Darmowy program do rozliczania PIT

wersja na Windows

Przycisk pobierania programu e-pity

lub uruchom online TERAZ

Redakcja poleca

Rozliczającym PIT-y kolejny rok z rzędu polecamy sprawdzony, a przy tym darmowy program e-Pity. To proste w obsłudze narzędzie, z którym poradzi sobie każdy podatnik. Co ważne - umożliwia też wysłanie gotowego druku do urzędu skarbowego.

Malwina Wrotniak

Malwina Wrotniak redaktor naczelna Bankier.pl

PIT 2019 – kto skorzysta z ulgi na dziecko

Rozliczając ulgę na dziecko, zarówno pociecha, jak i rodzic muszą spełnić pewne warunki. Sezon na rozliczanie PIT w pełni, jednak przy wypełnianiu zeznania trzeba pamiętać o wprowadzonych przez ustawodawcę limitach. Sprawdzamy, kto może skorzystać z ulgi na dziecko w rozliczeniu za 2019 rok.

(Pexels)

W ostatnim czasie wiele portali poruszyło kwestię rozliczania w PIT ulgi na dziecko oraz związanych z tym nietypowych sytuacji. Przykładowo odliczenie, które zgodnie z prawem nie przysługiwało w danej sytuacji podatnikowi. Sprawdzamy, kto może skorzystać z ulgi na dziecko

Ulga dotyczy każdego dziecka, które nie ukończyło 18 lub 25 roku życiu w przypadku, gdy kontynuuje naukę i zarabia nie więcej niż 3 089 zł rocznie. Za rok 2019 można zmniejszyć podatek odpowiednio o:

 • 1 112,04 zł – na pierwsze i drugie dziecko,
 • 2 000,04 zł – na trzecie dziecko,
 • 2 700 zł – na czwarte i każde kolejne dziecko.

Ulgę na dziecko mogą rozliczyć rodzice, których dochód w danym roku podatkowym nie przekroczył łącznie 112 tys. zł. W 2020 roku można odliczyć ulgi bez wychodzenia z domu, korzystając z rządowego programu Twój e-PIT. Już 16,1 mln osób rozliczyło się elektronicznie (stan na 4.03 br.).

Podatnicy skorzystać mogą z szeregu dostępnych odliczeń tj. ulgi termomodernizacyjnej, internetowej czy z tytułu darowizn. W 2020 roku z usługi Twój e-PIT nie mogą skorzystać przedsiębiorcy. Osoby prowadzące działalność maja do wyboru rozliczenie w innych programach lub papierową wersję

Dominika Florek

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne

Kalendarium przedsiębiorcy

 • Termin płatności składek oraz złożenia deklaracji przez pracodawców zatrudniających pracowników.

  Termin przekazania sprawozdania do systemu INTRASTAT, za poprzedni miesiąc kalendarzowy, gdy realizowano transakcje wewnątrzwspólnotowe podlegające obciążeniu podatkiem od towarów i usług (VAT).

 • Termin płatności składek oraz złożenia deklaracji przez pracodawców zatrudniających pracowników.

  Termin zapłaty raty podatku leśnego przez osoby prawne oraz jednostki organizacyjne nie posiadające osobowości prawnej.

  Termin zapłaty miesięcznej kwoty podatku od nieruchomości przez osoby prawne i jednostki organizacyjne nie posiadające osobowości prawnej.

 • Termin zapłaty zaliczki na podatek dochodowy przez osoby prawne.

  Zapłata zryczałtowanego podatku dochodowego od przychodów ewidencjonowanych.

Kalkulator odsetek

Aby obliczyć wartość odsetek, podaj kwotę zaległości oraz zakres dat.

? Odsetki ustawowe nalicza się od dnia, gdy zobowiązanie staje się wymagalne. Jeżeli spłata miała nastąpić 10-tego, to odsetki naliczane są od 11-tego.
? Data kiedy zobowiązanie będzie regulowane. Jeżeli przypada na dzień ustawowo wolny od pracy, to należy wpisać datę pierwszego kolejnego dnia roboczego.
? Stawkę obniżoną do wysokości 75% stawki podstawowej stosuje się tylko do zaległości powstałych po 1 stycznia 2009 roku. Odsetki w obniżonej stawce pobiera się, gdy podatnik złoży korektę zeznania i w ciągu 7 dni od niej wpłaci zaległość.