Najlepsze lokaty bankowe na 3 miesiące – październik 2017 [Ranking Bankier.pl]

redaktor Bankier.pl

Najwyżej oprocentowane lokaty kwartalne utrzymują stawkę sięgającą 4 proc. w skali roku. Zainteresowani otwarciem depozytu będą jednak musieli zgodzić się na spełnienie dodatkowych wymogów. Jednym z nich jest posiadanie konta osobistego, które jest warunkiem koniecznym na wszystkich lokatach objętych maksymalną stawką.

W najnowszym rankingu porównujemy oferty depozytów kwartalnych, wybierając najlepsze z nich. Propozycje na 10 000 zł prezentujemy w dwóch ujęciach. Pierwsze zestawienie dotyczy ofert, których oprocentowanie będzie do osiągnięcia po spełnieniu dodatkowych wymogów. Natomiast druga tabela przedstawia depozyty, z których można skorzystać bez takich ograniczeń. Ostatnie zestawienie może być cenne dla klientów, którzy dysponują kapitałem w wysokości 100 000 zł. Jeśli bank pod daną marką posiada kilka depozytów o podobnych parametrach, to do danej tabeli włączony został produkt oferujący najwyższą stawkę. 

Najlepsze lokaty bankowe na 3 miesiące – październik 2017 [Ranking Bankier.pl]
Najlepsze lokaty bankowe na 3 miesiące – październik 2017 [Ranking Bankier.pl] (YAY Foto)

Najlepsze lokaty kwartalne na 10 000 zł z dodatkowymi warunkami

Najwyższą lokatę wśród depozytów kwartalnych, które mogą otworzyć posiadacze 10 000 zł skłonni spełnić dodatkowe warunki, zajmują ex aequo trzy instytucje. Najwięcej, bo 4 proc. w skali roku proponują Bank Millennium, Nest Bank oraz PlusBank.

Taka stawka będzie dostępna w Banku Millennium, jeśli zainteresowany weźmie udział w programie polecającym konta osobiste. Lokata kwartalna jest jedną z nagród, którą można otrzymać. Depozyt jest dostępny zarówno dla polecającego, jak i nowego klienta banku, który założy ROR na podstawie rekomendacji. Do warunków depozytu należy spełnienie kilku punktów regulaminu programu „Lubię to Polecam” przez zaproszonego. Należy do nich – poza otwarciem rachunku – dokonanie płatności bezgotówkowych kartą lub Blikiem na kwotę nie mniejszą niż 360 zł. Klient ma na to czas przez pierwszych 30 dni od otwarcia rachunku. Z kolei z Nest Lokaty Witaj skorzystać mogą wyłącznie nowi klienci banku, którzy założą Nest Konto. Czas jest cenny również dla Nest Banku, ponieważ oferta będzie dostępna przez 30 dni od otwarcia ROR-u. Lokatę na Start w PlusBanku będzie można otworzyć, jeśli posiada się rachunek w PlusBanku przez maksymalnie 12 miesięcy oraz nie korzystało się wcześniej z oferty depozytowej banku.

Najlepsze lokaty 3M na 10 000 zł z dodatkowymi warunkami

Lp.

Bank

Lokata

Oproc.

Zysk

Warunki

1.

Bank Millennium

Lokata "Lubię to Polecam"

4,00%

81,66 zł

tylko dla posiadaczy konta, którzy:

a) skutecznie polecą wskazany ROR znajomemu, który wypełni dodatkowe warunki lub

b) są nowymi klientami, a ROR otworzą z polecenia oraz spełnią dodatkowe warunki.

Warunki, o których mowa to zrealizowanie płatności bezgotówkowych kartą lub Blikiem na kwotę 360 zł w ciągu 30 dni od otwarcia konta.

Nest Bank

Nest Lokata Witaj

4,00%

81,66 zł

tylko dla nowych klientów zakładających konto

PlusBank

Lokata na Start

4,00%

81,66 zł

tylko dla posiadaczy konta, którzy do tej pory nie korzystali z oferty depozytowej

2.

Idea Bank

Lokata Happy

3,50%

71,45 zł

tylko dla nowych klientów

mBank

Dla nowych klientów

3,50%

71,45 zł

tylko dla nowych klientów zakładających konto

3.

BGŻOptima

Lokata Bezkarna

3,00%

61,25 zł

tylko dla nowych klientów zakładających konto oszczędnościowe

4.

neoBank

energoLOKATA 3M GWARANTOWANA

2,60%

53,07 zł

tylko dla nowych klientów posiadających konto lub portfel depozytowy w banku

5.

Citi Handlowy

Lokata promocyjna

2,50%

51,03 zł

lokata dostępna w ramach promocji “Nagroda na powitanie w Citi Priority”; tylko dla nowych klientów zakładających konto Citi Priority, którzy zasilą rachunek kwotą 30 000 zł

Lion’s Bank

Lokata Profitable PLUS

2,50%

51,03 zł

tylko dla klientów posiadających konto w banku

Sprawdź pozostałe lokaty w zestawieniu »

Źródło: Bankier.pl, stan na 09.10.2017 r.

Druga pozycja w zestawieniu przypadła Idea Bankowi (Lokata Happy) oraz mBankowi (Lokata dla nowych klientów), które na swoich propozycjach oferują 3,50 proc. w skali roku. Lokata Happy od pierwszego z nich jest skierowana do osób, które nie korzystały do tej pory z usług banku. Depozyt w mBanku także mogą otworzyć wyłącznie nowi klienci, jednak w jego przypadku nie obejdzie się również bez założenia rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego.  

Ostatnie miejsce w pierwszej trójce zestawienia zajmuje Lokata Bezkarna od BGŻOptima na 3 proc. w skali roku. Podobnie jak u konkurentów, którzy zajmują pozycję oczko wyżej, tutaj także trzeba pochwalić się statusem nowego klienta. Dodatkowym warunkiem jest również otwarcie konta oszczędnościowego z oferty banku. Charakterystyczną cechą Lokaty Bezkarnej jest możliwość jej likwidacji przed terminem bez utraty naliczonych do tej pory odsetek.

Najlepsze lokaty kwartalne na 10 000 zł bez dodatkowych warunków

Dla niektórych plusem oferty bez tak zwanych gwiazdek jest brak konieczności korzystania z powiązanych produktów z oferty banku. Wybierając taką lokatę, trzeba się jednak liczyć z otrzymaniem znacznie niższego oprocentowania. W przypadku depozytów kwartalnych, na których notuje się jedne z najwyższych stawek, różnica jest szczególnie zauważalna.

2,20 proc. w skali roku to najwięcej, ile może otrzymać klient przekazujący 10 000 zł na lokatę tego typu. Taką ofertę mają aktualnie dwa banki – Idea Bank (Lokata Skarbonka) oraz Lion’s Bank (Lokata Profitable).

Najlepsze lokaty 3M na 10 000 zł bez dodatkowych warunków

Lp.

Bank

Lokata

Oproc.

Zysk

1.

Idea Bank

Lokata Skarbonka

2,20%

44,91 zł

Lion’s Bank

Lokata Profitable

2,20%

44,91 zł

2.

Polski Bank Spółdzielczy w Ciechanowie

e-Lokata oranżowa

2,05%

41,85 zł

3.

Getin Bank

e-Lokata Tradycyjna

1,55%

31,64 zł

PlusBank

Lokata internetowa

1,55%

31,64 zł

4.

Toyota Bank

Lokata standardowa

1,50%

30,62 zł

5.

Nest Bank

Nest Lokata

1,40%

28,58 zł

Sprawdź pozostałe lokaty w zestawieniu »

Źródło: Bankier.pl, stan na 09.10.2017 r.

Pozycję wicelidera rankingu zajmuje e-Lokata Oranżowa znajdująca się w ofercie Polskiego Banku Spółdzielczego w Ciechanowie. Klient, który się na nią zdecyduje, otrzyma stawkę 2,05 proc. w skali roku. Znacznie niższe oprocentowanie oferują depozyty, które okupują trzecie miejsce, czyli e-Lokata Tradycyjna od Getin Banku oraz Lokata internetowa od PlusBanku. Po wyborze jednej z nich środki na depozycie zostaną objęte stawką wynoszącą 1,55 proc. w skali roku.

Najlepsze lokaty kwartalne na 100 000 zł

Posiadacze większego kapitału nie będą mogli ulokować wszystkich oszczędności na najlepszych lokatach. Większość propozycji z czołówki posiada istotne ograniczenie – niską kwotę maksymalną. Najwyżej oprocentowaną ofertą dla klientów, którzy zgromadzili 100 000 zł, jest energoLOKATA 3M Gwarantowana od neoBanku opiewająca na 2,60 proc. w skali roku. Depozyt można założyć, jeśli jest się nowym klientem i założy się konto osobiste lub portfel depozytowy w neoBanku.

Najlepsze lokaty 3-miesięczne dla 100 000 zł

Lp.

Bank

Lokata

Oproc.

Odsetki

Warunki

1.

neoBANK

energoLOKATA 3M GWARANTOWANA

2,60%

530,82 zł

dla nowych klientów posiadających konto lub portfel depozytowy w banku, zakładana przez bankowość elektroniczną

2.

Idea Bank

Lokata Cloud

2,55%

520,61 zł

utrzymanie przez cały okres trwania lokaty dodatkowych środków o wartości 10 proc. wysokości lokaty na Koncie Idealnym, zakładana przez bankowość internetową

Lion’s Bank

Lokata Fortune

2,55%

520,61 zł

utrzymanie przez cały okres trwania lokaty dodatkowych środków o wartości 10 proc. wysokości lokaty na Rachunku Oszczędnościowo-Rozliczeniowym prowadzonym przez bank

3.

BGŻOptima

Lokata Bezkompromisowa

2,50%

510,41 zł

dla nowych klientów zakładających konto oszczędnościowe

4.

Nest Bank

Nest Lokata Lojalna

2,30%

469,58 zł

dla posiadaczy konta, którzy zapewnią:

a) wpływ wynagrodzenia na ROR w kwocie min. 2500 zł

lub

b) wpływy na rachunek firmowy w kwocie min. 6000 zł oraz zrealizują zaliczkę podatku dochodowego do US lub płatność składki do ZUS.

5.

PlusBank

Lokata „Nowa Kasa = Większy Zysk”

2,10%

428,75 zł

dla posiadaczy konta w banku, wyłącznie na nowe środki w banku

Raiffeisen Polbank

Lokata Powitalna

2,10%

428,75 zł

dla klientów posiadających konto, którzy:

a) są nowymi klientami lub

b) nie posiadali lokaty terminowej we wskazanym terminie.

Sprawdź pozostałe miejsca w zestawieniu»

Źródło: Bankier.pl, stan na 09.10.2017 r.

Niewiele mniej, bo 2,55 proc. w skali roku, można otrzymać na Lokacie Cloud od Idea Banku bądź na Lokacie Fortune, którą można znaleźć w Lion’s Banku. Obie propozycje są jednak obarczone dodatkowymi wymogami. Pierwszym z nich jest posiadanie konta osobistego, drugim – utrzymywanie na tym rachunku dodatkowych środków w wysokości 10 proc. wartości lokaty. Na oszczędności zostanie nałożona blokada, której nie można zdjąć przez cały okres trwania depozytu, jeśli chce się utrzymać wspomnianą stawkę.

Trzecie miejsce w rankingu zajmuje Lokata Bezkompromisowa od BGŻOptima. Posiada ona stawkę w wysokości 2,50 proc. i podobnie jak siostrzana oferta banku – Lokata Bezkarna – może zostać założona jedynie przez nowego klienta, który podpisze również umowę o konto oszczędnościowe. Także i ta lokata daje możliwość jej wcześniejszego zamknięcia bez utraty wypracowanych zysków.

Najlepsze lokaty kwartalne – sytuacja na rynku

Ranking lokat miesięcznych opublikowany przed tygodniem wyróżnił się  sporymi wzrostami stawek również wśród liderów. Mimo że odnotowane w ciągu miesiąca zmiany na lokatach kwartalnych nie są tak znaczące, to warto je wypunktować, gdyż także niosą ze sobą podwyżki.

Jednym z banków, który poprawił warunki na niektórych swoich depozytach kwartalnych, jest Lion’s Bank. Do 26 września br. włącznie klienci mogli założyć Lokatę Profitable PLUS na 2,40 proc. w skali roku. Ci, którzy zrobią to obecnie, otrzymają stawkę o 0,10 pp. wyższą. Podwyżką został również objęty wariant, który nie wymaga posiadania konta osobistego. Lokata Profitable była objęta przed miesiącem oprocentowaniem w wysokości 2,15 proc. w skali roku. Teraz można otrzymać 2,20 proc.

0,10 pp. podniósł oprocentowanie PlusBank na Lokacie „Nowa Kasa = Większy Zysk”. Wcześniejsza stawka wynosiła 2 proc. w skali roku. Dzięki temu ten depozyt na nowe środki znalazł się na piątym miejscu zestawienia najlepszych lokat na 100 000 zł.

Trochę mniejsze podwyżki zaprezentowały Idea Bank oraz Nest Bank. Pierwszy z nich zaproponował więcej na Lokacie Skarbonka niż na oferowanej we wrześniu Lokacie Wielki Procent. Lider zestawienia na 10 000 zł bez dodatkowych warunków dawał przed miesiącem 2,15 proc. w skali roku, obecnie o 0,05 pp. więcej. O tyle samo wzrosła stawka na Nest Lokacie Lojalnej od Nest Banku. Zaktualizowane oprocentowanie obowiązuje od 21 września br.

Monika Dekrewicz

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
5 1 dziadek11

PRzepraszam bardzo, a gdzie konto lokacyjne Alior Banku na 2.50% ? taki procent chyba na 4 miesiące do 100 tys zł.

! Odpowiedz
2 5 mhm

„Konto lokacyjne” NIE JEST lokatą na 3 miesiące, katoliku.

! Odpowiedz
1 3 mhm

„ile można byc nowym klientem - z rok i już obskoczone wszystkie banki”
— a jakie środki chcesz ulokować?
Z Twojej wypowiedzi wynika, że lokujesz długoterminowo (niekoniecznie na 3 miesiące, czego dotyczy ranking), więc te kwartalne dobrym wyborem nie są (może poza NeoBankiem, jeśli ktoś nie ma oporów moralnych), lepiej korzystać z okazji np. w I., gdzie od czasu do czasu pojawiają się oferty lokat bez żadnych warunków (nawet bez potrzeby zakładania ROR) na 2,5–2,85%, praktycznie bez limitu (tzn. praktycznie do gwarantowanych 100 tys. EUR). Z kolei w M. bez większego problemu można ciągle mieć 2,5% do 100 tys. zł na koncie oszczędnościowym oraz do 10 tys. na lokacie mobilnej — niestety w tym banku, aby skorzystać z tych ofert skorzystać trzeba mieć ROR.
Tym sposobem tylko w tych dwóch bankach można bez problemu deponować 540 tys. zł.
Przy większych kwotach rzeczywiście trzeba kombinować, polecam np. T., w którym często bywają promocyjne oferty także dla dotychczasowych klientów, czasem dobrze oprocentowane, czasem w postaci premii za założenie lokaty (co w sumie wychodzi na jedno). No i — jak piszesz — pozostaje skakanie po bankach jako „nowy” klient lub z „nowymi” środkami. Ale takie „problemy” mają tylko posiadacze co najmniej kilkuset tysięcy zł.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 13 pjb

O ile rozumiem dodatkowe wymogi dla klienta przy lokacie do 10tys bo jej oprocentowanie to wabik dla otwarcia konta i pozyskania klienta o tyle przy lokatach 100tys i więcej traci to sens. Albo chcemy kupić większą kasę i odpowiednio za to płacimy albo robiąc dodatkowe wymogi straszymy klientów.

! Odpowiedz
0 3 mhm

Albo chcemy zachęcić ponadprzeciętnie zamożnego klienta do korzystania z naszego banku.

Nie mówię, że to mi się podoba, ale w bankach wiedzą, co robią, np. w przypadku Nest dobrze oprocentowana lokata może być przede wszystkim wabikiem mającym na celu przyciągnięcie klienta, na którym można zarobić np. na interchange od transakcji kartowych — wpływ wynagrodzenia zwiększa prawdopodobieństwo, że klient z oferty banku (np. płatności kartą) będzie korzystał. (Inna rzecz, że akurat Nest nie jest bankiem specjalnie celującym w zamożnych klientów, Nest Lokata Lojalna daje 2,3%/2,5%/2,6% dla kwoty od 1 tys. zł.)

Inną kategorią są lokaty w Idea Bank wymagające zablokowania 10% salda na 0% — wg mnie to jest po prostu oszustwo mające zawyżyć pozycję tych lokat w debilnie robionych rankingach. Rzeczywiste oprocentowanie to nie 2,55%, a 2,318%.

Kolejna kategoria to lokaty dla nowych klientów — to jest typowy bonus mający zwabić nowych klientów, choć oczywiście ci bardziej cwani będą po zakończeniu promocji konto likwidować, by po upływie karencji założyć kolejną znowu jako nowy klient (łatwo się to robi w BGŻOptima, choć kiedyś oferowali bardziej konkurencyjne oprocentowanie, więc miało to większy sens).

No i na końcu promocje na nowe środki — dopiero takie można uznać za typowe „kupowanie większej kasy”.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 26 forfun

znowu odlot:

- ile można byc nowym klientem - z rok i już obskoczone wszystkie banki
- wypełnianie poleceń i wkopywanie znajomych - dziękuję nie
- % podane bezkrytycznie choć prawda jest inna - cloud

itp itd

tekst niewiele mający wspólnego z praktyką - jak zwykle

! Odpowiedz