Najlepsze lokaty na 100 000 zł – listopad 2016

redaktor Bankier.pl

Klienci, którzy zdeponują 100 000 zł na najlepszej lokacie 12-miesięcznej, otrzymają blisko 1960 zł odsetek. Decydując się na dwukrotnie krótszy okres trwania lokaty, można od banku otrzymać niewiele ponad 960 zł. Z kolei najwyżej oprocentowana lokata kwartalna przyniesie zysk w wysokości około 610 zł.

W cotygodniowych rankingach przygotowywanych przez redakcję Bankier.pl prezentujemy najlepsze oferty lokat dla wskazanych terminów na kwotę wynoszącą 10 000 zł. Najnowsze zestawienie zostało przygotowane z myślą o klientach dysponujących większymi oszczędnościami.

Redakcja Bankier.pl sprawdziła warunki lokat oferowanych przez blisko 30 banków. W zestawieniu zostało ujętych po 5 najbardziej zyskownych lokat 3-miesięcznych, 6-miesięcznych oraz 12-miesięcznych na kwotę 100 000 zł. W zestawieniach ofert dla poszczególnych terminów prezentujemy po jednej najlepszej propozycji z danego banku. Porównanie nie obejmuje indywidualnie negocjowanych lokat, jak i propozycji składanych klientom w ramach private bankingu.

Najlepsze lokaty kwartalne dla kwoty 100 000 zł

W przeciwieństwie do lokat zakładanych na dłuższe terminy, w przypadku depozytów 3-miesięcznych można jeszcze znaleźć ofertę ze stawką oprocentowania wynoszącą 3,00 proc. w skali roku. Nie będą z niej jednak mogli skorzystać wszyscy klienci.

Najlepsze lokaty 3-miesięczne dla 100 000 zł

Lp.

Bank

Lokata

Oprocentowanie

Odsetki

Warunki

1.

Idea Bank

Lokata HAPPY PLUS

3,00%

611,87 zł

dla nowych klientów

załóż lokatę»

BGŻOptima

Lokata bezkompromisowa

3,00%

611,87 zł

dla nowych klientów zakładających konto oszczędnościowe

załóż lokatę»

2.

neoBANK

energoLOKATA 3M PLUS

2,50%

509,89 zł

dla nowych klientów

3.

Lion’s Bank

Lokata Fortune

2,35%

479,30 zł

utrzymanie przez cały okres trwania lokaty 10 proc. salda lokaty na Rachunku Oszczędnościowo-Rozliczeniowym prowadzonym przez bank

załóż lokatę»

4.

Raiffeisen Polbank

R-Lokata na nowe środki

2,20%

448,70 zł

dla posiadaczy konta w banku, wyłącznie na nowe środki

5.

Nest Bank

Nest Lokata na nowe środki

2,00%

407,91 zł

dla posiadaczy konta w banku, wyłącznie na nowe środki, zakładana on-line

Sprawdź pozostałe miejsca w zestawieniu»

Źródło: Bankier.pl, stan na 28.11.2016 r.

Pierwsze miejsce zestawienia najlepszych lokat kwartalnych dla kwoty 100 000 zł zajmują ex aequo Idea Bank (Lokata HAPPY PLUS) oraz BGŻOptima (Lokata bezkompromisowa). Oprocentowanie obu lokat wynosi 3,00 proc. w skali roku. Obie propozycje zostały przygotowane z myślą o nowych klientach. Ci, którzy wybiorą propozycję od BGŻOptima będą musieli dodatkowo założyć konto oszczędnościowe, jednak oferta wyróżnia się możliwością przedterminowego zerwania lokaty bez utraty odsetek naliczonych za okres jej utrzymania.

energoLOKATA 3M PLUS od neoBanku zajmuje drugie miejsce w porównaniu lokat 3-miesięcznych na wskazaną kwotę. Mimo wysokiej pozycji w rankingu, stawka jest już o 0,50 pp. niższa niż w przypadku liderów zestawienia. Możliwość skorzystania z oferty będą miały tylko te osoby, które mogą się pochwalić statusem nowego klienta. Konieczne będzie także posiadanie konta osobistego lub prowadzenie portfela depozytowego.

Ostatnie miejsce w najlepszej trójce zestawienia zajmuje Lion’s Bank (Lokata Fortune). Oprocentowanie 2,35 proc. będzie dostępne dla tych klientów, którzy ulokują 100 000 zł, otworzą konto osobiste w banku oraz będą na nim utrzymywać dodatkowe środki wynoszące równowartość 10 proc. depozytu.

Czytaj dalej: Najlepsze lokaty półroczne na 100 000 zł »

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~mhm

Niestety banki nie chcą teraz dawać dobrego oprocentowania na średni termin.

Krótkoterminowe lokaty ciągle co jakiś czas „rzuca” Idea, jeszcze wczoraj była 1M na 3%.

Długoterminowe atrakcyjne oferuje np. Alior Bank: 36M na WIBID1M + 1,2 p.p., czyli aktualnie 2,66%.

! Odpowiedz
1 3 ~Jacek_SBB

Amber Gold też dawało najwyższe oprocentowanie i już ich dawno nie ma. Banki potrzebują KASY naszej KASY bo rynek jest głodny. Sorros już coś kombinuje. Bankowe bezprawie w akcji/

! Odpowiedz
0 12 ~polak2

pani przestań pisać dla nowych klientów ? bo już Banków nowych brakuje,obleciałem wszystkie dwa razy i zjadłem ogon.......a zrób to a podpisz to tyle zachodu a zarobek marny buty zdarte na nowe nie zarobilim

! Odpowiedz
0 10 ~Proszę

a nie możecie robić rankingów lokat bez haczyków???? Wszystkim na dobre by to wyszło - mielibyście mniej roboty, a ludzie obiektywną informację. Nikt normalny nie lata i nie zakłada kont co 3 miesiące, żeby parę dziesiątych % urwać. Po co komu ta cała robota?

! Odpowiedz
0 6 ~f5

gdzie mozna zalozyc lokate w gotowce NOK, chf, dolar australijski?

! Odpowiedz
7 0 ~Marcin3city

Ja mam lokatę 5,5% na 2lata i jak chce w miedzy czasie zrezygnować to sprzedaje komuś swój udział i wymieniany kapitał, a ja nie trace swoich odsetek

! Odpowiedz
0 1 ~gonzo

te 5.5% to w rok czy za cały okres lokaty?

! Odpowiedz
1 14 ~ehh

podawanie lokat dla nowych klientów, na nowe środki, z trzymaniem 10% kwoty lokaty na koncie to masakra. chcę prostych, oczywistych zasad dla wszystkich a nie kruczków i drobnym maczkiem pisanych dopisków. ehh

! Odpowiedz
0 2 ~niewiem

A gdzie to bgżoptima można założyć?

! Odpowiedz
0 1 ~hy

https://www.bgzoptima.pl/lokaty/lokata-bezkompromisowa

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne