REKLAMA

Nokia będzie walczyć z Apple w sądzie

2016-12-22 11:31
publikacja
2016-12-22 11:31

Nokia złożyła dwa pozwy przeciwko firmie Apple i zapowiada kolejne. Finowie oskarżają kalifornijskiego giganta o wykorzystanie ich technologii w swoich urządzeniach. Jak tłumaczy Nokia, droga sądowa jest wynikiem nieudanych, wieloletnich negocjacji.

Nokia będzie walczyć z Apple w sądzie / fot. Dado Ruvic / Reuters

W opublikowanym na swojej oficjalnej stronie internetowej komunikacie, Nokia twierdzi, że zawarła w 2011 r. umowę z Apple na wykorzystanie jej rozwiązań technologicznych. Problem w tym, że zdaniem fińskiej firmy Amerykanie złamali warunki umowy i stosowali kolejne patenty w swoich urządzeniach, m.in. smartfonach iPhone czy tabletach iPad.

„Dzięki inwestowaniu w badania i rozwój Nokia stworzyła wiele fundamentalnych technologii używanych w dzisiejszych urządzeniach mobilnych, wliczając w to produkty Apple. Po kilku latach negocjacji mających na celu uzyskanie porozumienia w sprawie patentów używanych przez Apple, podejmujemy działania w obronie naszych praw” – informuje Ilkka Rahnasto, szef działu patentowego Nokii.

Wspomniane patenty (m.in. bezprzewodowe przesyłanie danych, kodowanie sygnału mowy i wideo, szyfrowanie, interfejs użytkownika, oprogramowanie czy antenę) są wykorzystywane we wszystkich modelach smartfonów iPhone.

Nokia złożyła jak na razie pozwy w niemieckich sądach w Dusseldorfie, Mannheim i Monachium, a także w amerykańskim Teksasie. Jednak na tym Finowie nie zamierzają poprzestać i szykują kolejne pozwy.

Marcin Hołubowicz

Źródło:
Tematy

Jak odzyskać pieniądze. Sposoby na dłużników.

Advertisement

Komentarze (5)

dodaj komentarz
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
~Pawel1
mam nadzieje ze im sie uda. Powodzenia
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)

Powiązane: Nowe technologie

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki