REKLAMA

Nest Bank zmienia ofertę kont oszczędnościowych. Stawka rośnie do 8 proc. rocznie

Monika Dekrewicz2022-11-23 12:00analityk Bankier.pl
publikacja
2022-11-23 12:00

Nest Bank przeprowadził na kontach oszczędnościowych małą rewolucję. 22 listopada br. wprowadzono nową tabelę oprocentowania, która nie tylko przyniosła podwyżki stawek. Poza nazwami rachunków zmieniły się tez opłaty za przelewy.

Nest Bank zmienia ofertę kont oszczędnościowych. Stawka rośnie do 8 proc. rocznie
Nest Bank zmienia ofertę kont oszczędnościowych. Stawka rośnie do 8 proc. rocznie
/ Nest Bank

Podstawowe konto oszczędnościowe, czyli Nest Oszczędności, zostało zastąpione Nest Kontem Oszczędnościowym. Klienci, którzy nie posiadają rachunku oszczędnościowego w Nest Banku, mogą skorzystać na promocyjnym oprocentowaniu, które wynosi obecnie 8 proc. w skali roku. Stawka obowiązuje do końca miesiąca, w którym założono rachunek i przez kolejne 3 miesiące. Dotyczy ona środków do 100 000 zł. Co więcej, po zakończeniu okresu ze specjalnym oprocentowaniem oszczędności klienta będą objęte stawką w wysokości 3 proc. rocznie do 30 września 2023 r. Po tym terminie będzie już obowiązywała stawka standardowa (obecnie 0,01 proc. w skali roku).

Konto Nest Skarbonka również przeszło do historii. Bank zamiast tego rachunku zaproponował Nest Konto Twoje Cele. Także i w tym przypadku stawka, która towarzyszy tej propozycji, to 8 proc. rocznie przez kwartał (plus reszta miesiąca, w którym otwarto rachunek). Kwota objęta lepszym oprocentowaniem jest nieco wyższa niż ta, która obowiązywała przed zmianą i wynosi 20 000 zł (wcześniej 10 000 zł). Po oprocentowaniu specjalnym zacznie obowiązywać stawka w wysokości 3 proc. rocznie do końca września, następnie stawka standardowa.

W ofercie banku pojawiło się także Nest Konto Oszczędnościowe 13+ dla nastolatków. Oprocentowanie i czas naliczania się preferencyjnej stawki są takie same jak dla wyżej opisanych opcji. Inny jest natomiast limit oszczędności, które można wpłacić na taką stawkę. W tym przypadku jest to 10 000 zł.

Wszystkie konta są prowadzone bezpłatnie tak jak przed aktualizacją oferty. Zmiany objęły natomiast opłaty za przelewy. Do tej pory klienci mieli do dyspozycji jeden darmowy przelew wewnętrzny. Każdy kolejny kosztował 9 zł. Obecnie przelewy wewnętrzne są darmowe. Bank wprowadził natomiast podwyżkę za wysłanie przelewu zewnętrznego – z 9 do 10 zł.

Źródło:
Monika Dekrewicz
Monika Dekrewicz
analityk Bankier.pl

Autorka rankingów Bankier.pl, w szczególności z rynku lokat i kont oszczędnościowych. Prześwietla bankowe produkty, tłumacząc czytelnikom ich szczegółowe warunki i porównuje promocje, zawsze ostrzegając przed haczykami w regulaminach. Przygotowuje autorski "Bankowy rozkład jazdy", w którym co miesiąc zapowiada najważniejsze zmiany dla klientów sektora. Absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu.

Tematy
Teraz Twoje oszczędności mogą więcej – aż 8% w skali roku!

Teraz Twoje oszczędności mogą więcej – aż 8% w skali roku!

Komentarze (14)

dodaj komentarz
mohel
a to nie Ci co pomagali w czyszczeniu kamienic?
forfun
banki żeby dać zarobić musiały by zaoferować lokaty na 100 % - 150 % w skali roku. Inaczej to tylko minimalnie mniejsza strata
ronald_tysk
Tak robiły banki w Zimbabwe, ale nikomu to nie wyszło na dobre :)
wizytator
Bank wprowadził natomiast podwyżkę za wysłanie przelewu zewnętrznego – z 9 do 10 zł.

Coo???
Dychę za przelew elektroniczny? To oni tam mają gońców do tego że takie drogie?
ronald_tysk
Tak, za przelew zewnętrzny wychodzący bezpośrednio z KO.
ronald_tysk
Tak kiepsko pisane teksty jak powyższa wierszówka jedynie mogą utwierdzić w przekonaniu, że Bankier to tabloid - żałosne!
hpt
Przecież to nie jest zarobek i bank wcale nie daje "zarobić". Przy obecnej inflacji bank pozwala mniej stracić na wartości zdeponowanych środków, ale do zarobku jeszcze daleko.
marcin321
10zł za przelew? Pogięło ich?

Powiązane: Sektor bankowy

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki