsiębiorczości przez 2 miesiące będą mogli dowiedzieć się, jak zrobić biznes w internecie. Autorzy najlepszych projektów mają szansę na pozyskanie finansowego wsparcia. Organizatorzy czekają na projekty pasjonatów marketingu, nowych technologii oraz grafików. Z nadesłanych zgłoszeń wybranych zostanie kilka zespołów, które w ciągu 2 miesięcy będą musiały zrealizować swój pomysł. Najlepsze portale, serwisy, aplikacje i narzędzia będą mogły zdobyć finansowanie doświadczonego funduszu. Zgłoszenia do Startup School można przysyłać do 8 maja  za pośrednictwem strony www.startupschool.pl/rekrutacja.

Szkoła startupów w Szczecinie


Do osób z pomysłem na ciekawy projekt internetowy skierowana jest także inicjatywa Global Sartup Challenge. Po raz kolejny Polska Fundacja Przedsiębiorczości oraz firma Red Sky zapraszają do współpracy pomysłodawców mających pomysł na biznes albo działający projekt, który chcieliby ulepszyć, wdrożyć i odnieść dzięki niemu globalny sukces. Ze zgłoszeń wybrane zostaną te o największym potencjale, a ich pomysłodawcy będą zaproszeni do Szczecina. Przez dwa wakacyjne miesiące opracują swój pomysł od strony technicznej oraz zdobędą merytoryczną wiedzę na temat prowadzenia biznesu w internecie. Autorzy najlepszych projektów dostaną szansę uzyskania wsparcia kapitałowego. Projekty można zgłaszać do 30 maja za pośrednictwem strony www.globstar2011.com.

O startupach w Bułgarii


Autorzy startupów o globalnym zasięgu spotkają się w dniach 26-27 października 2011 w Sofii na międzynarodowej konferencji Webit. W ramach wydarzenia będzie miało miejsce wiele konferencji i warsztatów dla specjalistów branży internetowej z Europy Środkowej i Wschodniej. Czołowi prelegenci z całego świata podzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem. Zaprezentowane zostaną także ciekawe studia przypadku, jak rozwijać startup oraz pozyskać finansowanie od funduszy Venture Capital i aniołów biznesu. Twórcy 50 najlepszych startupów z Europy otrzymają bezpłatne stoisko targowe. Dzięki Fundacji Rozwoju Branży Internetowej Netcamp i Szczecińskiemu Parkowi Naukowo-Technologicznemu przedsiębiorcy i startupy mogą otrzymać 50% dofinansowania kosztów udziału w tym wydarzeniu. Zgłoszenia i pytania na temat misji gospodarczej można przesyłać do 13 maja na adres webit@netcamp.net.pl. Więcej informacji o Webit na stronie www.webitexpo.com

Komentuje Analityk Bankier.pl, Paweł Lipiec

Z jednej strony cały e-rynek w sposób naturalny rośnie, ponieważ rozwijają się technologie pozwalające na przeniesienie handlu i szeroko rozumianego biznesu do sieci, z drugiej jest on stymulowany licznymi funduszami europejskimi. Nie tylko osławione już działania 8.1 czy 8.2, ale również inne działania w ramach POIG - np. 3.1 na inkubację - powodują intensywny wzrost zainteresowania e-biznesem. Dla potencjalnych przedsiębiorców ma to tę zaletę, że łatwiej niż kilka lat temu mogą uzyskać ekspercką wiedzę o e-biznesie. Wspomniane wydarzenia dają również możliwość spotkania z doświadczonymi e-przedsiębiorcami, którzy dysponują bezcenną dla start-upów wiedzą praktyczną.Grzegorz Marynowicz
Bankier.pl

Źródło:
Grzegorz Marynowicz
Grzegorz Marynowicz
analityk Bankier.pl

Pomysłodawca i redaktor prowadzący serwisu MamBiznes.pl - pierwszego w Polsce projektu skierowanego wyłącznie dla młodych przedsiębiorców. W 2009 portal został przejęty przez Grupę Bankier.pl. Autor kilkuset artykułów i poradników dotyczących przedsiębiorczości, działalności gospodarczej i e-biznesu. Pomysłodawca takich cykli jak: „Tak się robi e-biznes” czy „Startupy na dywaniku”. Tel.: 504 256 447

Tematy

Firmy mogą zapłacić nawet 1 mln PLN kary

Komentarze (4)

dodaj komentarz
~jeden prelegent ...
zgadza się , zbędny w tym towarzystwie ! tylko pytanie : nie wie co się dzieje u niego w firmie , czy rżnie głupa , z szelmowskim uśmiechem na ustach ? :)
~Madar_com_pl
A możesz napisać więcej szczegółów? Bo nie bardzo rozumiem o co chodzi z tym e-biznesem. Grunt to mieć jakiś pomysł,dopiero potem następuje faza wcielania go w życie.
~damian
jeden z prelegentów mi tu zdecydowanie nie pasuje.
zbyt wiele na temat InPostu w internecie negatywnych opinii (patrz: picpost.pl)

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki