REKLAMA

Marcowy ranking lokat na 6 miesięcy. Najlepiej płacący bank stawia tylko jeden warunek

Monika Dekrewicz2023-03-21 06:00analityk Bankier.pl
publikacja
2023-03-21 06:00

8,10 proc. w skali roku to stawka, która towarzyszy najlepszej lokacie półrocznej. Klienci, którzy chcą z niej skorzystać, będą musieli zaopatrzyć się w konto osobiste z oferty lidera.

Marcowy ranking lokat na 6 miesięcy. Najlepiej płacący bank stawia tylko jeden warunek
Marcowy ranking lokat na 6 miesięcy. Najlepiej płacący bank stawia tylko jeden warunek
fot. RomanR / / Shutterstock

Najnowszy ranking lokat obejmuje topowe propozycje banków na 6 miesięcy. Pozycja w tabeli jest uzależniona od oprocentowania – im wyższa stawka obowiązuje, tym lepsze miejsce przypada danej instytucji. W zestawieniu znalazły się również informacje na temat kwoty, którą można wpłacić na daną lokatę, czy warunki, które trzeba spełnić, aby otrzymać wspomniane oprocentowanie. Dana marka bankowa może się znaleźć w tabeli tylko raz – z najlepszą propozycją na dany termin.

Najlepsze lokaty półroczne

Najwyższe stawki na lokatach półrocznych – marzec 2023 r. 

Lp.

Bank

Lokata

Oproc. [p.a.]

Ograniczenia kwotowe

Warunki dodatkowe

1.

Toyota Bank

Lokata Plus

8,10%

2000 – 40 000 zł

dla posiadaczy konta

2.

Nest Bank

Nest Lokata Witaj

8,00%

1000 – 20 000 zł

dla nowych klientów, którzy założą konto, będą zapewniali wpływ wynagrodzenia na ROR w kwocie min. 2000 zł oraz wykonają co najmniej 3 transakcje (przelew lub płatności kartą lub płatność Blik) każdego miesiąca. Wymagane wyrażenie zgód marketingowych

3.

Bank Nowy

NOWYdepozyt 6M Gwarantowany

7,90%

1000 – 100 000 zł

dla nowych klientów, którzy założą rachunek depozytowy

4.

Citi Handlowy

Lokata Promocyjna

7,60%

20 000 – 500 000 zł

dla nowych klientów, którzy założą konto Citigold w ofercie „30 lat bankowości prywatnej

w Polsce. Lokata 7.6” zaakceptują regulamin oferty i zapewnią saldo dzienne w wysokości min. 450 000 zł

5.

Inbank

Lokata standardowa

7,50%

5000 – 50 000 zł

brak

Volkswagen Bank

Lokata Plus

7,50%

od 25 000 zł (poniżej stawka 7%)

dla posiadaczy konta

6.

BFF Banking Group

Lokata Facto

7,00%

5000 – 12 000 000 zł

dla posiadaczy rachunku depozytowego

PBS w Poznaniu

superLokata

7,00%

1000 – 1 000 000 zł

dla posiadaczy rachunku depozytowego, którzy wpłacą nowe środki

VeloBank

Lokata na Nowe Środki

7,00%

5000 – 150 000 zł

wpłata nowych środków na lokatę

7.

BOŚ Bank

EKOlokata Promocyjna

6,80%

1000 – 500 000 zł

dla posiadaczy konta

8.

Santander Consumer Bank

Lokata Online Nowe Środki

6,75%

1000 – 400 000 zł

wpłata nowych środków na lokatę

9.

Alior Bank

Lokata na Nowe Środki

6,50%

od 1000 zł

wpłata nowych środków na lokatę

Bank Millennium

Lokata Horyzont Zysku

6,50%

od 1000 zł

dla posiadaczy konta, którzy wpłacą nowe środki na lokatę

Bank Pekao

Lokata z Żubrem III

6,50%

1000 - 50 000 zł

dla posiadaczy konta osobistego, którzy wyrażą zgody marketingowe oraz zrezygnowali z papierowych wyciągów

10.

Credit Agricole

Lokata na Nowe Środki

6,00%

1000 – 200 000 zł

dla posiadaczy konta osobistego, którzy wpłacą nowe środki

ING Bank Śląski

Lokata terminowa Plus

6,00%

1000 – 50 000 zł

dla posiadaczy konta oszczędnościowego

Źródło: Oprocentowanie własne Bankier.pl na podstawie tabel oprocentowania i stron internetowych banków, stan na 20 marzec 2023 r. 

Najlepiej oprocentowaną lokatą półroczną jest aktualnie Lokata Plus z oferty Toyota Banku. Stawka na tym depozycie na ten konkretny termin to 8,10 proc. w skali roku. Warunkiem uprawniającym do skorzystania z tej oferty jest posiadanie konta osobistego w tym banku. Na pojedynczą lokatę można wpłacić do 40 000 zł.

Reklama

Wiceliderem zestawienia została Nest Lokata Witaj, którą można znaleźć wśród propozycji Nest Banku. Depozyt na 6 miesięcy jest opatrzony stawką w wysokości 8 proc. rocznie. Najwyżej oprocentowany depozyt Nest Banku jest skierowany do nowych klientów, którzy otworzą konto osobiste w Nest Banku, wyrażą zgody marketingowe, będą zapewniali wpływ wynagrodzenia (min. 2000 zł miesięcznie) i wykonywali transakcje wskazane przez bank (min. 3 w ciągu miesiąca). Na Nest Lokatę Witaj można wpłacić nie więcej niż 20 000 zł.

Na trzeciej pozycji w rankingu uplasował się NOWYdepozyt 6M Gwarantowany od Banku Nowego oprocentowany na 7,90 proc. rocznie. Warunki dodatkowe to posiadanie statusu nowego klienta i za założenie rachunku depozytowego. Wpłacana kwota nie może przekroczyć 100 000 zł.

OBLIGACJE OSZCZĘDNOŚCIOWE

50 pytań i odpowiedzi. Poradnik (nie tylko) dla początkujących

OBLIGACJE OSZCZĘDNOŚCIOWE

Czy obligacje detaliczne są bezpieczne? Czy chronią przed inflacją? Odpowiadamy na 50 najczęstszych i najważniejszych pytań o propozycję Skarbu Państwa dla oszczędzających. Pobierz e-book bezpłatnie lub kup za 20 zł.
Masz pytanie? Napisz na marketing@bankier.pl

Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Jeśli chcesz fakturę, to wypełnij dalszą część formularza:
Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Podaj kod w formacie xx-xxx!
Pole wypełnione niepoprawnie!

Na czwartym miejscu melduje się Lokata dostępna w ostatniej promocji Citi Handlowego na 7,60 proc. rocznie. Aby z niej skorzystać, należy być nowym klientem banku, otworzyć konto Citigold, zapewnić saldo dzienne na poziomie min. 450 000 zł oraz wyrazić odpowiednie zgody marketingowe. Wszystkie środki z wymaganego limitu można wpłacić na lokatę, bowiem jej kwota maksymalna wynosi 500 000 zł.

W TOP5 znalazły się jeszcze dwie oferty ze stawką w wysokości 7,50 proc. rocznie. Są to Lokata standardowa od Inbanku oraz Lokata Plus z oferty Volkswagen Banku. Propozycja Inbanku to oferta bez tzw. gwiazdek. Na jedną lokatę można wpłacić do 50 000 zł. Środki wpłacone na lokaty Inbanku są chronione przez estoński system gwarantowania depozytów. Z Lokaty Plus będą mogli skorzystać posiadacze konta w Volkswagen Banku. Taka stawka obowiązuje, jeśli wpłaci się co najmniej 25 000 zł.

Z rankingu zniknęła najlepsza od stycznia br. Lokata Mobilna od Credit Agricole oprocentowana na 10 proc. w skali roku. Była ona dostępna w ofercie banku do 10 marca br.

Publikacja zawiera linki afiliacyjne.
Źródło:
Monika Dekrewicz
Monika Dekrewicz
analityk Bankier.pl

Autorka rankingów Bankier.pl, w szczególności z rynku lokat i kont oszczędnościowych. Prześwietla bankowe produkty, tłumacząc czytelnikom ich szczegółowe warunki i porównuje promocje, zawsze ostrzegając przed haczykami w regulaminach. Przygotowuje autorski "Bankowy rozkład jazdy", w którym co miesiąc zapowiada najważniejsze zmiany dla klientów sektora. Absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu.

Tematy
Rekrutujesz? Odbierz 50% rabatu na pierwsze ogłoszenie na Pracuj.pl

Rekrutujesz? Odbierz 50% rabatu na pierwsze ogłoszenie na Pracuj.pl

Advertisement

Komentarze (21)

dodaj komentarz
bha
Bez udawania od lat jarząbka nie bez celu!. Zwykłe konta milionów osób powinny być już od dekad jakoś uczciwie oprocentowane. A nie co m-c od wielu lat system obraca dziesiątkami, setkami miliardów zł swoich przecież wieloletnich klientów praktycznie za FREE. To takie przecież w białych rękawiczkach jawne żerowanie na pieniądzach Bez udawania od lat jarząbka nie bez celu!. Zwykłe konta milionów osób powinny być już od dekad jakoś uczciwie oprocentowane. A nie co m-c od wielu lat system obraca dziesiątkami, setkami miliardów zł swoich przecież wieloletnich klientów praktycznie za FREE. To takie przecież w białych rękawiczkach jawne żerowanie na pieniądzach swoich klientów!. A lokaty, konta oszczędnościowe oczywiście w zdrowym systemie powinny one tylko dodatkowo motywować i mobilizować ludzi, swoich klientów do jeszcze większego ich oszczędzania. Ps W zdrowym systemie?.
efg
Dlaczego powinny? Masz kapitał rób co chcesz, nikt ci nie każe wpłacać do banku, kup coś, zainwestuj a nie jęcz że nikt ci nie chce dać.....
dawid_gmyrek
Na moich 4-letnich obligach 'anty-inflacyjnch' właśnie mi wskoczyło 19,65% na kolejny rok.
dawid_gmyrek
Ciekawe czy jutro znowu będzie tabelka z 3-miesięcznymi :)
luckyrich
Inflacja ponad 18%, lokaty na 7-8%. W plecy 10%.. Za rządów prezesa Glapy jedno staniało…. złotówka. Elity polityczne i bankierzy robią wszystko żebyśmy znowu byli milionerami. Okradają Polaków. Robią to żeby ten dług zaciągnięty na rozdawnictwo było łatwiej spłacić, a zwykłe oszczędzające szaraczki na tym tracą przez inflację i Inflacja ponad 18%, lokaty na 7-8%. W plecy 10%.. Za rządów prezesa Glapy jedno staniało…. złotówka. Elity polityczne i bankierzy robią wszystko żebyśmy znowu byli milionerami. Okradają Polaków. Robią to żeby ten dług zaciągnięty na rozdawnictwo było łatwiej spłacić, a zwykłe oszczędzające szaraczki na tym tracą przez inflację i niskooprocentowane lokaty. RPP i prezes NBP robi wszystko by euro, frank i dolar były drogie a złotówka słaba. Gadanie przez rządzących o tym, że na rynek mogą wrzucić każdą ilość gotówki. Lepiej nie można było zrujnować złotego. Rozdawanie pieniędzy, zadłużanie państwa, podnoszenie podatków, majstrowanie przy OFE, ciągła niepewność co nowego rząd wymyśli prowadzą do osłabienia złotówki. By uniknąć problemów finansowych, potrafić wykryć pułapki zastawiane przez instytucje finansowe potrzebna jest finansowa wiedza. Przynajmniej na podstawowym poziomie. Dlaczego w szkole się tego nie uczy? Przeczytajcie sobie ksiązke pt. Emerytura nie jest Ci potzrebna . Opisano w niej jak dojść o wolności finansowej pomimo nie najwyższych zarobków.
dawid_gmyrek
Emerytura nie jest Ci potzrebna? Powiedz to Tuskowi :)
luckyrich
Inflacja ponad 18%, lokaty na 7-8%. W plecy 10%. Za rządów prezesa Glapy jedno staniało…. złotówka. Elity polityczne i bankierzy robią wszystko żebyśmy znowu byli milionerami. Okradają Polaków. Robią to żeby ten dług zaciągnięty na rozdawnictwo było łatwiej spłacić, a zwykłe oszczędzające szaraczki na tym tracą przez inflację i niskooprocentowane Inflacja ponad 18%, lokaty na 7-8%. W plecy 10%. Za rządów prezesa Glapy jedno staniało…. złotówka. Elity polityczne i bankierzy robią wszystko żebyśmy znowu byli milionerami. Okradają Polaków. Robią to żeby ten dług zaciągnięty na rozdawnictwo było łatwiej spłacić, a zwykłe oszczędzające szaraczki na tym tracą przez inflację i niskooprocentowane lokaty. RPP i prezes NBP robi wszystko by euro, frank i dolar były drogie a złotówka słaba. Gadanie przez rządzących o tym, że na rynek mogą wrzucić każdą ilość gotówki. Lepiej nie można było zrujnować złotego. Rozdawanie pieniędzy, zadłużanie państwa, podnoszenie podatków, majstrowanie przy OFE, ciągła niepewność co nowego rząd wymyśli prowadzą do osłabienia złotówki. By uniknąć problemów finansowych, potrafić wykryć pułapki zastawiane przez instytucje finansowe potrzebna jest finansowa wiedza. Przynajmniej na podstawowym poziomie. Dlaczego w szkole się tego nie uczy? Przeczytajcie sobie ksiązke pt. Emerytura nie jest Ci potzrebna . Opisano w niej jak dojść o wolności finansowej pomimo nie najwyższych zarobków.
dawid_gmyrek
Mieszak, dlaczego tak spamujecie?
gronostaj
"można wpłacić nie więcej niż 20 000 zł." - chyba żart.

Powiązane: Oszczędzanie i inwestycje

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki