REKLAMA

Polski grafen znajdzie zastosowanie w przemyśle zbrojeniowym

2014-04-03 18:25
publikacja
2014-04-03 18:25

Firma Nano Carbon, która zajmuje się sprzedażą wytwarzanego w Polsce grafenu, wejdzie w skład Polskiej Grupy Zbrojeniowej - pisze portal polska-zbrojna.pl. Nano Carbon dołączy do holdingu tworzonego przez Ministerstwo Skarbu w ramach konsolidacji polskiego przemysłu obronnego.

"Chcemy wykorzystać potencjał firmy do zastosowań w technice wojskowej" - mówi Agnieszka Jabłońska-Twaróg, rzecznik prasowy ministerstwa.

Grafen to materiał, który swoją budową przypomina plaster miodu. Tworzą go pojedyncze warstwy atomów węgla połączonych w sześciokąty. Jest przezroczysty, bardzo giętki i niezwykle wytrzymały - 100 razy bardziej niż stal. Doskonale przewodzi ciepło i prąd - aż 200 razy szybciej niż krzem.

Dzięki swoim właściwościom może być wykorzystywany wszędzie tam, gdzie można zastąpić oparte na krzemie podzespoły - głównie tranzystory. W pierwszej kolejności właściwości planuje wykorzystać Przemysłowe Centrum Optyki do produkcji gogli noktowizyjnych, których żołnierze używają podczas misji zagranicznych, w pustynnych warunkach.

polska-zbrojna.pl/iar/moc/dyd

Źródło:IAR
Tematy
Otwórz konto dla firm i zyskaj do 1100 zł premii!

Otwórz konto dla firm i zyskaj do 1100 zł premii!

Advertisement

Komentarze (10)

dodaj komentarz
~centurion z Galicji
Dnia 2014-04-03 o godz. 19:23 ~Fizyk napisał(a):
> tego grafenu z Polski jak sądzę nikt jeszcze nie widział,
> szykuje się wielki przekręt

Pewnie znowu jako autorzy nowych technologii trafimy do KEW ... czli Klubu Ekonomicznie Wydymanych ...
~KZ
Jak się samemu dyma i kradnie to naturalna jest podejrzliwość wobec innych.
~baongola
Rzeczniczka wie, ze dzwonią tylko nie wie w którym kościele. Opis właściwości grafenu to szeroki potok różnych bzdur, które nie trzymają się kupy. Nawet nie waqrto tego prostować bo trzeba było by od nowa napisać cały artykuł.
~endi
to niedługo nawet noktowizory nie będą działać ... dobrze , że Jurek nie zlicytował wszystkich MIG-ów podczas WOŚP ... :)
~zbychoo1
Doskonale przewodzi prąd czyli jest przewodnikiem.Nie posiada pasma tzw. zabronionego czyli nie można osiągnąć efektu diody czy tranzystora.Oczywiście Amerykanie znaleźli sposób na wytworzenie pasma zabronionego,ale jest ono za małe.Polacy oczywiście będą wytwarzać kamizelki kuloodporne z grafenem i elektronicznymi czujnikami Doskonale przewodzi prąd czyli jest przewodnikiem.Nie posiada pasma tzw. zabronionego czyli nie można osiągnąć efektu diody czy tranzystora.Oczywiście Amerykanie znaleźli sposób na wytworzenie pasma zabronionego,ale jest ono za małe.Polacy oczywiście będą wytwarzać kamizelki kuloodporne z grafenem i elektronicznymi czujnikami pomiarowymi wszystkiego.Tak ubrany żołdak stanie się łatwo wykrywalnym celem dla przeciwnika nawet w nocy-patrz właściwości termiczne grafenu.
~Baca
sukces to czy POrażka ??, ważniejsze zabijanie ludzi czy danie im energii i nowych technologii ??. Mają produkować gogle dla lepszego, bardziej wydajnego zabijania ludzi na pustyni, ale rewelacja !!!. Już wiem kto za tym stoi, komu Arab zawadza.
~rodzic
Do "tomi". Zanim przesra to przewali grube miliardy na dziwne tajne badania dla wojska. I o to chodzi. Nie ma to jak duża państwowa kasa podatników na tajne programy. Szkoda tylko że prawie 500.000 rodziców dzieci polski nie stać na ciepłe obiady, a wydaje się 130mld na tajne programy Do "tomi". Zanim przesra to przewali grube miliardy na dziwne tajne badania dla wojska. I o to chodzi. Nie ma to jak duża państwowa kasa podatników na tajne programy. Szkoda tylko że prawie 500.000 rodziców dzieci polski nie stać na ciepłe obiady, a wydaje się 130mld na tajne programy zbrojeniowe.
~malkontent
wspaniały to był "niebieski laser". Wtajemniczeni wiedzą o czym mówię... 100mln poszło się paść. Technologia o! taka wielgachna...tyla co kryształki za małe, żeby wzbudzić akcje laserową (co najwyżej współczucie) i można oczywiście współczuć tym którzy musieli się złożyć na te 100 baniek i na wspaniały to był "niebieski laser". Wtajemniczeni wiedzą o czym mówię... 100mln poszło się paść. Technologia o! taka wielgachna...tyla co kryształki za małe, żeby wzbudzić akcje laserową (co najwyżej współczucie) i można oczywiście współczuć tym którzy musieli się złożyć na te 100 baniek i na inne bańki. Teraz będą się tak składać do 67...lat.
~tomi
.....znając życie ,nasze państwo ten wynalazek przesra , jak wiele innych ...
~Fizyk
tego grafenu z Polski jak sądzę nikt jeszcze nie widział, szykuje się wielki przekręt

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki