REKLAMA

Orange może kupić Canal+ od Vivendi

2016-10-10 11:34
publikacja
2016-10-10 11:34

Rynkowa pozycja kanału Canal+ jest coraz bardziej niepewna nad Sekwaną. Na początku roku przewidywano zniknięcie marki z rynku, teraz firma Enders Analisys sugeruje, że Canal+ może trafić z koncernu Vivendi pod dach operatora telekomunikacyjnego Orange.

/ FORUM

W ubiegłym tygodniu we francuskich mediach pojawiły się doniesienia o transakcji kupna Canal+ przez Orange. Według analizy Enders Analisys, zarządzanie marką nie przetrwało próby czasu i może zachęcić akcjonariuszy Vivendi do nacisków w sprawie odsprzedaży kanału premium – donosi francuski serwis Tele Satellite Numerique.

W ocenie autorów analizy, Canal+ zbyt mocno inwestował w materiały premium zamiast dbać o rozszerzenie dystrybucji. Coraz większa konkurencja rynkowa doprowadziła kanał do przynoszenia strat swojemu właścicielowi – spółce Vivendi. W kwietniu br. prezes koncernu stwierdził, że jeśli Canal+ nie poprawi wyników, wykreśli go z portfolio kanałowego – pisaliśmy o tym w artykule: „Canal+ na granicy bankructwa?”.

Vincent Bollore przyznał wtedy, że jeśli nie zostaną podjęte jakieś działania, firma zanotuje 400 milionów euro straty w 2016 roku. Krótko po tym w lokalnych dziennikach pojawiały się informacje o likwidowaniu drogich pozycji programowych stacji.

Mateusz Gawin

Źródło:
Tematy
Konto Przekorzystne z korzyścią do 400 zł

Konto Przekorzystne z korzyścią do 400 zł

Advertisement

Komentarze (8)

dodaj komentarz
~Jonciu
Znam rentowna firmę francuska. To ta od karakali.
A sory zapomniałem że nie kupiliśmy ich
~as
Zna ktoś rentowną spółkę francuską?
~likaon
znikniecie cplus to byłaby niepowetowana strata dla widza. :)
~arturj
Tak, choć twój komentarz mi się podoba.
~arturj odpowiada ~likaon
wolę zniknięcia TVP
~Pierre
kazda działajaca w polszy. markety, banki. sa na +.
caracan tez by był ale nie chcieli.
~fracuz_z_etiopii odpowiada ~Pierre
Zemsta za śmigłowce. Zabiorą canal minus. Zeby geanta i innych nie zapomnieli przy okazji zwinąć. czy jakie tu oni mają.
~Wit odpowiada ~arturj
Też bym tego bardzo chciał i płacenia haraczu na to propagandowe, polityczne badziewie .

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki