Zmiana sposobu naliczania odsetek w BGŻOptima

Zaniepokojeni klienci BGŻOptima donieśli nam wczoraj, pisząc na adres alert@bankier.pl, że bank nie naliczył im odsetek za przechowanie oszczędności w lutym. Do tej pory odsetki wypłacane były ostatniego dnia miesiąca.

Nowy system bankowości internetowej w BGŻOptima
Nowy system bankowości internetowej w BGŻOptima (BGŻOptima.pl)

Jak wyjaśnia bank, w nowym systemie odsetki z tytułu oprocentowania na rachunku głównym naliczane są w pierwszym dniu roboczym po zamknięciu miesięcznego, kalendarzowego okresu rozliczeniowego, a są widoczne na rachunku w następnym dniu roboczym. Oznacza to, że odsetki za luty widoczne będą w systemie od dziś.

W lutym BGŻOptima zmodernizował swój system bankowości internetowej. Warstwa wizualna została dopasowana kolorystycznie do systemu byłego BNP Paribas Banku. Zmianie uległ m.in. sposób logowania do systemu. Zamiast kombinacji dwóch danych - hasła i kodu SMS - pojawiło się hasło maskowane. 

Nowoczesny napad na bank

Nowoczesny napad na bank

Lotem błyskawicy rozchodzi się powtarzana z ust do ust plotka o „problemach z wypłacalnością mBanku, które zostaną dziś ogłoszone”. Nie ma w niej krzty prawdy, bowiem bank jest w bardzo dobrej kondycji finansowej. Głupi żart czy bardzo wyrafinowana próba wyłudzenia danych do logowania? - pisze Grzegorz Nawacki.

Wojciech Boczoń

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 5 ~Marco

Duzo czasu uplyneło i we francuskim BGZ nadal francuskie porządki, dziś jest 3 kwietnia a odsetek za marzec nie widac na koncie, pewnie jakaś francuska menda musi im zatwierdzac w Paryżu te odsetki zanim je opublikują ludziom na kontach ;) We wszystkich francuskich firmach to samo, debilny bank zeby tak skonstruowac zasady wyplaty odsetek//...

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 3 ~mr

też tak myślę :/ to jest dopiero francuskie tempo

! Odpowiedz
0 6 ~Lokator

Porazka ich system.

! Odpowiedz
0 0 ~masakra

Zalozylem w BNP Paribas Konto. Niby w Promocji.Masakra z tym kontem. Bralem udzial w poprzedniej edycji. Bylem swiecie pewny ze zlozylem wszystkie zgody na przetwarzanie. Bo i tak bylo . Przeciez wypelniajac wniosek widzisz co odznaczasz. Ale gdzie tam. Nawet mail od organizatora promocji przyszedl w terminie a wiec uzupelnilem dane i wyslalem go dalej. Dzwonie dzis na infolinie ot tak zapytac na ile sa oprocentowane srodki, a babka do mnie ze zdody jednej nie odznaczylem a wiec oprocentowanie jest zerowe. Od razu dopytalem a co z premia 60+60. Po chwili ciszy odpowiedz ze sie nie lapie. Trudno pomyslalem wplace 5000 zl to chociaz sobie na 4 % odbije. Babka mi przeczytala brakujaca info na cele marketingowe, wyrazilem na to zgode. Powiedziala mi ze od tego momentu mam 4%. Za jakies 3 min. dzwonie jeszcze raz dla pewnosci i pytam na ile mam oprocentowane srodki. Tym razem facet mowi ze 0%, bo brak zdody na kontakt telefoniczny z bankiem. Mowie mu ze przed chwila z babka gadalem, a on do mnie no wie Pan mamy nowych pracownikow, zostana pouczeni zeby nie wprowadzac w blad. Efekt zrobie obrot karta i juz pisze rozwiazanie umowy o Konto. Francuskich bankow w Polskim wydaniu mi sie zachcialo!Kiedys bylem chyba z 5 lat w BGZ to byl moj Pierwszy Bank, Konto, Karta. Nie mialem zadych problemow.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 1 ~Mariusz

Ciekawe lokaty znajdziecie na:
http://okazjeinternetowe.pl/finanse/ranking-lokat

! Odpowiedz
0 5 ~Bożena

Zabojady gorsze od faszystow

! Odpowiedz
3 0 ~Aligator

Wystarczy czytać maile od Banku....

! Odpowiedz
0 12 ~BgzOptimaBeznadzieja

1.03 rano informowali na infolinii że mają awarię i wieczorem będą odsetki na koncie. Nie było. Później wrzucili stronę podczas logowania że sobie zmieniają warunki. Złamali zapis regulaminu który nie pozwala na opóźnienie oddania do dyspozycji naliczonych odsetek. Cwaniactwo idzie dalej - nie sprawdzisz jakie masz oprocentowanie. Musisz analizować tablę ogólą w pdf. Robią ludzi w karolka nie uwłaczając poważnym Karolom. Z daleka od tego banku. Czy KNF może im jakoś do łba przemówić. Cwaniaki.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 10 ~DobraZmiana

Z BGŻ/BGŻOptimy zostało już tylko logo.
Francuzi witają polskich klientów w BNP Paribas BGŻ.

P.S. Wprawdzie wcześniej głównym udziałowcem BGŻ był holenderski RaboBank, ale wszystko było bardziej przejrzyste dla klienta.

! Odpowiedz
0 9 ~Heyah

Mi zaniżyli o 6 zł i każą czekać na telefon, zmieniają systemy klient nie ma na to wpływu i nie może wybrać, dziadostwo totalne się robi, niech tylko konkurencja da takie warunki to sp ierd alam

! Odpowiedz
Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl