Nie tylko programiści. Kogo szuka rynek IT?

Niezmiennie na podium technologii, których znajomość zapewni dobrą pracę w IT, znalazły się JavaScript i Java - wynika z najnowszych danych No Fluff Jobs. Mimo to rekruterzy coraz częściej interesują się zatrudnieniem specjalistów na nieprogramistycznych stanowiskach. 

(fot. Jaap Arriens / FORUM)

- Nie sposób dziś funkcjonować w IT bez dobrej analityki biznesowej i konkretnych metod prowadzenia projektów. Doświadczony Project Manager jest w stanie przeprowadzać cykliczną analizę danych dla podjętej przez firmę inicjatywy, dzięki której zespoły projektowe są w stanie redukować zbędną pracę, optymalizować swoje działania i uzyskiwać lepsze wyniki, zwłaszcza w zakresie wydajności i efektywności - mówi Marta Steiner, Head of Product & Marketing w No Fluff Jobs.

Jak czytamy w raporcie, kluczowe dla zespołów jest posiadanie dobrych i przeszkolonych specjalistów z dziedzin takich jak support czy obsługa klienta. Wśród nieprogramistycznych stanowisk istotnych dla firm znalazły się business analysis, project management czy business intelligence. 

Kategorie z największymi wzrostami w liczbie ogłoszeń

Business Analyst +160,94 proc.
Support +93,33 proc.

PM +79,05 proc.

Testing +55,97 proc.

Business intelligence +53,47 proc.

UX +50 proc.

Devops +39,86 proc.

Źródło: No Fluff Jons

Niezmiennie najbardziej poszukiwane są umiejętności programistyczne na rynku IT, a przede wszystkim znajomość JavaScriptu i Javy. W przypadku tych języków No Fluff Jobs odnotował wzrost wynagrodzenia - w pierwszym półroczu 2019 roku o 5,46 proc. do 13 500 zł i o 6,38 proc. do 12 500 zł. 

WS

Źródło:
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
10 57 anty12

Kazdy PM to idiota i pasozyt. Chodzi i udaje ze cos robi.

! Odpowiedz
3 24 coderx

Każdy chciałby zostać PM z markerem i tablicom

! Odpowiedz
2 25 pogo0

Też się zastanawiam co PM robi na liście zawodów informatycznych...
Jeszcze słyszałem, że TPM coś musi już umieć, ale nie miałem kontaktu z takimi.
No i jest jeszcze TPL, ale to zwykle jeden z programistów wyznaczony na pierwszy kontakt z PM-em, aby tylko on jeden chodził wkurzony...

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne