Nintendo zapowiada kolejne tytuły mobilne. Będzie "Zelda" na smartfony

Japońskie Nintendo w swojej konserwatywności przez lata udawało, że rynek gier mobilnych nie istnieje. Kiedy już jednak poczuło na tym polu pierwsze sukcesy, apetyt wzrósł i szykowane są mobilne wersje kolejnych największych tytułów – tym razem wybór padł na "Legend of Zelda" przeżywające renesans przy okazji najnowszej odsłony na konsole.

Nintendo zapowiada kolejne tytuły mobilne. Będzie "Zelda" na smartfony
Nintendo zapowiada kolejne tytuły mobilne. Będzie "Zelda" na smartfony (Nintendo)

Nintendo jeszcze w tym roku fiskalnym zamierza udostępnić użytkownikom smartfonów od 2 do 3 gier mobilnych, z czego jedną z nich na pewno będzie mobilna odsłona "Legend of Zelda" – donosi "The Wall Street Journal". Poza nią, na telefony ma trafić także specjalna wersja innego hitu Nintendo – "Animal Crossing".

Po sukcesie (choć chwilowym) "Pokemon GO", Nintendo postanowiło wpuścić na rynek mobilny inne swoje marki – tym razem na własną rękę bez podwykonawców. Efektem było wprowadzenie do sklepów z aplikacjami Super Mario Run i Fire Emblem Heroes. Teraz firma chce uraczyć fanów Zeldy. Nie wiadomo jednak jeszcze, jak będzie wyglądała rozgrywka i w jakim modelu będzie sprzedawana. W "Super Mario Run" gracze muszą uiścić jednorazową opłatę za odblokowanie pełnej funkcjonalności, natomiast "Fire Emblem" działa w modelu free-to-play.

To może być bardzo dobry krok dla Nintendo. Jeszcze niedawno firma zarzekała się, że ich biznesem są tylko konsole – sytuacja rynkowa po raz kolejny zmusiła jednak Nintendo do innego spojrzenia na kwestie, w których do tej pory było konserwatywne. Zelda na smartfony może być sukcesem m.in. z tego powodu, że marka przeżywa obecnie odrodzenie za sprawą najnowszej odsłony gry na konsole – okrzyknięta już przez wielu najlepszą grą roku "Legend of Zelda Breath of the Wild" stała się najlepszym tytułem startowym Nintendo w historii.

Nintendo zapowiedziało niedawno także wprowadzenie na rynek nowej odsłony konsoli przenośnej – New 2DS XL. Inwestorzy są obecnie na tyle zadowoleni, że kurs Nintendo na amerykańskiej giełdzie utrzymuje na razie poziom 33 dolarów za akcję. Taką cenę trzeba było płacić za walor japońskiej firmy niecały rok temu i zaledwie przez moment, tuż po premierze "Pokemon GO". Do poziomów z 2007 roku po premierze konsoli Wii Nintendo jednak jeszcze wiele brakuje – wtedy cena akcji wyniosła prawie 80 dolarów.

MG

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
3 4 ~ter

Czemu pokazaliście Mario zamiast Zeldy na foto?

! Odpowiedz
2 3 ~PasazerNostromo

Bo artykul jest o Nintendo, a Mario tez jest ich produktem.

! Odpowiedz
1 2 ~aa

już odmienili, zauważyli błąd

! Odpowiedz
1 1 ~Link

Jaram sie

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Porównaj oferty

Sprawdź, które banki pożyczą pieniądze na najlepszych warunkach, i ile wyniesie miesięczna rata kredytu.

Znajdź najbardziej zyskowną lokatę bankową. Określ najważniejsze cechy, a wyszukiwarka wybierze najlepsze oferty.