Najlepsze lokaty bankowe na 3 miesiące – maj 2018 [Ranking Bankier.pl]

redaktor Bankier.pl

Maksymalna stawka na lokatach kwartalnych ani drgnie i od ponad trzech lat wynosi 4 proc. w skali roku. Warto dodać, że najwyższy procent jest dostępny dla klientów, którzy spełnią dodatkowe warunki i wpłacą nie więcej niż 10 000 zł. Na wyższe oprocentowanie niż przed miesiącem mogą natomiast liczyć ci, którzy wybiorą depozyt w standardzie lub ulokują większą kwotę.   

Najnowszy ranking dotyczy jednych z najwyżej oprocentowanych depozytów, czyli lokat 3-miesięcznych. Najlepsze propozycje na 10 000 zł przedstawiamy w dwóch tabelach. Na pierwszą z nich składają się lokaty z tak zwanymi dodatkowymi warunkami, z kolei drugie zestawienie może zainteresować klientów, którzy poszukują konkurencyjnych ofert nie objętych takimi ograniczeniami. Ostatnia tabela dotyczy depozytów, na których można ulokować 100 000 zł.

Najlepsze lokaty bankowe na 3 miesiące – maj 2018 [Ranking Bankier.pl]
Najlepsze lokaty bankowe na 3 miesiące – maj 2018 [Ranking Bankier.pl] (fot. Andrzej Bogacz / FORUM)

Jeśli instytucja posiada w ofercie kilka lokat o podobnych parametrach, do danego zestawienia włączyliśmy depozyt z najwyższą stawką.

Najlepsze lokaty kwartalne na 10 000 zł z dodatkowymi warunkami

Na pierwszym miejscu zestawienia najlepszych lokat kwartalnych na 10 000 zł z dodatkowymi warunkami bez niespodzianek. Niezmiennie od ponad roku miejsce lidera okupują trzy propozycje oprocentowane na 4,00 proc. w skali roku.

Do oferujących najwyższą stawkę w maju należy m.in. Bank Millennium. Lokata „Lubię to Polecam” to propozycja, z której można skorzystać, o ile weźmie się udział w programie polecającym banku. W tym celu należy być posiadaczem konta i skutecznie zarekomendować rachunek znajomemu lub otworzyć ROR z polecenia. Możliwość założenia lokaty pojawi się po dokonaniu płatności bezgotówkowych kartą lub Blikiem na kwotę min. 360 zł przez zaproszonego do udziału w programie.  

Drugą propozycją na ten sam procent jest Nest Lokata Witaj od Nest Banku. Instytucja kieruje swoją ofertę do nowych klientów, którzy założyli konto osobiste, jednak nie wcześniej niż 30 dni przed planowanym otwarciem depozytu.

Klienci, którzy poszukują wysokich stawek, mogą być również zainteresowani Lokatą na Start od Plus Banku, która także melduje się na pozycji lidera. Wymagania banku w przypadku tego depozytu są następujące: posiadanie konta osobistego przez maksymalnie 12 miesięcy oraz niekorzystanie do tej pory z oferty depozytowej banku.

Najlepsze lokaty 3M na 10 000 zł z dodatkowymi warunkami

Lp.

Bank

Lokata

Oproc.

Zysk

Warunki

1.

Bank Millennium

Lokata "Lubię to Polecam"

4,00%

81,66 zł

tylko dla posiadaczy konta, którzy:

a) skutecznie polecą wskazany ROR znajomemu, który wypełni dodatkowe warunki lub

b) są nowymi klientami, a ROR otworzą z polecenia oraz spełnią dodatkowe warunki.

Warunki, o których mowa to zrealizowanie płatności bezgotówkowych kartą lub Blikiem na kwotę 360 zł w ciągu 30 dni od otwarcia konta.

Nest Bank

Nest Lokata Witaj

4,00%

81,66 zł

tylko dla nowych klientów zakładających konto

Plus Bank

Lokata na Start

4,00%

81,66 zł

tylko dla posiadaczy konta, którzy do tej pory nie korzystali z oferty depozytowej

2.

BGŻOptima

Lokata Bezkarna

3,50%

71,45 zł

tylko dla nowych klientów zakładających konto oszczędnościowe

Idea Bank

Lokata Happy

3,50%

71,45 zł

tylko dla nowych klientów

Lion’s Bank

Lokata Profitable PLUS

3,50%

71,45 zł

tylko dla posiadaczy konta w banku

mBank

Dla nowych klientów

3,50%

71,45 zł

tylko dla nowych klientów zakładających konto

3.

Citi Handlowy

Lokata na powitanie w Citi Priority

3,00%

61,25 zł

tylko dla nowych klientów, którzy założą konto Citi Priority w ramach promocji i zasilą je kwotą min. 30 000 zł

4.

BOŚ Bank

e-Lokata na Plusie

2,80%

57,17 zł

tylko dla nowych klientów

5.

neoBank

energoLOKATA 3M GWARANTOWANA

2,70%

55,11 zł

tylko dla nowych klientów zakładających konto lub portfel depozytowy w banku

Sprawdź pozostałe lokaty w zestawieniu »

Źródło: Bankier.pl, stan na 07.05.2018 r.

Na drugim stopniu podium meldują się cztery oferty ze stawką w wysokości 3,50 proc. w skali roku. Lokata Bezkarna (BGŻOptima), Lokata Happy (Idea Bank) oraz Lokata dla nowych klientów (mBank) to propozycje zarezerwowane wyłącznie dla nowych klientów. Takiego wymogu nie posiada Lokata Profitable PLUS od Lion’s Banku, która z kolei stawia na posiadanie konta osobistego. Założenia rachunku wymagają także dwie z wymienionych wcześniej ofert – Lokata Bezkarna jest dostępna po otwarciu Konta oszczędnościowego, a Lokata dla nowych klientów dedykowana jest tym, którzy zdecydują się na konto osobiste.

Pierwszą trójkę uzupełnia Lokata na powitanie w Citi Priority. Zainteresowanym tym depozytem Citi Handlowy jest skłonny wypłacić 3,00 proc. w stosunku rocznym. Na liście warunków można znaleźć posiadanie statusu nowego klienta, otwarcie konta Citi Priority oraz zasilenie rachunku kwotą nie mniejszą niż 30 000 zł.

Najlepsze lokaty kwartalne na 10 000 zł bez dodatkowych warunków

W ofertach banków nie brakuje również lokat, z których skorzystać można „od ręki” – bez konieczności posiadania konta osobistego lub spełnienia innych kryteriów. Decydując się na taką ofertę na początku maja, można zarobić do 3,20 proc. rocznie. Z taką stawką wychodzą Idea Bank (Lokata Bezkonkurencyjna) oraz Lion’s Bank (Lokata Profitable), które tym samym wskoczyły na pierwsze miejsce zestawienia.

Najlepsze lokaty 3M na 10 000 zł bez dodatkowych warunków

Lp.

Bank

Lokata

Oproc.

Zysk

1.

Idea Bank

Lokata Bezkonkurencyjna

3,20%

65,33 zł

Lion’s Bank

Lokata Profitable

3,20%

65,33 zł

2.

Polski Bank Spółdzielczy w Ciechanowie

e-Lokata oranżowa

2,05%

41,85 zł

3.

Getin Bank

e-Lokata Tradycyjna

1,55%

31,64 zł

Plus Bank

Lokata internetowa

1,55%

31,64 zł

4.

Toyota Bank

Lokata Standard

1,50%

30,62 zł

5.

Nest Bank

Nest Lokata

1,40%

28,58 zł

Sprawdź pozostałe lokaty w zestawieniu »

Źródło: Bankier.pl, stan na 07.05.2018 r.

Drugie miejsce w tabeli przypadło e-Lokacie oranżowej z oferty Polskiego Banku Spółdzielczego w Ciechanowie, która od dłuższego czasu kusi stawką w wysokości 2,05 proc. w stosunku rocznym. Stawka niższa o 0,50 pp. figuruje przy depozytach okupujących trzecie miejsce w rankingu. Mowa o e-Lokacie Tradycyjnej od Getin Banku oraz Lokacie internetowej od Plus Banku.

Najlepsze lokaty kwartalne na 100 000 zł

Topowe oferty z pierwszego zestawienia objęte są niskim wkładem maksymalnym, co przekłada się na najwyższą stawkę, na którą mogą liczyć posiadacze oszczędności w wysokości 100 000 zł. Wpłacającym kapitał na takim poziomie banki oferują do 3,50 proc. w skali roku, czyli o 0,50 pp. mniej niż dla dziesięciokrotnie niższej sumy.

Podobnie jak w zestawieniu lokat bez tak zwanych gwiazdek, liderami tabeli na taką kwotę są Idea Bank (Lokata Bezkonkurencyjna PLUS) oraz Lion’s Bank (Lokata Profitable PLUS), których podstawowym warunkiem jest otwarcie lub posiadanie konta bankowego z ich oferty.

Najlepsze lokaty 3-miesięczne dla 100 000 zł

Lp.

Bank

Lokata

Oproc.

Zysk

Warunki

1.

Idea Bank

Lokata Bezkonkurencyjna PLUS

3,50%

714,57 zł

tylko dla klientów posiadających konto w banku, zakładana on-line

Lion’s Bank

Lokata Profitable PLUS

3,50%

714,57 zł

tylko dla klientów posiadających konto w banku

2.

BOŚ Bank

e-Lokata na Plusie

2,80%

571,65 zł

tylko dla nowych klientów, zakładana on-line

3.

BGŻOptima

Lokata Bezkompromisowa

2,70%

551,24 zł

dla nowych klientów zakładających konto oszczędnościowe

neoBANK

energoLOKATA 3M GWARANTOWANA

2,70%

551,24 zł

dla nowych klientów zakładających konto lub portfel depozytowy w banku, zakładana przez bankowość elektroniczną

4.

Alior Bank

Lokata internetowa (dla nowego klienta)

2,50%

510,41 zł

tylko dla nowych klientów, zakładana on-line

Citi Handlowy

Lokata Promocyjna

2,50%

510,41 zł

tylko dla nowych klientów zakładających konto w ramach promocji lub osób, które otworzyły rachunek przed 1 maja 2016 r., wymagane osiągnięcie salda dziennego na poziomie 120 000 zł we wskazanym terminie, zakładana przez bankowość internetową

5.

Plus Bank

Lokata „Nowa Kasa = Większy Zysk”

2,30%

469,58 zł

dla posiadaczy konta w banku, którzy ulokują nowe środki

Sprawdź pozostałe miejsca w zestawieniu»

Źródło: Bankier.pl, stan na 07.05.2018 r.

2,80 proc. w skali roku to stawka, którą objęta jest e-Lokata na Plusie od BOŚ Banku. Oferta może przypaść do gustu osobom, które nie chcą wiązać się z bankiem na dłużej dodatkowym produktem, jednak nie oznacza to, że bank nie stawia żadnych warunków. Skorzystać z tej propozycji mogą wyłącznie osoby, które do dnia złożenia dyspozycji o otwarcie lokaty nie posiadały w BOŚ Banku żadnych produktów bankowych oraz nie pozostawały z nim w żadnej relacji.

Niewiele mniej, bo 2,70 proc. rocznie, można zyskać, jeśli wybierze się którąś z ofert z trzeciego miejsca w tabeli. Lokatę Bezkompromisową od BGŻOptima oraz energoLOKATĘ 3M Gwarantowaną od neoBanku mogą założyć nowi klienci instytucji, którzy dobiorą konto oszczędnościowe (Lokata Bezkompromisowa) lub konto osobiste czy portfel depozytowy (energoLOKATA 3M Gwarantowana).

Najlepsze lokaty kwartalne – sytuacja na rynku

Podobnie jak w przypadku ostatniego zestawienia najlepszych lokat miesięcznych, również i tym razem uwagę skupiają na sobie dwie marki bankowe – Idea Bank od Lion’s Bank, które oferują lepsze oprocentowanie na lokatach kwartalnych niż przed miesiącem. Do dobrych informacji można również zaliczyć pojawienie się nowej oferty promocyjnej w Citi Handlowym oraz zmiana warunków na jednej z lokat BOŚ Banku.

Do oferty Idea Banku powróciła 25 kwietnia br. Lokata Bezkonkurencyjna razem z wariantem dostępnym dla posiadaczy konta osobistego. Propozycje objęte są konkurencyjną jak na obecne warunki stawką – obie lokaty uplasowały się na pierwszych miejscach dwóch zestawień – bez dodatkowych wymogów na 10 000 zł oraz na 100 000 zł. Takie same warunki można znaleźć na Lokacie Profitable oraz Lokacie Profitable PLUS od Lion’s Banku.

Citi Handlowy nie poprzestał na jednej lokacie oferowanej w ramach promocji konta osobistego. Od niedawna można skorzystać z depozytu ze znacznie wyższą kwotą maksymalną (100 000 zł) ze stawką 2,50 proc. w skali roku, o ile spełni się dodatkowe wymogi widniejące w regulaminie oferty specjalnej. Klienci, którzy skuszą się na tę propozycję, mają również szansę otworzyć dodatkowy depozyt na 2,70 proc. rocznie po zasileniu konta osobistego wynagrodzeniem w dwóch kolejnych miesiącach.

W zestawieniu najlepszych lokat na 100 000 zł można zauważyć jeszcze jedną zmianę. BOŚ Bank podniósł kwotę maksymalną na e-Lokacie na Plusie do 100 000 zł, co pozwoliło jej uplasować się na drugim miejscu zestawienia. Przed miesiącem miano wicelidera tabeli nosiła inna oferta od BOŚ Banku – EKOlokata Rzetelna ze stawką niższą o 0,05 pp. 

Monika Dekrewicz

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
18 8 mhm

Dla zainteresowanych dodam, że konto w Idea jest bezwarunkowo bezpłatne, więc warto rozważyć założenie go tylko po to, by korzystać z lokat jak Bezkonkurencyjna Plus. Lokując 400 tys. zł na kwartał na 3,5% zarobi się 2858 zł — to całkiem odczuwalna kwota...

! Odpowiedz
4 19 mhm

Ale można też zrobić kilkoro dzieci i z 500✝ zgarniać tyle co miesiąc...

! Odpowiedz
2 12 mhm odpowiada mhm

No i już się Bezkarnej 3,5% założyć nie da, 2 tygodnie była dostępna, teraz tylko robienie dzieci pozostaje...

! Odpowiedz
3 4 silvio_gesell odpowiada mhm

"Ale można też zrobić kilkoro dzieci i z 500✝ zgarniać tyle co miesiąc..."

Na 500✝ niepozgarniasz, dwójka kosztuje 2000zł na miesiąc. Oczywiście te wspomniane przez Ciebie 2858zł odsetek z 400tyś pochodzą z kosztów wychowania dzieci, bo ostatecznie to one generują popyt na pieniądz. Co zresztą tłumaczy dlaczego w latach 80 były wysokie stopy, a teraz są niskie - mało dzieci, mały popyt na pieniądz, małe odsetki.

https://www.zerohedge.com/news/2018-03-09/most-important-economic-charts-arent-economic-charts

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne