REKLAMA

Wyłudzają pieniądze. Oszuści podszywają się pod Orange

2019-10-09 08:50
publikacja
2019-10-09 08:50
YAY Foto

Nie tylko klienci banków stali się celem cyberoszustów. Tym razem o próbie wyłudzenia poinformował Orange, pod którego podszywają się złodzieje rozsyłający mailowo fałszywe faktury.

Powoli staje się normą, że codziennie piszemy o nowych zagrożeniach w sieci. Wczoraj byli to klienci bankowości elektronicznej, dziś osoby korzystające z usług Orange. Operator na swojej stronie poinformował, że oszuści wysyłają do jego klientów fałszywe faktury w Wordzie, mające na celu wyłudzić pieniądze.

/ Orange

Pierwsze, co powinno zwrócić nasza uwagę, to adres, z którego wiadomość została wysłana - niemający nic wspólnego z firmą. Ponadto Orange podkreślił, że nie wysyła faktur w plikach .doc, w których można ukryć, aktywowany po włączeniu makr właśnie, złośliwy kod.

Phishing staje się coraz popularniejszy wśród oszustów. We wrześniu informowaliśmy o powrocie SMS-ów od komornika, które oczywiście miały na celu wyłudzenie naszych danych. Złodzieje podszywają się pod wszystkie możliwe instytucje, m,in. pod Pocztę Polską, Lidla, który rozdaje telefony, czy InPost, który w wyniku ataku postanowił zrezygnować z wysyłania SMS-ów do klientów.

Jak widać, oszuści mogą podszywać się pod kogokolwiek, dlatego należy zachować ostrożność przy każdej dostanej wiadomości i nie otwierać od razu wszystkich linków.

/ Bankier.pl

DU

Źródło:
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (2)

dodaj komentarz
agnieszka_kf
Tak powinna wyglądać prawidłowa faktura od Orange:
https://www.orange.pl/omnibook/faktura-za-uslugi-orange#
Bądźcie uważni.
#OrangeTeam
dlu05234
Ja na to nie dałem się nabrać!

Powiązane: Cyberbezpieczeństwo

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki