REKLAMA

Plany nowego prezesa PKP

2015-12-12 07:56
publikacja
2015-12-12 07:56

Wdrożenie nowego rozkładu jazdy i rozliczenie środków z minionej perspektywy finansowej Unii Europejskiej. To najpilniejsze zadania, jakie stawia sobie nowy prezes Polskich Kolei Państwowych.

fot. Maciej Jarzebinski / / FORUM

W rozmowie z Radiem Podlasie Bogusław Kowalski zapowiedział też przygotowanie raportu otwarcia i wskazał cele długofalowe. To przygotowanie kolei do sięgania po środki z nowej perspektywy finansowej oraz uczynienie z niej konkurencyjnego środka transportu pasażerskiego i towarowego.

Bogusław Kowalski powiedział, że, na poziomie rządowym można podjąć dyskusję o stawkach dostępu do infrastruktury. Chodzi o to, by rozwój kolei jako bezpiecznego i przyjaznego środowisku środka transportu nie był tylko pustym hasłem. Przedmiotem analiz stanie się więc nie tylko stary pomysł "TIR-y na tory", ale również wakacyjne długodystansowe przewozy podróżnych z samochodami osobowymi.

Bogusław Kowalski za ważne uznaje też relacje z otoczeniem kolei, czyli z samorządami, społecznościami lokalnymi, organizacjami społecznymi w zakresie inwestycji kolejowych czy siatki połączeń.

Nowy prezes PKP powiedział, że Spółka zwróci też uwagę na rozwój szkolnictwa zawodowego w zakresie transportu kolejowego. Bogusław Kowalski zauważył, że PKP przechodzi z fazy restrukturyzacji do fazy rozwoju, a to będzie oznaczać zwiększone zapotrzebowanie na fachową kadrę.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/Andrzej Ilczuk, Radio Podlasie/dyd

Źródło:IAR
Tematy
Otwórz PKO Konto za Zero na selfie albo zamów kuriera!

Otwórz PKO Konto za Zero na selfie albo zamów kuriera!

Komentarze (9)

dodaj komentarz
~Marek
Właśnie zrezygnował ..... Fachowcy PiS to naprawdę niezłe patałachy :) i oni mają budować Polskę ....???? Jaką ... Średniowieczną ????
~bgh
oni chcą budować PRL bis ... partia ponad prawem, wszyscy mają być biedni, gospodarka będzie centralnie sterowana ...
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
~polop
zdaje się, że coś tu bardzo śmierdzi ...
~dda
ten pan w aktach SB figurował jako TW Mieczysław ... ale pan Kaczyński go ceni, podobnie jak innych działaczy PZPR ... dziwne i zastanawiające to wszystko jest ... okazuje się, że PiS to jakaś dziwna przystań dla byłych działaczy i współpracowników PZPR ... co to ma wspólnego z patriotyzmem i sprawiedliwością????
~jesh-ldn
plany ? dojenie spolek i ladowanie kasiory do kieszonek i czarnych sukienek...
~bolek343
Samochody na tory? Serio? Serio? Serio? WTF?
~zez
Serio. Chodzi o ładowanie tira na wagon i wysyłanie koleją tranzytem przez Polskę. Pomysł odgrzebywany co kilka lat ale trudny w wykonaniu bo szlaki kolejowe nie mają takiej pojemności i jest problem z brakiem odpowiedniego taboru (czyli wagonów)
~ja odpowiada ~zez
Coś podobnego widziałem na składach kursujących, między Anglią a Francją.

Powiązane: Podróże

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki