REKLAMA

OECD: równouprawnienie się opłaca

2012-12-17 11:48
publikacja
2012-12-17 11:48
Wyrównanie szans kobiet i mężczyzn jest opłacalne dla gospodarki. Takiego zdania są eksperci Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju, którzy dziś publikują specjalny raport na ten temat.

Dokument stwierdza, że nierówności związane z płcią są wszechobecne. To wiąże się z niższą produktywnością i gorszymi warunkami życia wszystkich członków społeczeństwa. Możliwości kobiet i mężczyzn powinny być wyrównane w takich dziedzinach jak edukacja, zatrudnienie czy przedsiębiorczość, stwierdza raport Likwidacja nierówności między płciami.

Chłopców należy zachęcać do czytania, dziewczynki do zgłębiania matematyki. Ojcowie powinni mieć możliwość wychowywania dzieci, a młode matki - pracy zawodowej, piszą autorzy dokumentu.

W tegorocznym indeksie Światowego Forum Ekonomicznego, pod względem równości płci Polska zajmuje 53. miejsce na świecie. Wyprzedzają nas nie tylko znane z równouprawnienia kraje Europy Północnej, ale także Filipiny, Kazachstan, Mozambik, Namibia, Nikaragua czy RPA.Informacyjna Agencja Radiowa /IAR/Rafał Motriuk/mm

Źródło:IAR
Tematy
Otwórz konto w mBanku i zgarnij do 300 zł

Otwórz konto w mBanku i zgarnij do 300 zł

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Gospodarka i dane makroekonomiczne

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki