WEBINAR

Oferty z "przyciskiem bezpieczeństwa" dla niezdecydowanych. Prześwietlamy promocje

Monika Dekrewicz2022-10-28 06:00analityk Bankier.pl
publikacja
2022-10-28 06:00

Wszystko, co dobre, kiedyś się kończy. To dotyczy również październikowego miniserialu o oszczędzaniu. Do tej pory mogliście przeczytać m.in. o rozwiązaniach pozwalających na uniknięcie  tzw. ograniczenia „tylko dla nowych” czy jak zyskać, nie zmieniając swojego konta osobistego.

Oferty z "przyciskiem bezpieczeństwa" dla niezdecydowanych. Prześwietlamy promocje
Oferty z "przyciskiem bezpieczeństwa" dla niezdecydowanych. Prześwietlamy promocje
fot. Salivanchuk Semen / / Shutterstock

Miniserial zamykamy przedstawieniem kilku produktów z „przyciskiem bezpieczeństwa”. Mam na myśli propozycje skrojone dla osób, które nie wiedzą czy nie będą musiały wypłacić środków wcześniej, niż początkowo planowały – czy to ze względu na jakieś nieprzewidziane wydatki, czy po prostu chęć skorzystania z lepszej w danym momencie oferty na rynku.

Do takich produktów należą konta oszczędnościowe lub lokaty progresywne. W przypadku pierwszych z nich umowa jest podpisywana na czas nieokreślony, a odsetki naliczają się za każdy dzień utrzymywania na nich oszczędności, po czym dopisywane zwykle po miesiącu lub kwartale do salda. Środki można dowolnie wpłacać i wypłacać.

Reklama

Lokata progresywna, choć daje pewną swobodę, to jednak wciąż jest lokatą – dokonywania dopłat się nie przewiduje a wypłata środków jest równoznaczna z jej likwidacją. To, co różni ją od standardowego depozytu, to możliwość wypłaty środków wraz z narosłymi odsetkami po każdym miesiącu, kwartale czy innym okresie ustalonym przez bank.

Wybrałam dla Was po kilka propozycji każdego typu, zwracając uwagę nie tylko na stawkę, ale dodatkowe warunki, limity kwotowe czy termin obowiązywania promocji.

Przy niektórych produktach zobaczycie link – te lokaty lub konta oszczędnościowe możecie założyć za pośrednictwem Bankier.pl, przechodząc od razu do formularza. W niektórych przypadkach będą one prowadziły do wniosku o otwarcie konta osobistego, które może być niezbędne do obsługi produktu.


Bank Pekao – Konto Oszczędnościowe

Jakie jest oprocentowanie? 8 proc. w skali roku na 183 dni do 200 000 zł. Oprocentowanie standardowe (obecnie 2 proc. w skali roku) powyżej tej kwoty i po zakończeniu promocji.

Jakie są dodatkowe warunki? Oferta dla nowych klientów, którzy założą konto osobiste lub posiadaczy konta, którzy nie utrzymywali na swoich rachunkach sumy sald większej niż 2000 zł.

Do kiedy można skorzystać z oferty? Ostatni dzień obowiązywania promocji to 9 stycznia 2023 r.

Co jeszcze warto wiedzieć? Darmowe przelewy na konto osobiste w Banku Pekao zlecone przez bankowość mobilną.

Otwórz Konto Oszczędnościowe na stronie banku >>>


PKO Bank Polski – Konto oszczędnościowe Plus

Jakie jest oprocentowanie? 7,50 proc. w skali roku na 49 dni bez limitu kwotowego. Po zakończeniu oprocentowanie w wysokości 2 proc. w skali roku do 3 stycznia 2023 r., później oprocentowanie standardowe (obecnie 0,50 proc. w skali roku).

Jakie są dodatkowe warunki? Wpłata nowych środków na konto oszczędnościowe. Data badania nowych środków to 13 października 2022 r.

Do kiedy można skorzystać z oferty? Ostatni dzień obowiązywania promocji to 15 listopada 2022 r.

Co jeszcze warto wiedzieć? Posiadacze konta osobistego mogą włączyć usługę Autooszczędzanie, która pozwoli na gromadzenie oszczędności przy płatnościach kartą płatniczą.

Otwórz Konto Oszczędnościowe Plus na stronie banku >>>


mBank – eKonto oszczędnościowe

Jakie jest oprocentowanie? 7,20 proc. w skali roku na 3 miesiące do 500 000 zł. Po zakończeniu oprocentowanie w wysokości 0,75 proc. w skali roku do 100 000 zł, powyżej 1 proc. w skali roku.  

Jakie są dodatkowe warunki? Posiadanie mKonta Intensive i wpłata nowych środków na konto oszczędnościowe. Dla posiadaczy kont osobistych w innym wariancie stawka wynosi 7 proc. rocznie. Data badania nowych środków to 11 października 2022 r.

Do kiedy można skorzystać z oferty? Ostatni dzień obowiązywania promocji to 14 listopada 2022 r.

Co jeszcze warto wiedzieć? Możliwość otwarcia konta Moje cele (obecnie z promocyjnym oprocentowaniem 8 proc. w skali roku), na którym można gromadzić środki z tzw. końcówek transakcji dokonywanych kartą.

Otwórz eKonto oszczędnościowe na stronie banku >>>


Bank Millennium – Konto oszczędnościowe Profit

Jakie jest oprocentowanie? 7 proc. w skali roku na 100 dni do 400 000 zł. Oprocentowanie standardowe (2 proc. w skali roku) powyżej tej kwoty i po zakończeniu promocji (od 1,25 proc. do 2 proc. w skali roku w zależności od progu kwotowego).

Jakie są dodatkowe warunki? Posiadanie konta osobistego i wpłata nowych środków na konto oszczędnościowe. Data badania nowych środków to 11 października 2022 r.

Do kiedy można skorzystać z oferty? Ostatni dzień obowiązywania promocji to 19 listopada 2022 r.

Otwórz Konto Oszczędnościowe Profit na stronie banku >>>


PKO Bank Polski – Lokata Progresywna

Jakie jest oprocentowanie? Lokata zakładana na 18 miesięcy. Wysokość oprocentowania jest uzależniona od miesiąca trwania lokaty. 3 proc. w skali roku w miesiącach 1-6, 6 proc. w skali roku w miesiącach 7-12 i 9 proc. w skali roku w miesiącach 13-18. Odsetki są dopisywane po upływie 6 i 12 miesiąca. W przypadku zerwania depozytu przed czasem zostaną wypłacone dotychczas narosłe odsetki (tj. najwcześniej po upłynięciu 6 miesięcy).

Jakie są dodatkowe warunki? Brak dodatkowych warunków.

Do kiedy można skorzystać z oferty? Do momentu wycofania produktu z banku (oferta standardowa).


Santander Consumer Bank - Lokata Zysk+Progresja

Jakie jest oprocentowanie? Lokata zakładana na 12 miesięcy. Wysokość oprocentowania jest uzależniona od miesiąca trwania lokaty. Od 2,50 proc. w skali roku w pierwszym miesiącu do 10 proc. rocznie w 12 miesiącu. Oprocentowanie dla pełnych 12 miesięcy wynosi 5,75 proc. w skali roku.

Jakie są dodatkowe warunki? Brak dodatkowych warunków.

Do kiedy można skorzystać z oferty? Do momentu wycofania produktu z banku (oferta standardowa).

Jeszcze kilka lat temu w ofertach banków można było znaleźć tzw. lokaty bezkarne, tj. depozyty na zwykle krótki termin, które pozwalały na ich zerwanie przed czasem i wypłatę narosłych do tej pory odsetek. Od lokat progresywnych różniła je stała stawka w całym okresie lokaty i w przypadku wypłaty środków przed czasem naliczenie odsetek z dokładnością co do dnia. Obecnie żaden bank nie proponuje takiego rozwiązania.

Niezdecydowani mogą również pokusić się o skorzystanie z oferty obligacji skarbowych. Niedawno kolejny bank (Bank Pekao) dodał je do swojej oferty i umożliwia swoim klientom zakup przez bankowość internetową lub mobilną. Z inwestycji w obligacje Skarbu Państwa można się wycofać w dowolnym momencie, choć może się to wiązać z pobraniem opłaty za przedterminowy wykup. Informacje o opłacie i inne szczegóły są określone w liście emisyjnym danej obligacji.

Jeśli chcesz przedpremierowo otrzymać kolejny odcinek "Prześwietlamy promocje" prosto na swoją skrzynkę mailową, dołącz do subskrybentów newslettera (zapisz się na newsletter).

Publikacja zawiera linki afiliacyjne.
Źródło:
Monika Dekrewicz
Monika Dekrewicz
analityk Bankier.pl

Autorka rankingów Bankier.pl, w szczególności z rynku lokat i kont oszczędnościowych. Prześwietla bankowe produkty, tłumacząc czytelnikom ich szczegółowe warunki i porównuje promocje, zawsze ostrzegając przed haczykami w regulaminach. Przygotowuje autorski "Bankowy rozkład jazdy", w którym co miesiąc zapowiada najważniejsze zmiany dla klientów sektora. Absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu.

Tematy
MINI pełne dobrych ofert.

MINI pełne dobrych ofert.

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Prześwietlamy promocje

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki