REKLAMA
TYLKO U NAS

Orlen chce do końca 2024 przedstawić strategię, zapowiada stabilną politykę dywidendową

2024-05-23 11:30
publikacja
2024-05-23 11:30

Orlen chce do końca 2024 roku przedstawić nową strategię rozwoju - poinformował prezes Orlenu Ireneusz Fąfara. Dodał, że jego celem jest stabilna polityka dywidendowa i budowa wartości dla akcjonariuszy.

Orlen chce do końca 2024 przedstawić strategię, zapowiada stabilną politykę dywidendową
Orlen chce do końca 2024 przedstawić strategię, zapowiada stabilną politykę dywidendową
fot. Konektus Photo / / Shutterstock

"Dokonamy przeglądu naszych projektów inwestycyjnych. Zamierzamy przyspieszać inwestycje w morskie i lądowe farmy wiatrowe, a także przejrzeć i urealnić inwestycje w segment petrochemiczny. Chcemy do końca tego roku przygotować nową strategię. Będziemy koncentrować się na kluczowych elementach rozwoju. Musimy przwrócić ład korporacyjny w firmie. Naszym zamiarem jest, aby wszystkie decyzje i wydatki w firmie były oparte o jasne i czytelne kryteria" - powiedział prezes Fąfara podczas czwartkowej konferencji prasowej.

"Chcemy prowadzić stabilną politykę dywidendową i budować wartość dla akcjonariuszy" - dodał.

Prezes Fąfara poinformował, że Orlen chce istotnie zwiększyć swoją aktywność w obszarze odnawialnego wodoru i biopaliw.

"Wierzę, że to są obszary, które pozwolą nam osiągnąć założone cele dekarbonizacyjne" - powiedział. (PAP Biznes)

pr/ gor/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Najlepsze konta premium – wrzesień 2025 r.
Najlepsze konta premium – wrzesień 2025 r.
Advertisement

Komentarze (4)

dodaj komentarz
j4oen
bankier.pl to obcy kapitał, kopiuj/wklej z notek PAP wspierającego Donalda Tuska...
jezykminimalny
Zysk niższy o 7 miliardów z analogicznym rokiem. Proszę zmienić tytuł.
newsman
ja zapytam bez zlosliowosci wszystkich tych co tu pisali o zyskach Orlenu za Obajtka i porownywali je z zyskami sprzed fuzji z Lotosem czy jestescie w stanie to teraz ..odszczekac , tak jak tylko to czlowiek potrafi
bernieking
Czy to będzie tak stabilna polityka jak na innych spółkach skarbu państwa PGE, Enea, Tauron, JSW czyli przez ostatnie lata stabilnie 0 zł.?

Powiązane: pknorlen

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki