REKLAMA

Pierwsze w Polsce wdrożenie LTE: szybciej i taniej

2010-12-21 11:13
publikacja
2010-12-21 11:13
Giełdowy Suntech SA, wiodący dostawca specjalistycznego oprogramowania dla sektora telekomunikacyjnego poinformował dzisiaj, że operator Aero2 zdecydował się zastosować nowatorskie rozwiązanie SunVizion Network Inventory, które pozwoli znacząco przyspieszyć komercyjne wdrożenia pierwszej w Polsce sieci czwartej generacji LTE 1800 MHz. Sieć zostanie oparta na technologii LTE TDD, dostarczonej przez firmę Huawei i będzie komercyjnie eksploatowana przez Mobyland - spółkę zależną Aero2.

Szacuje się, iż w przeciągu najbliższych pięciu lat transmisja danych w sieciach komórkowych wzrośnie bardzo gwałtownie ze średnio 85MB/miesiąc w 2010 - do 700MB/miesiąc w 2015 na jednego użytkownika smartphonu. Już dziś lawinowo rosnąca popularność modemów bezprzewodowych HSPA doprowadziła wiele istniejących sieci 3G do granic możliwości technicznych. Ta sytuacja powoduje rosnące zainteresowanie operatorów mobilną technologią czwartej generacji, LTE (Long Term Evolution), która umożliwia bezprzewodowy dostęp do Internetu z prędkością 100 Mbps, a także znacznie obniża koszty przesyłu danych wobec obecnie stosowanych technologii, takich jak 3G, HSPA i HSPA+.

Z analizy rynkowej, przedstawionej ostatnio przez branżową organizacje GSA (GSM Supplier Association) wynika, że 156 operatorów w 64 krajach już zdecydowało się zainwestować w infrastrukturę LTE. Jednym z pierwszych siedmiu operatorów na świecie, którzy komercyjnie wdrażają LTE jest Aero2, nowy gracz na polskim rynku telekomunikacyjnym, wykorzystujący najbardziej nowatorskie rozwiązania technologiczne i biznesowe.

W celu zmniejszenia kosztów i czasu wejścia na rynek z serwisami opartymi na LTE, Aero2 zdecydował się na wykorzystanie systemu SunVizion dostarczonego przez Suntech SA (www.sunvision.com). "SunVizion Network Inventory, w połączeniu z TIBCO Business Process Management to niesłychanie wydajne rozwiązanie, które pozwala nam na sprawną optymalizację najważniejszych procesów biznesowych i zmniejszenie nakładów inwestycyjnych na budowę LTE "- mówi Adam Kuriański, prezes Aero2.  "SunVision Network Inventory już potwierdził swoją wartość, pomagając nam w zmniejszeniu czasu i kosztów wdrożeń sieci 3G, HSPA, czy HSPA+." - dodaje Elżbieta Pamięta, Dyrektor IT odpowiedzialna za implementację tego rozwiązania w Aero2.

Jesteśmy dumni, że nasza firma może przyczynić się do sukcesu pierwszego komercyjnego wdrożenia sieci LTE w Polsce. Praca z tak innowacyjnymi klientami jak Aero2 daje nam niepowtarzalną szansę, aby pokazać, jak ogromne możliwości kryje SunVizion Network Inventory, szczególnie przy tak kluczowych i kosztownych inwestycjach jak technologie 4G, czyli LTE oraz WiMax. " - mówi Piotr Saczuk, prezes Suntech.

Informacje o systemie zajmują główne miejsce w nowopowstałym, anglojęzycznym portalu produktowym www.sunvision.com, skierowanym do klientów i partnerów Suntech na świecie.

Suntech S.A. to innowacyjna spółka z obszaru IT, od 2008 roku notowana na NewConnect (SUN). Firma od 15 lat specjalizuje się w tworzeniu i wdrażaniu kompleksowych systemów informatycznych, dedykowanych firmom z sektora telekomunikacyjnego i bankowego. Klientami Suntech S.A. są wiodący operatorzy sieci komórkowych (Orange, Plus GSM, Aero2), dostawcy tzw. usług Triple Play - Internet, telefon, telewizja (np. Aster, Vectra, Inea) oraz dostawcy szerokopasmowego dostępu do Internetu w tym w technologiach bezprzewodowych (NASK, Sferia, TK, NOM). Systemy oferowane przez Suntech usprawniają procesy biznesowe i wspierają strategiczne funkcje operatorów. M. Zostały wdrożone w 80 bankach i instytucjach finansowych. Oprogramowanie Suntech obejmuje obecnie systemy: Network Inventory, Network Planning, Network Configuration Management, Business Process Management, Billing i CRM oraz bankowość elektroniczną.

Aero2 sp. z o.o. jest nowym infrastrukturalnym operatorem telekomunikacyjnym. W 2008 roku Spółka Aero2 wygrała przetarg zorganizowany przez Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej uzyskując rezerwacje częstotliwości z zakresu 900 MHz. Na jesieni 2009 - wykorzystując przyznane częstotliwości - Aero2 uruchomiła sieć nadajników dostarczających sygnał HSPA+ dla przeszło 30% powierzchni kraju. W listopadzie 2009 roku Prezes UKE dokonał na rzecz Aero2 rezerwacji kolejnej częstotliwości - 50 MHz w trybie TDD w paśmie 2,5 GHz. Spółka Aero2 posiada także 99% udziałów w Mobyland - nowym infrastrukturalnym operatorze GSM1800 Profesjonalizm i dotychczasowe osiągnięcia Aero2 zostały docenione na szczeblu unijnym - w roku 2008 Aero2 została beneficjentem dofinansowania udzielonego w ramach funduszy europejskich w kwocie 40 mln zł., na cele związane z budowa infrastruktury telekomunikacyjnej w technologii HSPA+. Aero2 posiada także akredytowany certyfikat jakości zgodny z wymaganiami normy PN-EN ISO 9001:2009, wydany przez Polskie Centrum Certyfikacji.

Suntech S.A.
Źródło:Informacja prasowa
Tematy
Wybierz ubezpieczenie, które działa w szkole i poza nią! Kun online! >>

Wybierz ubezpieczenie, które działa w szkole i poza nią! Kun online! >>

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki