REKLAMA

Nie żyje senator Stanisław Kogut. Chorował na Covid-19

2020-10-18 19:14, akt.2020-10-18 20:19
publikacja
2020-10-18 19:14
aktualizacja
2020-10-18 20:19
fot. Tomasz Adamowicz / FORUM

W wieku 67 lat w szpitalu w Gorlicach zmarł senator Stanisław Kogut. Potwierdzono u niego zakażenie koronawirusem.

Kogut od lat 70. był pracownikiem PKP, a w latach 2000-05 był członkiem rady nadzorczej PKP SA. Od 1989 r. dział w kolejarskiej "Solidarności".

Kogut był senatorem z ziemi sądeckiej. Sprawował mandat od 2005 r. Został ponownie wybrany na to stanowisko w wyborach w 2007, 2011 i 2015 roku. Odszedł z PiS po tym, jak pod koniec stycznia 2018 r. usłyszał prokuratorskie zarzuty dotyczące przyjęcia korzyści majątkowych. Nie przyznał się do winy. W trakcie śledztwa został zatrzymany m.in. syn senatora. Kogut został zawieszony w prawach członka PiS i został senatorem niezrzeszonym.

Według prokuratury Kogut miał wywrzeć wpływ na wydanie decyzji o umorzeniu postępowania administracyjnego, które dotyczyło wpisania do rejestru zabytków budynku dawnego hotelu Cracovia i kina Kijów w Krakowie. W zamian za to Kogut miał przyjąć obietnicę udzielenia mu korzyści majątkowej w kwocie 1 mln zł, przy czym połowa tych pieniędzy miała stanowić darowiznę na rzecz Fundacji Pomocy Osobom Niepełnosprawnym w Stróżach.

Kolejny zarzut dotyczy przyjęcia przez senatora Koguta 170 tys. zł łapówki w zamian za wywarcie wpływu na prezesa zarządu i członków zarządu PKP SA. Według śledczych chodzi o decyzje dotyczące jednej z umów zawartych pomiędzy PKP a innym podmiotem gospodarczym, na mocy której krakowska firma miała otrzymać 4 miliony 400 tys. zł jako udział w kosztach prowadzonej rozbudowy dworca autobusowego w Krakowie.

Trzeci zarzut dotyczy pośrednictwa Koguta w zamianie sposobu odbywania kary na lżejszą przez skazanego za kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą. Za to senator miał otrzymać korzyść majątkową o wartości co najmniej 24 tys. zł w postaci wyposażenia w oświetlenie obiektów sportowych należących do Fundacji Pomocy Osobom Niepełnosprawnym.

Informację o śmierci b. senatora PiS potwierdził PAP Wiktor Durlak, senator PiS z okręgu nowosądeckiego, znajomy Stanisława Koguta. Przyznał, że informację uzyskał od rodziny zmarłego. 

KWS, BPL, PAP

Źródło:Bankier24
Tematy
Prowadź konto za 0 złotych w banku Pekao S.A.

Prowadź konto za 0 złotych w banku Pekao S.A.

Advertisement

Komentarze (19)

dodaj komentarz
prawdziwynierobot
nie napisali. napisali natomiast ze miał covid i zarzuty prokuratorskie.
ajwaj
Raczej byl zdrowy wczesniej, jakos szybko
________________
""Tymczasem jeszcze dwa dni temu media informowały:
„CBA zatrzymało dwie osoby w sprawie byłego senatora Stanisława Koguta
Agenci CBA dokonali kolejnych zatrzymań w sprawie afery korupcyjnej byłego senatora Stanisława Koguta. Tym razem zarzuty
Raczej byl zdrowy wczesniej, jakos szybko
________________
""Tymczasem jeszcze dwa dni temu media informowały:
„CBA zatrzymało dwie osoby w sprawie byłego senatora Stanisława Koguta
Agenci CBA dokonali kolejnych zatrzymań w sprawie afery korupcyjnej byłego senatora Stanisława Koguta. Tym razem zarzuty usłyszą powiązany z politykiem radca prawny oraz przedsiębiorca.""

https://romualdkalwa.neon24.pl/post/158282,zagadkowa-smierc-senatora-stanislawa-koguta
abcx
Ciężarówka go potrąciła i zmarł w szpitalu bo miał pozytywny wynik testu na Covid, ludzie uważajcie na Covid bo ten wirus zabija...
haohmaru
Czy ktokolwiek jest w stanie czytać ze zrozumieniem? W tej wiadomości nie ma nic co wskazywałoby że koronawirus w jakikolwiek sposób przyczynił się do śmierci. On miał jedynie pozytywny wynik testu. Nie ma żadnej informacji czy chorował na cokolwiek innego ani co było bezpośrednią przyczyną śmierci.
secundus
to nie wiesz, że każda śmierć w Polsce teraz będzie jako koronka klasyfikowana?
1as odpowiada secundus
Słyszałem, ze szpitale dostają za taki zgon ekstra kasę, zamiast 200 to 700 zł.
To kto nie umrze na Covid?!
marxs
widać z tego że Pani Bozia nierychliwa ale sprawiedliwa teraz kolejni PIS geszefciarze maja mokro w kroku szczególnie ten w okularkach od kościelnych działek
specjalnie_zarejestrowany2
Przecież wirusa nie ma, pewnie spadł z krawędzi Ziemi.

Powiązane: Zakażeni koronawirusem

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki