REKLAMA

Orlen, Azoty i SP zakończyły rozmowy ws. konsolidacji sektora chemiczno-nawozowego

2016-07-26 16:57
publikacja
2016-07-26 16:57

PKN Orlen, Anwil, Skarb Państwa i Grupa Azoty zakończyły rozmowy dotyczące potencjalnych możliwości konsolidacji sektora chemiczno-nawozowego - poinformował Orlen w komunikacie.

Negocjacje prowadzone były na podstawie umowy o zachowaniu poufności zawartej w styczniu 2015 r. W związku z zakończeniem rozmów PKN Orlen złożył wypowiedzenie umowy.

Przedstawiciele koncernu informowali wcześniej, że Orlen byłby zainteresowany sprzedażą nawozowego segmentu Anwilu, gdyby pojawił się inwestor.

Anwil to spółka chemiczna z grupy PKN Orlen. Zajmuje się produkcją m.in. nawozów azotowych, tworzyw sztucznych, chemikaliów dla przemysłu przetwórczego różnych branż oraz środków produkcji dla rolnictwa. Dystrybuuje również energię elektryczną i gaz ziemny. (PAP)

jow/ osz/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Wyprodukuj wodę pod własną marką

Wyprodukuj wodę pod własną marką

Advertisement

Komentarze (2)

dodaj komentarz
~Dżejms
Nie to że jestem zwolennikiem komuny ale było wiele pokonsolidowanych branż - rozwalili a teraz będą konsolidować. A ile można brać za doradztwo! To dopiero fucha!
~lolek
Nie można generalizowac, w przypadku Azotow konsolidacja wyszla na dobre. Polaczenie Puław Tarnowa i innych społek sprawiło że teraz Azoty są potentatem

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki