REKLAMA

PiS: przywróciliśmy 37 posterunków policji

2016-10-26 14:52
publikacja
2016-10-26 14:52

Rząd przywrócił 37 posterunków policji; kolejne będą systematycznie przywracane - poinformowali w środę posłowie PiS. W 2017 roku 1,4 mld zł będzie przeznaczonych na modernizację policji i na podwyżki dla policjantów - powiedzieli.

fot. / / policja.pl

Szef sejmowej komisji administracji i spraw wewnętrznych Arkadiusz Czartoryski (PiS) zapowiedział podczas briefingu w Sejmie, że 1,4 mld zł w 2017 roku będzie przeznaczonych na modernizację policji i na podwyżki dla policjantów. "To ogromny skok" - ocenił.

"W sumie rząd Beaty Szydło planuje wydać na modernizację służb ponad 6 miliardów złotych. To ogromna kwota, ale bardzo potrzebna" - podkreślił poseł PiS.

Według Czartoryskiego, rząd PO-PSL zlikwidował 418 posterunków policji. "Jest wola przywracania posterunków. Już przywrócono 37 i kolejne będą systematycznie przywracane" - dodał.

Czartoryski zaznaczył, że w 2017 roku podwyżki dla policjantów wyniosą 253 zł na etat. "Obejmie to również cywilnych pracowników policji, którzy oczekiwali na to od lat" - powiedział.

Z kolei poseł Sylwester Tułajew (PiS) przypomniał, że ruszyła aplikacja "Moja Komenda" oraz program Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Program "Moja Komenda" to narzędzie do szybkiego kontaktu z dzielnicowymi. Za pomocą aplikacji można szybko powiadomić o sprawach, które nie wymagają pilnej interwencji. Krajowa Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa to interaktywna mapa, która pozwala przekazywać policji informacje o niebezpiecznych miejscach.

O tym, że rząd będzie przywracał posterunki policji tam, gdzie zostały zlikwidowane oraz o podwyżkach dla policjantów mówili w środę w Wielkopolsce premier Beata Szydło i szef MSWiA Mariusz Błaszczak.

MSWiA na początku października informowało, że do końca roku planowane jest przywrócenie łącznie 39 posterunków, a docelowo 150. (PAP)

tgo/ as/

Źródło:PAP
Tematy
Otwórz Konto z Kartą Otwartą na Dzisiaj i ciesz się nią bezpłatnie!

Otwórz Konto z Kartą Otwartą na Dzisiaj i ciesz się nią bezpłatnie!

Advertisement

Komentarze (10)

dodaj komentarz
~Polic
Tylko pytanie kto będzie pracował w tych jednostkach Policji........? Bezrobocie jest niskie, a to powoduje, że ludzie nie garną się do takiej pracy za kiepskie pieniądze. Kierowca śmieciarki zarabia więcej niż policjant, więc o czym tu mówić.......?
~endi
W Afryce nie ma posterunków policji , nie ma sądów , nie ma prokuratorów , tam wszystko jest proste - złapią przestępcę - oponka na leb pół litra benzyny i po sprawie . Pamiętacie jak społeczeństwo zrobiło porządek z recydywistą we Włodowie ? ile ci ludzie mieli potem przykrości ze strony państwa , policji , sądów itd
~as
Czy powyższe przekłada się na spadek przestępczości czy tylko na etaty dla Misiów?
~TP
Państwo powinno działać jak firma, tniemy zbędne koszty tam gdzie się da, a tam gdzie trzeba wzmacniamy bezpieczeństwo funkcjonowania. Ogólnie jeśli uszczelniają system podatkowy i ściągalność podatków wzrasta, a liczby tak mówią to inwestycja w bezpieczeństwo jest jak najbardziej ok.
~genek
Będzie więcej korupcji, narkotyków na ulicy i złodziejstwa . Ja w swoim życiu miałem parę razy kontakty z policją w 90 % to przestępcy . Drogówka to łapownicy .Jeden znajomy policjant dokradał sklepy po włamaniu zawsze miał dobrą wódkę do sprzedania , drugi z rodziny okradał przemytników z wódki , sąsiada okradła Będzie więcej korupcji, narkotyków na ulicy i złodziejstwa . Ja w swoim życiu miałem parę razy kontakty z policją w 90 % to przestępcy . Drogówka to łapownicy .Jeden znajomy policjant dokradał sklepy po włamaniu zawsze miał dobrą wódkę do sprzedania , drugi z rodziny okradał przemytników z wódki , sąsiada okradła policja ze złota gdy po napadzie wezwał ich do domu, ocalił złoto w czasie napadu ale nie udało mu się ochronić przed złodziejami z policji .Policja za pośrednictwem konfidentów w świadku przestępczym kontroluje handel narkotykami .Teraz wszyscy idą na konfidencje do psów inaczej się nie da handlować towarem. Wietnamczycy mają z tym problem dla tego tylko słyszycie o zatrzymaniach wietnamskich plantatorów maryśki, swoich nie ruszają .Poprawa w statystykach przestępstw takich jak włamania napady kradzieże samochodów to skutek tego że wszyscy się przerzucili na wyłudzanie Vatu a nie tego że policja jest skuteczniejsza
~Wiesław
I to się nadaje do prasy. A nie tylko kelnerzy i kelnerzy!
~daffa
Wszystko taniej jakości marketingowa pokazówka. Wydawajcie, wydawajcie póki możecie
~thdf
PiS: "przywróciliśmy 37 posterunków policji
i obsadziliśmy swoimi ludźmi".
~Eskimos
Chyba te nowe posterunki są zlokalizowane blisko sejmu.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki