Nowość w BGŻOptima: nie dowiesz się, ile płacisz podatku Belki

analityk Bankier.pl

W lutym BGŻOptima zrobił lifting systemu bankowości internetowej. System dostosowany został wizualnie do wersji systemu transakcyjnego byłego BNP Paribas. Pojawiło się kilka nowości, ale także zmian wobec wcześniejszej wersji.

Pisaliśmy już, że BGŻOptima zmienił dzień, w którym będzie wypłacał odsetki za przechowanie oszczędności na kontach. Do tej pory były wypłacane ostatniego dania miesiąca. W nowym systemie odsetki z tytułu oprocentowania na rachunku głównym naliczane są w pierwszym dniu roboczym po zamknięciu miesięcznego, kalendarzowego okresu rozliczeniowego, a są widoczne na rachunku w następnym dniu roboczym. Oznacza to, że odsetki za luty pojawiły się w systemie dopiero 2 marca.

Okazuje się jednak, że to nie koniec zmian. Naliczone odsetki wypłacane są od razu jako kwota netto, czyli po potrąceniu 19 proc. podatku Belki. W odróżnieniu jednak od innych banków, BGŻOptima nie będzie  wyświetlał w systemie, jaką kwotę potrącił od kwoty brutto. - W nowym systemie nie ma takiej funkcjonalności. Pokazuje tylko czysty zysk – dowiedzieliśmy się w biurze prasowym.

To prawdopodobnie pierwszy bank, który w ten sposób prezentuje kwotę wypłacanych odsetek. Klienci ciekawi tego, ile płacą podatku, muszą sobie policzyć tę wartość samemu.

Wojciech Boczoń

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~makler

duduś zamiast umizgać się do frankowiczów zlikwiduj podatek komucha Belki!!! wtedy może cię na tyle polubię by zniwelować moja całą niechęć i wyjdzie na zero

! Odpowiedz
0 1 ~b101

Zlikwidowano także funkcjonalność nazw własnych dla lokat. Miałem założonych kilka lokat odnawialnych na różne cele, teraz ciężko na szybko ustalić która dotyczyła konkretnie czego, bo nie zaimportowano ich nazw do nowego systemu. Odpowiedź banku standradowa - "brak takiej funkcjonalności"

Kolejna po mBanku zmiana na "lepsze".

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 7 ~bank24_blox_pl

Kolejna zmiana in minus jest taka, że w nowym systemie nie ma rozgraniczenia na odsetki standardowe i promocyjne.

! Odpowiedz
2 2 ~Wujek

Co za bzdury!

Po rozwinięciu szczegółów na rachunki pokazywana jest kwota netto, jak również potrącony podatek! Szanowna redakcjo, proszę o komentarz!

! Odpowiedz
0 1 ~as

Nic takiego nie ma miejsca. Jest tak jak w artykule. Zaloguj się to zobaczysz, chyba że nie masz BGZ Optima.

! Odpowiedz
0 14 ~kask

no tak na 2 dzienń roboczy kolejnego miesiaca jest kapitalizacja odsetek, ALE co z procentem składanym ?? oznacza to że doliczone odsetki zaczynają pracować od 2 dnia roboczego kolejnego miesiąca do końca okesu rozliczeniowego czyli każdego miesiąca tracimy 1 dzień, przy małych kwotach to niewielkie różnice ale w skali kilku czy kilkunastu miliardów zł to już są miliony zarobku dla banku .

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 14 ~Heyahbanana

bankier sie podnieca niewyswietlaniem podatku czy jednodniowym opóźnieniem z naliczaniem, ale najgorsze jest to ze oni oszukują i naliczają za mało odsetek! Mi niedoliczyli około 6 zł co dało oprocentowanie 2,46% a nie 2,7%! To są teraz zwykli oszuści chyba sie pożegnam z tym bankiem

! Odpowiedz
4 27 ~piter

NIECH BANK POPRZEZ SYSTEM POKAZUJE OPROCENTOWANIE DLA NOWYCH ŚRODKÓW NA KONCIE OSZCZĘDNOŚCIOWYM I JAKIE JEST SALDO NOWYCH ŚRODKÓW NA DANY DZIEŃ A NIE WYSYŁA ODNOŚNIKAMI . TO WPROWADZANIE W BŁĄD. JAKIE MAM AKTUALNE OPROCENTOWANIE NALEŻY DO BANKU A NIE DO KLIENTA, KTÓRY JAK NIE POLICZY TO NIE WIE. KNF POWINIEN TYM SIĘ ZAJĄĆ.

! Odpowiedz
8 5 ~autor

Dlaczego piszesz dużymi? Tego się nie da czytać. Chcesz leczyć kompleksy to w innym miejscu. Nie nasza wina, że wszyscy cię ignorują i musisz krzyczeć.

! Odpowiedz
0 12 ~wujek_mario

to zrezygnować z ich usług, jak nie będzie klientów to sami uciekną z PL

! Odpowiedz
Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl