REKLAMA

Państwo Islamskie przyznało się do zamachów w Belgii. Islamiści zagrozili kolejnymi aktami terroru

2016-03-22 18:08
publikacja
2016-03-22 18:08
fot. Islamic State Media / Islamic State Media

Dżihadyści z Państwa Islamskiego (IS) przyznali się we wtorek do przeprowadzenia w stolicy Belgii dwóch zamachów bombowych - poinformowała organizacja za pośrednictwem komunikatora internetowego Telegram. Islamiści zagrozili kolejnymi aktami terroru.

"Obiecujemy sojuszowi krzyżowców wymierzonemu w Państwo Islamskie, że nadejdą dla nich mroczne dni, będące karą za agresję przeciwko Państwu Islamskiemu" - zapowiedzieli dżihadyści w komunikacie.

Wcześniej o wzięciu na siebie przez IS odpowiedzialności za zamachy w Brukseli informowała powiązana z islamistami agencja Al-Amak.

"Bojownicy Państwa Islamskiego przeprowadzili we wtorek serię zamachów bombowych, wykorzystując do tego pasy i ładunki z materiałami wybuchowymi, a ich celem było lotnisko i stacja metra w centrum stolicy Belgii - Brukseli" - podała agencja.

W styczniu br. eksperci ds. cyberbezpieczeństwa ostrzegali, że IS korzysta z aplikacji Telegram Messenger do rekrutowania bojowników w Azji Południowo-Wschodniej. Program stworzony przez firmę z Berlina umożliwia zaszyfrowaną komunikację między jego użytkownikami.

W dwóch zamachach terrorystycznych w Brukseli zginęło co najmniej 30 ludzi, a ponad 200 zostało rannych. Do zamachów doszło na międzynarodowym lotnisku oraz na stacji metra w pobliżu siedzib instytucji europejskich. (PAP)

lm/ mc/

Źródło:PAP
Tematy
Otwórz konto dla firm i zyskaj do 1100 zł premii!

Otwórz konto dla firm i zyskaj do 1100 zł premii!

Advertisement

Komentarze (1)

dodaj komentarz
~ba
Czas już przestać udawać że ci faceci w białych pidżamach są pokojowymi wyznawcami islamu.
Meczety powinny zostać natychmiast objęte nadzorem i bezpośrednią inwigilacją. Europejczycy sami z siebie nie wysadzają się w powietrze tak masowo. Islam powinien być tak samo zakazany jak ideologia nazistowska, "za
Czas już przestać udawać że ci faceci w białych pidżamach są pokojowymi wyznawcami islamu.
Meczety powinny zostać natychmiast objęte nadzorem i bezpośrednią inwigilacją. Europejczycy sami z siebie nie wysadzają się w powietrze tak masowo. Islam powinien być tak samo zakazany jak ideologia nazistowska, "za zabicie niewiernych idziesz do raju" - czym to się różni od zabijania Żydów podczas II Wojny światowej?

Powiązane: Zamachy terrorystyczne w Brukseli

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki