Najlepsze lokaty bankowe na 3 miesiące – marzec 2017 [Ranking Bankier.pl]

redaktor Bankier.pl

Banki wciąż obniżają stawki na najlepszych lokatach bankowych. Cięcia nie dotknęły jednak liderów rankingu. Posiadacz 10 000 zł w dalszym ciągu może skorzystać z oferty na 4,00 proc. w skali roku, jeśli poza rachunkiem lokaty otworzy również konto osobiste.

W najnowszym rankingu lokat Bankier.pl na tapetę wzięliśmy depozyty kwartalne. Najlepsze oferty dla 10 000 zł przedstawiliśmy w dwóch wariantach. W pierwszej tabeli zaprezentowane zostały depozyty, które wymagają od klienta spełnienia dodatkowych warunków. Drugie porównanie dotyczy propozycji dostępnych bezwarunkowo. Ostatnie zestawienie zostało przygotowane z myślą o posiadaczach większych oszczędności. Jeśli bank pod daną marką posiada w ofercie więcej lokat spełniających założenia rankingu, to do zestawienia włączona została ta najwyżej oprocentowana.

Najlepsze lokaty bankowe na 3 miesiące – marzec 2017 [Ranking Bankier.pl]
Najlepsze lokaty bankowe na 3 miesiące – marzec 2017 [Ranking Bankier.pl] (fot. Andrzej Bogacz / FORUM)

Najlepsze lokaty na 3 miesiące na 10 000 zł z dodatkowymi warunkami

Pierwsze miejsce w rankingu lokat kwartalnych na 10 000 zł z dodatkowymi warunkami zajmują dwie propozycje. Około 82 zł odsetek otrzymają klienci, którzy otworzą lokatę w Nest Banku (Nest Lokata Witaj) lub w PlusBanku (Lokata na start) na 4,00 proc. w skali roku. W obu przypadkach konieczne będzie założenie konta. Pierwszy z nich kieruje swoją promocję do nowych klientów, z kolei oferta w PlusBanku jest dedykowana dla tych, którzy nie korzystali do tej pory z innych produktów depozytowych banku.

Najlepsze lokaty 3M na 10 000 zł z dodatkowymi warunkami

Lp.

Bank

Lokata

Oprocentowanie

Zysk

Warunki

1.

Nest Bank

Nest Lokata Witaj

4,00%

81,66 zł

tylko dla nowych klientów zakładających konto

PlusBank

Lokata na start

4,00%

81,66 zł

tylko dla posiadaczy konta, którzy do tej pory nie korzystali z oferty depozytowej

2.

Idea Bank

Lokata Happy

3,50%

71,45 zł

tylko dla nowych klientów

mBank

Dla nowych klientów

3,50%

71,45 zł

tylko dla nowych klientów zakładających konto

załóż lokatę»

3.

Alior Bank (część przejęta z Banku BPH)

Lokata na Start*

3,00%

61,25 zł

tylko dla nowych klientów zakładających Kapitalne Konto lub Maksymalne Konto; dostępna tylko w oddziale

BGŻOptima

Lokata Bezkarna

3,00%

61,25 zł

tylko dla nowych klientów zakładających konto oszczędnościowe

4.

Bank Millennium

Lokata Mobilna

2,50%

51,03 zł

tylko dla posiadaczy konta w banku i użytkowników aplikacji mobilnej

otwórz konto»

5.

neoBank

energoLOKATA 3M PLUS

2,30%

46,95 zł

tylko dla nowych klientów posiadających konto lub portfel depozytowy w banku

Sprawdź pozostałe lokaty w zestawieniu »

*Lokata na 100 dni.

Źródło: Bankier.pl, stan na 13.03.2017 r.

Drugie miejsce w zestawieniu zajmują Idea Bank (Lokata Happy) oraz mBank (Lokata dla nowych klientów) ze stawką o 0,50 pp. niższą od liderów. Oba banki są skłonne otworzyć rachunek lokaty, jeśli klient spełnia warunek posiadania statusu nowego klienta. mBank wymaga także założenia konta osobistego. Wybierając jedną ze wspominanych lokat, można zarobić ponad 71 zł w ciągu trzech miesięcy.

Trzecie miejsce także dzielą dwa depozyty - tym razem ze stawką 3,00 proc. w skali roku. Jednym z nich jest promocyjna oferta Alior Banku (w ramach działalności przejętej z Banku BPH) – Lokata na Start. Aby z niej skorzystać konieczne będzie otwarcie Maksymalnego Konta lub Kapitalnego Konta. Drugim depozytem z takim oprocentowaniem jest Lokata Bezkarna od BGŻOptima, którą można otworzyć pod warunkiem założenia konta oszczędnościowego w banku. Depozyt wyróżnia się możliwością jego przedterminowej likwidacji bez utraty naliczonych odsetek. Obie lokaty są adresowane do nowych klientów i wypracują zysk w wysokości około 61 zł.

Najlepsze lokaty na 3 miesiące na 10 000 zł bez dodatkowych warunków

Promocyjne warunki nie obowiązują na lokatach bez dodatkowych warunków. Klienci, którzy nie planują zapuścić w danym banku korzeni poprzez założenie konta osobistego lub ci, którzy zdążyli już to zrobić wcześniej, tracąc status nowego klienta, nie zostaną przez banki szczególnie potraktowani. Najlepsza lokata kwartalna na 10 000 zł bez dodatkowych warunków ma stawkę wynoszącą 2,05 proc. w skali roku. Taką ofertę można znaleźć w Polskim Banku Spółdzielczym w Ciechanowie. E-Lokata oranżowa po trzech miesiącach przyniesie zysk wynoszący blisko 42 zł.

Najlepsze lokaty 3M na 10 000 zł bez dodatkowych warunków

Lp.

Bank

Lokata

Oprocentowanie

Zysk

1.

Polski Bank Spółdzielczy w Ciechanowie

e-Lokata oranżowa

2,05%

41,85 zł

2.

Getin Bank

e-Lokata Tradycyjna

1,85%

37,77 zł

3.

Idea Bank

Lokata NR 1

1,80%

36,74 zł

Lion’s Bank

Lokata Profitable

1,80%

36,74 zł

4.

PlusBank

Lokata internetowa

1,65%

33,68 zł

Toyota Bank

Lokata standardowa

1,65%

33,68 zł

5.

Nest Bank

Nest Lokata

1,55%

31,64 zł

Sprawdź pozostałe lokaty w zestawieniu »

Źródło: Bankier.pl, stan na 13.03.2017 r.

Wiceliderem zestawienia jest Getin Bank z e-Lokatą Tradycyjną oprocentowaną na 1,85 proc. w skali roku, a trzecie miejsce należy do dwóch propozycji ze stawką 1,80 proc. w skali roku, czyli Lokaty NR 1 od Idei Banku oraz Lokaty Profitable od Lion’s Banku.

Najlepsze lokaty na 3 miesiące na 100 000 zł

W przypadku lokat kwartalnych zamożniejszemu klientowi banki przedstawią trochę inną ofertę. Nie znaczy to, że będzie ona korzystniejsza. Najlepszą ofertę dla posiadacza 100 000 zł ma obecnie Idea Bank. Na lokacie Happy Plus można zdeponować większą kwotę niż na Lokacie Happy. Nie pozostaje to bez wpływu na wysokość oprocentowania, które jest niższe niż na siostrzanej propozycji banku. 3,00 proc. w skali roku to stawka, którą otrzyma klient otwierający tę lokatę. Warunki pozostają niezmienne. Aby założyć depozyt należy być nowym klientem.

Najlepsze lokaty 3-miesięczne dla 100 000 zł

Lp.

Bank

Lokata

Oprocentowanie

Odsetki

Warunki

1.

Idea Bank

Lokata HAPPY PLUS

3,00%

612,48 zł

dla nowych klientów

2.

BGŻOptima

Lokata Bezkompromisowa

2,50%

510,41 zł

dla nowych klientów zakładających konto oszczędnościowe

3.

Lion’s Bank

Lokata Fortune

2,35%

479,78 zł

utrzymanie przez cały okres trwania lokaty dodatkowych środków o wartości 10 proc. wysokości lokaty na Rachunku Oszczędnościowo-Rozliczeniowym prowadzonym przez bank

załóż lokatę»

4.

neoBANK

energoLOKATA 3M PLUS

2,30%

469,58 zł

dla nowych klientów posiadających konto lub portfel depozytowy w banku

5.

Polski Bank Spółdzielczy w Ciechanowie

e-Lokata oranżowa

2,05%

418,53 zł

lokata zakładana on-line

Sprawdź pozostałe miejsca w zestawieniu»

Źródło: Bankier.pl, stan na 13.03.2017 r.

Drugą pozycję w zestawieniu zajmuje Lokata Bezkompromisowa z oferty BGŻOptima. Stawka na depozycie wynosi 2,50 proc. w skali roku i będzie dostępna dla nowych klientów, którzy otworzą równocześnie konto oszczędnościowe. Dodatkowym parametrem lokaty jest możliwość zerwania depozytu przed czasem bez obaw o wypracowany zysk. Uważni czytelnicy dostrzegą, iż Lokata Bezkompromisowa posiada takie same warunki jak Lokata Bezkarna. Poza oprocentowaniem depozyty różnią się maksymalną wysokością wkładu. Na Lokatę Bezkompromisową można przekazać 100 000 zł, z kolei na Lokatę Bezkarną pięciokrotnie mniej.

Trzecie miejsce należy do Lokaty Fortune od Lion’s Banku na 2,35 proc. w skali roku. Z oferty mogą skorzystać nie tylko nowi klienci, ale również ci, którzy posiadają już rachunek osobisty w banku. ROR w Lion’s Banku jest jednym z dwóch warunków uprawniających do skorzystania z oferty. Drugi z nich to posiadanie dodatkowych oszczędności wynoszących 10 proc. wartości lokaty, które należy utrzymywać na nieoprocentowanym koncie przez trzy miesiące.  

Najlepsze lokaty kwartalne – sytuacja na rynku

Klienci przyzwyczajeni do ciągłych obniżek mogli pozytywnie się zaskoczyć ofertą lokat kwartalnych w lutym. Banki wprowadziły nowe depozyty oraz promocje, a jeden z nich zdecydował się nawet na podwyżkę oprocentowania. W tym miesiącu wszystko wraca do normy, co potwierdza przysłowie, że „jedna jaskółka wiosny nie czyni”.

Na największe cięcie zdecydował się Bank Millennium. Do tej pory Lokata Mobilna mogła być otwarta w dwóch wariantach. Posiadacze Konta 360º wychodzili na niej korzystniej. Zakładając depozyt w ramach rozszerzonej rzeczywistości, mogli otrzymać stawkę 3,00 proc. w skali roku. Pozostali klienci mogli liczyć na co najwyżej 2,50 proc. w skali roku. Najnowsza tabela oprocentowania banku wprowadziła istotną zmianę. Bank zrezygnował ze zróżnicowania stawek i aktualnie wynosi ona 2,50 proc. w skali roku dla wszystkich posiadaczy kont. Tym samym oferta Banku Millennium spadła z trzeciego miejsca w rankingu lokat kwartalnych na 10 000 zł z dodatkowymi warunkami na czwartą pozycję.

Drugim bankiem, który obniżył stawkę jest neoBank. Do 14 lutego br. włącznie energoLOKATA 3M PLUS posiadała oprocentowanie wynoszące 2,40 proc. w skali roku. Teraz jest ono niższe o 0,10 pp. Konsekwencją tego jest spadek lokaty o jedno oczko w zestawieniu dla 10 000 zł z dodatkowymi warunkami oraz w rankingu dla 100 000 zł.

Niewielka obniżka nie ominęła również Idea Banku oraz Lion’s Banku. Idea Bank zmienił nazwę Lokaty Karnawałowej na Lokatę Korzystną i jednocześnie obniżył jej oprocentowanie z 1,85 proc. w skali roku do 1,80 proc. Podobny zabieg wykonał Lion’s Bank z Lokatą Carnaval ze stawką 1,85 proc. w skali roku. Aktualna oferta banku obejmuje Lokatę Profitable na 1,80 proc. w skali roku. Powyższe modyfikacje spowodowały, że depozyty spadły w rankingu najlepszych lokat kwartalnych na 10 000 zł bez dodatkowych warunków na trzecie miejsce. 

Monika Dekrewicz

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
2 1 ~majek

Teraz w rynek ładnie wbił się z swoją ofertą darmowego konta nest bank. Lokaty też mają całkiem całkiem dla swoich klientów. Ciekawe czy u nich można otworzyć konto bez posiadania konta?

! Odpowiedz
1 3 ~Kazio

a może to bank który zniknie za kilka miesięcy ????????
JAk Amber Gold

! Odpowiedz
0 1 opiekunnestbank

Szanowny Panie, oczywiście że można otworzyć konto w Nest Banku bez posiadania konta w innym banku. Można to zrobić na kilka sposobów: poprzez Kuriera (konto aktywne nawet w 5 dni, wystarczy, że podpisze Pan dostarczoną umowę); w oddziale (wystarczy złożyć wniosek online, a następnie udać się do oddziału, aby podpisać umowę) lub w oddziale stacjonarnym banku. Można także złożyć wniosek za pomocą infolinii, a podpisanie umowy następuje w oddziale stacjonarnym banku.

Gdyby pojawiły się jeszcze jakieś pytania, pozostaję do dyspozycji.

Pozdrawiam,
Opiekun Klienta Nest Bank
nestbank.pl

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 1 ~Echo

Dla nowych klientów, dla posiadaczy konta, do 10 tys. zł, na kilka dni. Jaki sens robienia rankingu w oparciu o marketingowy chłam ? Może tak prawdziwy ranking lokat bankowych dla każdego a nie w oparciu o idiotyczne promocje.

! Odpowiedz
1 0 mhm

Korzystających z depozytów można podzielić na dwie grupy:

1) osoby ubogie, posiadające tak niewielkie środki, że nie ma sensu szukać dla niech lepiej oprocentowanych lokat oraz osoby leniwe lub tak przyzwyczajone do swojego banku (przeważnie PKO BP), że nie szukają innych ofert — ta grupa z założenia nie jest zainteresowana rankingami lokat;

2) osoby szukające dla swoich środków dobrze oprocentowanej oferty — ta grupa korzysta z tego, co nazywasz „marketingowym chłamem”; np. przenosząc 100 tys. zł na lokatę z tabelki „Najlepsze lokaty 3-miesięczne dla 100 000 zł” o oprocentowaniu (przykładowo) o 1,5 punktu procentowego wyższym, niż dotychczasowa, zyska się odsetki 100 zł miesięcznie większe. Dla Ciebie to „idiotyczne promocje”, a dla innych dodatkowe 300 zł w kieszeni.

Co nie zmienia faktu, że ciągle brakuje tabelki „Najlepsze lokaty 3M na 100 000 zł bez dodatkowych warunków”.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 0 ~Leniwy odpowiada mhm

Ad.1 Popieram jestem tak leniwy, iż nie chce mi się przenosić i zakładać nowych kont na 0,5 roku po to aby zarobić 200 zł. Poza tym bank jeszcze mnie nigdy nie zawiódł. Tylko te kolejki w oddziale ale to tylko przy wypłatach.

! Odpowiedz
0 5 ~Karllos

z chęcią pożyczę od kogoś 10 tyś na 3 miesiące ... jak będę mu musiał za to zapłacić 81 zł ....

! Odpowiedz
2 1 ~mhm

A jaką mam pewność że mi oddasz? :D

Chyba jednak „nieco” mniejszą, niż że odda mi bank...

! Odpowiedz
4 2 ~mhm

Lokata Mobilna w Millennium zakładana z użyciem rozszerzonej rzeczywistości ciągle jest 0,25 punktu procentowego lepiej oprocentowana, tzn. na 2,5%; standardowe oprocentowanie to 2,25%.

! Odpowiedz
Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl