REKLAMA
PIT 2023

Poczta Polska szuka pracowników. Ile można zarobić?

Katarzyna Wiązowska2023-05-16 12:10redaktor Bankier.pl
publikacja
2023-05-16 12:10

Umowa o pracę i szkolenia zawodowe – na to mogą liczyć osoby, które chciałyby pracować w Poczcie Polskiej. Aktualnie spółka poszukuje pracowników w całym kraju. Wakaty są na wielu stanowiskach, na pracę mogą liczyć również listonosze.

Poczta Polska szuka pracowników. Ile można zarobić?
Poczta Polska szuka pracowników. Ile można zarobić?
fot. Daniel Dmitriew / / FORUM

Poczta Polska prowadzi właśnie nabór do swojego zespołu w całym kraju. Zainteresowanym kandydatom oferuje umowę o pracę, a także pakiet rozmaitych szkoleń - podaje portal Eska.pl. W dodatku firma ma wakaty na wielu stanowiskach, m.in. listonosza.

Nowi pracownicy mogą rozpocząć wykonywanie obowiązków od razu, bo najczęściej nie jest wymagane żadne doświadczenie. Poza tym firma zapewnia pakiet koniecznych szkoleń, dzięki którym nawet osoby zupełnie niezwiązane do tej pory z branżą mają szansę jak najlepiej wykonywać swe obowiązki.

Ile można zarobić w Poczcie Polskiej?

Według Eska.pl, średnie zarobki w Poczcie Polskiej sięgają nawet 6 930 zł brutto miesięcznie. Kwota ta dotyczy stanowiska specjalisty ds. analiz strategicznych. Natomiast listonosz roznoszący listy pieszo ma możliwość zarobić od 3350 zł brutto miesięcznie, a dodatki do jego wynagrodzenia to 360 zł. Z kolei pensja listonosza, który porusza się samochodem, miesięcznie waha się od 3490 do 3710 zł brutto. Do tego dochodzą dodatki za korzystanie z samochodu.

Z wybranymi osobami poczta kontaktuje się telefonicznie, przeprowadzając wstępne rozmowy, po których najlepszych kandydatów zaprasza na spotkanie rekrutacyjne.

Źródło:
Katarzyna Wiązowska
Katarzyna Wiązowska
redaktor Bankier.pl

Dziennikarka prasowa i internetowa. Z wykształcenia ekonomistka, PR-owiec i psycholog komunikacji medialnej. Bliskie jej są tematy dotyczące rynku pracy, przedsiębiorczości i kreatywności. Lubi rozmawiać z ludźmi, poznawać ich historie, również biznesowe. Z pasji – kinomanka. Telefon: 501 208 998

Tematy
Wypróbuj Pracuj.pl za 1zł! Zatrudniaj szybko i skutecznie!

Wypróbuj Pracuj.pl za 1zł! Zatrudniaj szybko i skutecznie!

Advertisement

Komentarze (19)

dodaj komentarz
nostsherlock
Stawka nawet spoko, jak na tygodniówkę... niestety to stawka miesięczna
bha
Niestety od dekad mamy taki rynkowy trend, top i to w ogromie branż i zawodów oficjalna minimalnie minimalna lub w nielicznych rynkowych porywach niewiele więcej.Cóż na nim daleko już również i większość firm, biznesów, usług itd sama w końcu już nie zajedzie szczególnie na tym coraz bardziej nieprzewidywalnym, dojnym cenowo bez Niestety od dekad mamy taki rynkowy trend, top i to w ogromie branż i zawodów oficjalna minimalnie minimalna lub w nielicznych rynkowych porywach niewiele więcej.Cóż na nim daleko już również i większość firm, biznesów, usług itd sama w końcu już nie zajedzie szczególnie na tym coraz bardziej nieprzewidywalnym, dojnym cenowo bez umiaru niestety zapatrzonym jak w obraz od dekad na mamonę i zyski detalicznym nie tylko globalnym rynku!. Niestety
monuz
Listowy - 3350 zł brutto miesięcznie - zbuduj za to dom, wyżyj i załóż rodzinę :) kogo jeszcze dziwi, że ten kraj wymiera najszybciej na świecie?
pdox
Cóż to za dziwaczna konstrukcja: "średnie zarobki w Poczcie Polskiej sięgają nawet 6 930 zł brutto miesięcznie". Średnie zarobki sięgają nawet?
_xyz
Listonosze w ramach obowiązków muszą też coś sprzedawać przy okazji dostarczania listów.
Mi ostatnio proponowano baterie w dobrej cenie, bo „muszą cele sprzedażowe robić”
stefan_wilmont_i_ryszard_cyba
Czyli specjalistka od Analiz Strategicznych po wyzszej szkole handlu i nawijania makaronu na uszy zarobi na Poczcie 7 tys zł brutto a typ łazacy z torbą polowę tego. Przypominam że niedawno Poczta Polska chwalila sie ze 70% jej kadry managerskiej to kobiety. Nic dziwnego ze firma nie potrafi zarobic pieniedzy i zyje z pieniedzy Czyli specjalistka od Analiz Strategicznych po wyzszej szkole handlu i nawijania makaronu na uszy zarobi na Poczcie 7 tys zł brutto a typ łazacy z torbą polowę tego. Przypominam że niedawno Poczta Polska chwalila sie ze 70% jej kadry managerskiej to kobiety. Nic dziwnego ze firma nie potrafi zarobic pieniedzy i zyje z pieniedzy podatników.
stefan_wilmont_i_ryszard_cyba
https://media.poczta-polska.pl/pr/795167/poczta-polska-firma-przyjazna-kobietom

Zamiast zrobić zyskowną firmę, chwalą sie przyjazną. W samym miesiacu styczniu straty sięgneły 40 mln zł
y2767651
"Nic dziwnego ze firma nie potrafi zarobic pieniedzy i zyje z pieniedzy podatników."

Ocho... a jakos zadna inna prywatna firma nie pcha sie w bycie operatorem narodowym... a wiesz dlaczego? Bo to jest NIERENTOWNE. Niezaleznie kogo zatrudnisz.
stefan_wilmont_i_ryszard_cyba odpowiada y2767651
Bo może trzeba zlikwidowac tego tzw "Operatora Narodowego"? Co to za dziwny twór jest wgl ? Wymyślili ze coś powinno być i z zalozenia ma przynosić straty? I co myslisz ze takiemu Inpostowi panstwo by wynagrodzilo straty tak samo jak Poczcie Wolskiej? Rozumiesz czemu sie pchają? PO PIENIADZE POLAKÓW SIĘ PCHAJĄ!
y2767651 odpowiada stefan_wilmont_i_ryszard_cyba
Ten operator narodowy, to miedzy innymi:
placowka operatora w kazdej gminie, aby kazdy mogl pojsc do urzedu, a nie zalatwiac sprawy w sklepie miesnym (a nawet to nie udalo sie Inpostowi kilka lat temu, bo nawet to bylo problemem)
to, ze jak nadajesz przesylke za pomoca operatora narodowego, to w urzedach/sadach/itd jest ona
Ten operator narodowy, to miedzy innymi:
placowka operatora w kazdej gminie, aby kazdy mogl pojsc do urzedu, a nie zalatwiac sprawy w sklepie miesnym (a nawet to nie udalo sie Inpostowi kilka lat temu, bo nawet to bylo problemem)
to, ze jak nadajesz przesylke za pomoca operatora narodowego, to w urzedach/sadach/itd jest ona traktowana jak dostarczona w momencie nadania, w przypadku innych operatorow liczy sie fizyczny fakt dotarcia przesylki do odbiorcy.
to koniecznosc dostarczania praktycznie za friko przesylek miedzynarodowych (obowiazki w zwiazku z byciem w UPU) - i to glownie w zwiazku z przesylkami z zakupami z Chin.


Ja wiem, nie masz swiadomosci kosztow, ty tylko widzisz, ze "nie zarabiaja". No nie zarabiaja odpowiednio duzo. Bo nie na kazdej usludze da sie zarabiac. Tak samo, jak z zalozenia, miejska komunikacja zbiorowa nie moze na siebie zarobic. Bo sie nie da. Niezaleznie od kraju. No chyba ze obetniesz kursy tak, ze beda swiadczone uslugi turystycznie. Ale to nie bedzie komunikacja miejska.

PS tak, na operatora narodowego powinny zrzucac sie wszystkie firmy. Ale jakos tego nie robia. Polecam zapoznac sie z prawem pocztowym.

Powiązane: Praca

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki