SMS-y od komornika wracają. Ponaglenie spłaty to oszustwo

Dzień bez oszustwa SMS dniem straconym – ostatnimi czasy można odnieść wrażenie, że zasada ta przyświeca większości przestępcom. Ponownie rozsyłają oni wiadomości od "komorników" z ponagleniem do zapłaty zadłużenia.

(YAY Foto)

"Komornik zwraca się z prośbą o dobrowolne uregulowanie długu w kwocie 1,78 zł. Jeżeli nie odnotujemy wpłaty rozpocznie się postepowanie dlugkrd.ml”.

"Komornik powiadamia o rozpoczęciu postępowania z tytułu nieuregulowania długu w kwocie 2,37 PLN. Istnieje możliwość dobrowolnej spłaty tu dluznik-pl.tk/154431”.

To przykładowe SMS-y, przed którymi ostrzega policja. Wiadomości z ponagleniem spłaty zadłużenia, które zawierają również linki do strony pozwalającej uregulować rzekome zaległości. Oczywiście klikając w niego, narażamy się na to, że dane do logowania poznają internetowi oszuści, a od tego tylko krok do wyczyszczenia naszego konta.

Policja przypomina, żeby zawsze przed kliknięciem w tego typu link sprawdzić podaną w nim stronę internetową oraz zastanowić się dwa razy, czy rzeczywiście zalegamy z jakimiś płatnościami.

Nie jest to pierwsza akcja "na komornika". Nie dalej jak w lipcu informowaliśmy o podobnej próbie wyłudzenia, gdzie odbiorca miał do spłaty 5,88 zł. Oszuści oczywiście podszywają się pod różne instytucje i ich pracowników, ostatnio wzięli na celownik Ideę Bank i Getin Bank.

Niestety podobnych ataków i prób wyłudzenia przybywa z dnia na dzień i nie zapowiada się, żeby złodzieje zrezygnowali z tego sposobu zarobkowania. Dzięki zwiększonej czujności i uważności możemy ustrzec się przed utratą danych i pieniędzy.

(Bankier.pl)

(Bankier.pl)

DU

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne