Najlepsze lokaty bankowe na 3 miesiące – grudzień 2017 [Ranking Bankier.pl]

redaktor Bankier.pl

Lokując 10 000 zł na lokacie kwartalnej, można zarobić do 80 zł. Najwyższe zyski czekają klientów, którzy spełnią dodatkowe warunki - większość korzystnych ofert jest zarezerwowana dla nowych klientów lub dostępna dopiero po założeniu konta osobistego. Lokaty bez takich wymogów pozwolą po trzech miesiącach osiągnąć zysk dużo niższy. W ich przypadku nie można liczyć na więcej niż 45 zł.

Tradycyjnie, redakcja Bankier.pl porównuje oferty najlepszych lokat na rynku. W tym tygodniu zajęliśmy się depozytami kwartalnymi. Najwyżej oprocentowane propozycje dostępne dla wkładu w wysokości 10 000 zł przedstawiamy w dwóch ujęciach. Pierwsza tabela obejmuje oferty, które stawiają przed klientem dodatkowe warunki, druga – lokaty dostępne bez takich wymogów. Trzecie zestawienie to czołowe propozycje, z których może skorzystać klient dysponujący kwotą 100 000 zł.

Najlepsze lokaty bankowe na 3 miesiące – grudzień 2017 [Ranking Bankier.pl]
Najlepsze lokaty bankowe na 3 miesiące – grudzień 2017 [Ranking Bankier.pl] (YAY Foto)

Jeśli bank pod daną marką oferuje większą liczbę lokat, które spełniają założenia rankingu, do danej tabeli trafiła ta z najwyższą stawką.

Najlepsze lokaty kwartalne na 10 000 zł z dodatkowymi warunkami

Lokaty kwartalne to jedne z najwyżej oprocentowanych depozytów. To właśnie w ich przypadku stawka w wysokości 4,00 proc. w skali roku jest jeszcze dostępna w kilku bankach. Tyle oferują liderzy zestawienia najlepszych ofert na 10 000 zł z dodatkowymi warunkami, którymi są Bank Millennium, Nest Bank oraz PlusBank. Założenie jednego z tych depozytów jeszcze w tym roku pozwoli na otrzymanie odsetek w wysokości blisko 80 zł.

W przypadku propozycji od Banku Millennium, czyli Lokaty „Lubię to Polecam”, zainteresowany musi wziąć udział w programie polecającym, ponieważ depozyt jest jedną z dostępnych nagród za skuteczną rekomendację lub założenie rachunku z wykorzystaniem zaproszenia. Ciężar wypełnienia dodatkowych warunków spoczywa na osobie poleconej, która będzie zobowiązana do zrealizowania płatności bezgotówkowych na kwotę co najmniej 360 zł. Do akceptowanych transakcji należą płatności kartą debetową lub Blikiem dokonane w ciągu 30 dni od założenia ROR-u. Inną ofertą na 4,00 proc. w skali roku jest Nest Lokata Witaj od Nest Banku. Mogą z niej skorzystać zainteresowani, którzy są nowymi klientami i otworzą w banku Nest Konto. Tutaj także ważna jest liczba dni od jego otwarcia. Na zdecydowanie się na Nest Lokatę Witaj klient ma 30 dni od jego założenia. Na pierwszym miejscu rankingu można również znaleźć Lokatę na Start od PlusBanku. Lokata na Start jest skierowana do posiadaczy konta osobistego, którzy jeszcze nie korzystali z oferty depozytowej banku. Bank stawia jeszcze jeden warunek – użytkownikiem konta nie można być dłużej niż 12 miesięcy.

Najlepsze lokaty 3M na 10 000 zł z dodatkowymi warunkami

Lp.

Bank

Lokata

Oproc.

Zysk

Warunki

1.

Bank Millennium

Lokata "Lubię to Polecam"

4,00%

79,89 zł

tylko dla posiadaczy konta, którzy:

a) skutecznie polecą wskazany ROR znajomemu, który wypełni dodatkowe warunki lub

b) są nowymi klientami, a ROR otworzą z polecenia oraz spełnią dodatkowe warunki.

Warunki, o których mowa to zrealizowanie płatności bezgotówkowych kartą lub Blikiem na kwotę 360 zł w ciągu 30 dni od otwarcia konta.

Nest Bank

Nest Lokata Witaj

4,00%

79,89 zł

tylko dla nowych klientów zakładających konto

PlusBank

Lokata na Start

4,00%

79,89 zł

tylko dla posiadaczy konta, którzy do tej pory nie korzystali z oferty depozytowej

2.

BGŻOptima

Lokata Bezkarna

3,50%

69,90 zł

tylko dla nowych klientów zakładających konto oszczędnościowe

Idea Bank

Lokata Happy

3,50%

69,90 zł

tylko dla nowych klientów

mBank

Dla nowych klientów

3,50%

69,90 zł

tylko dla nowych klientów zakładających konto

3.

neoBank

energoLOKATA 3M GWARANTOWANA

3,00%

59,91 zł

tylko dla nowych klientów posiadających konto lub portfel depozytowy w banku

4.

Lion’s Bank

Lokata Profitable PLUS

2,75%

54,92 zł

tylko dla klientów posiadających konto w banku

5.

Alior Bank

Lokata internetowa (dla nowego klienta)

2,50%

49,92 zł

tylko dla nowych klientów

Sprawdź pozostałe lokaty w zestawieniu »

Źródło: Bankier.pl, stan na 11.12.2017 r.

Tłoczno jest również na drugiej pozycji rankingu, którą okupują kolejne trzy instytucje. Mowa o propozycjach od BGŻOptima (Lokata Bezkarna), Idea Banku (Lokata Happy) oraz mBanku (Lokata dla nowych klientów). Stawka przez nie oferowana wynosi 3,50 proc. w skali roku, co pozwoli wypracować zysk w wysokości około 70 zł. Kolejnym wspólnym mianownikiem jest wymóg posiadania statusu nowego klienta. Dla BGŻOptima cenne jest również założenie konta oszczędnościowego, a mBank stawia warunek skorzystania z oferty ROR-ów.

Trzecie miejsce zajmuje energoLOKATA 3M Gwarantowana od neoBanku. Jest to oferta na 3,00 proc. w skali roku skierowana do nowych klientów, którzy również podpiszą umowę o dodatkowy produkt. Może to być konto osobiste lub portfel depozytowy. Stawka o 0,50 pp. niższa od proponowanej przez wiceliderów przyniesie zysk uboższy o około 10 zł, czyli niecałe 60 zł.

Propozycje z dwóch pierwszych miejsc rankingu posiadają jeszcze jedno ograniczenie – niską kwotę maksymalną. Na prawie wszystkich lokatach z TOP2 nie można ulokować więcej niż 10 000 zł. Wyjątkiem jest Lokata Bezkarna od BGŻOptima, która ma dwukrotnie wyższy limit.

Najlepsze lokaty kwartalne na 10 000 zł bez dodatkowych warunków

Klient, który nie chce podpisywać umów o dodatkowe produkty bankowe lub nie może spełnić innych wymogów stawianych przez bank, może skorzystać z ofert bez takich ograniczeń, jednak musi się pogodzić ze znacznie niższym zyskiem. Najlepsza lokata tego typu da niewiele więcej niż połowę tego, czym kuszą liderzy pierwszego zestawienia, czyli 2,25 proc. w skali roku i zwrot z inwestycji w wysokości ok. 45 zł. Taką ofertę mają obecnie Lokata Skarbonka od Idea Banku oraz Lokata Profitable od Lion’s Banku.

Najlepsze lokaty 3M na 10 000 zł bez dodatkowych warunków

Lp.

Bank

Lokata

Oproc.

Zysk

1.

Idea Bank

Lokata Skarbonka

2,25%

44,93 zł

Lion’s Bank

Lokata Profitable

2,25%

44,93 zł

2.

Polski Bank Spółdzielczy w Ciechanowie

e-Lokata oranżowa

2,05%

40,94 zł

3.

Getin Bank

e-Lokata Tradycyjna

1,55%

30,95 zł

PlusBank

Lokata internetowa

1,55%

30,95 zł

4.

Toyota Bank

Lokata Standard

1,50%

29,96 zł

5.

Nest Bank

Nest Lokata

1,40%

27,96 zł

Sprawdź pozostałe lokaty w zestawieniu »

Źródło: Bankier.pl, stan na 11.12.2017 r.

Pozycja druga przypadła e-Lokacie oranżowej od Polskiego Banku Spółdzielczego w Ciechanowie, która posiada oprocentowanie w wysokości 2,05 proc. w skali roku i wypracuje około 41 zł odsetek. Trzecie miejsce to już stawka niższa o kolejne 0,50 pp. Tyle można otrzymać (i zarobić około 31 zł) jeśli wybierze się propozycję Getin Banku (e-Lokata Tradycyjna) lub PlusBanku (Lokata internetowa).

Najlepsze lokaty kwartalne na 100 000 zł

Posiadacze większej kwoty nie będą mogli skorzystać z najlepszych ofert z pierwszej tabeli ze względu na wyznaczony limit wpłat. Dla klientów z oszczędnościami w wysokości 100 000 zł dostępna będzie oferta dopiero z trzeciego miejsca wspominanego zestawienia, czyli energoLOKATA 3M Gwarantowana na 3,00 proc. w skali roku. Warunki pozostają niezmienne – lokata jest zarezerwowana dla nowych klientów, którzy założą konto osobiste lub portfel depozytowy. Deponenci, którzy utrzymają depozyt do terminu zapadalności, odnotują zysk na poziomie ok. 600 zł.

Najlepsze lokaty 3-miesięczne dla 100 000 zł

Lp.

Bank

Lokata

Oproc.

Odsetki

Warunki

1.

neoBANK

energoLOKATA 3M GWARANTOWANA

3,00%

599,18 zł

dla nowych klientów posiadających konto lub portfel depozytowy w banku, zakładana przez bankowość elektroniczną

2.

Lion’s Bank

Lokata Profitable PLUS

2,75%

549,24 zł

tylko dla klientów posiadających konto w banku

3.

BGŻOptima

Lokata Bezkompromisowa

2,70%

539,25 zł

dla nowych klientów zakładających konto oszczędnościowe

Idea Bank

Lokata HAPPY PRO

2,70%

539,25 zł

tylko dla nowych klientów

4.

Alior Bank

Lokata internetowa (dla nowego klienta)

2,50%

499,31 zł

tylko dla nowych klientów, zakładana on-line

5.

Nest Bank

Nest Lokata Lojalna

2,25%

449,37 zł

dla posiadaczy konta, którzy zapewnią:

a) wpływ wynagrodzenia na ROR w kwocie min. 2500 zł

lub

b) wpływy na rachunek firmowy w kwocie min. 6000 zł oraz zrealizują zaliczkę podatku dochodowego do US lub płatność składki do ZUS.

Sprawdź pozostałe miejsca w zestawieniu»

Źródło: Bankier.pl, stan na 11.12.2017 r.

2,75 proc. w skali roku to oprocentowanie towarzyszące ofercie z drugiego miejsca, czyli Lokacie Profitable PLUS od Lion’s Banku. Klient, który będzie chciał przekazać oszczędności na ten depozyt, będzie musiał założyć konto osobiste. Zysk po trzech miesiącach wyniesie niecałe 550 zł.

Niewiele mniejszym procentem zachęcają banki z ostatniego miejsca w pierwszej trójce. Na Lokacie Bezkompromisowej od BGŻOptima oraz Lokacie HAPPY PRO od Idea Banku można otrzymać 2,70 proc. w skali roku, czyli około 540 zł. Warunki depozytów są zbliżone do ofert dostępnych dla niższych wkładów. Lokata Bezkompromisowa, podobnie jak siostrzana Lokata Bezkarna, jest skierowana do nowych klientów, którzy otworzą konto oszczędnościowe. Z kolei, Lokata HAPPY PRO posiada takie same wymogi jak Lokata HAPPY - tutaj także trzeba będzie się pochwalić statusem nowego klienta.

Najlepsze lokaty kwartalne – sytuacja na rynku

Ostatni miesiąc roku nie jest już tak łaskawy dla zwolenników depozytów bankowych. Podobnie jak w listopadzie, kilka z nich zdecydowało się na aktualizację oprocentowania, jednak tym razem większość przyniosła obniżki. Tylko jedna instytucja z czołówki oferuje wyższą stawkę niż przed miesiącem.

Wspomnianym rodzynkiem jest neoBank, który podniósł stawkę na energoLOKACIE 3M Gwarantowanej z 2,90 proc. na 3,00 proc. w skali roku. Powyższa zmiana pozwoliła utrzymać się bankowi na zajmowanych do tej pory pozycjach. Oznacza to także wyższą stawkę maksymalną na najlepszych lokatach na 100 000 zł. Co ciekawe, przez kilka dni depozyt można było otworzyć na jeszcze lepszych warunkach. Od 2 do 7 grudnia br. włącznie przy lokacie opiewała stawka 3,20 proc. w skali roku.

Do banków, które postawiły na cięcia należą Idea Bank, Lion’s Bank oraz Nest Bank. Pierwszy z nich obniżył stawkę na Lokacie Skarbonka PLUS z 2,75 proc. na 2,50 proc. w skali roku. Propozycja ta zasilała ostatnią tabelę, jednak po obniżce lepszą stawkę posiada już inna oferta banku – Lokata HAPPY PRO. Natomiast Lion’s Bank zmienił oprocentowanie z 2,55 proc. na 2,25 proc. na Lokacie Profitable, która wciąż zajmuje pierwsze miejsce w zestawieniu najlepszych ofert na 10 000 zł bez dodatkowych warunków. Niewielkie cięcie (0,05 pp.) przeprowadził Nest Bank na Nest Lokacie Lojalnej, która w listopadzie miała stawkę 2,30 proc. w skali roku.

Monika Dekrewicz

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
2 10 jendreka

40 za 10000 ! Od banku. Ą ile ty musisz oddać bankowi jak Ci pożyczy 10000? Zbrodnia i kara.

! Odpowiedz
0 0 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
2 6 czytacz

10 minut temu tu coś napisałem i nadal komentarza nie ma.PO co taka cenzura?

! Odpowiedz
6 6 czytacz

Po pierwsze w dzisiejszych czasach nie trzeba wcale chodzić do banku.jest takie coś jak internet.Po drugie lepsze nawet 40 złotych niż trzymanie w skarpecie i po 3 miesiącach brak 40 zł.

! Odpowiedz
2 5 glos_rozsadku

no to kurier musi przyjść do Ciebie i marnujesz 30 minut na czytanie regulaminu przy nim.

! Odpowiedz
1 3 mhm odpowiada glos_rozsadku

Tak, jeśli czytanie regulaminu to dla Ciebie taki problem i nie umiesz tego zrobić korzystając z Internetu (a ile czasu poświęcasz na Bankiera?), to nie dostaniesz 80 zł od 10000 zł ulokowanych na 3 miesiące (bo tyle dostają „nowi klienci”, za lokaty „bez dodatkowych warunków” dostaje się ok. 45 zł, ale zakładając taką nie musisz już kolejny raz dokładnie studiować regulaminu, konto w systemie internetowym banku też już masz, więc możesz taką lokatę wyklikać dosłownie w kilkanaście sekund — o ile nie jesteś debilem; dodatkowo możesz wybierać najlepsze dostępne oferty, niekoniecznie akurat na 3 miesiące, więc uzyskując oprocentowanie min. 3%).

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 0 glos_rozsadku odpowiada mhm

a skąd wiesz, że regulamin w internecie jest taki sam jak to co Ci podtyka kurier? Mózg.

! Odpowiedz
0 0 mhm odpowiada glos_rozsadku

Ale o co Ci chodzi, zdarzyło Ci się kiedyś, że nie dostałeś „obiecanego” promocyjnego oprocentowania? Jeśli tak, to napisz tu, co to za bank (i kiedy to było), na pewno innym się ta informacja przyda.
Ja od kilku lat intensywnie korzystam z najlepiej oprocentowanych lokat bankowych i zawsze dostawałem odpowiednie procenty.


„a skąd wiesz, że regulamin w internecie jest taki sam jak to co Ci podtyka kurier?”
— gdyby dokumenty przywiezione przez kuriera różniły się od tych przesłanych wcześniej emailem, to sprawa byłaby bardzo poważna, nie dość, że reklamacja w takiej sytuacji na pewno byłaby uwzględniona, to bank miałby olbrzymie problemy z instytucjami typu KNF czy UOKiK.
Moim zdaniem w praktyce nie trzeba dokładnie sprawdzać zgodności dokumentów przywiezionych przez kuriera z tymi z Internetu; wystarczy zerknąć tylko na kluczowe miejsca, np. czy na pewno jest mowa o promocji, która nas interesuje (choć to nie zawsze jest konieczne, właśnie w przypadku promocyjnych lokat dla nowego klienta są one często dostępne dla każdego klienta, który umowę otwarcia rachunku podpisał w odpowiednim czasie) albo czy jest podane odpowiednie oprocentowanie — zapoznawszy się wcześniej z umową w wersji elektronicznej wiadomo już, co i gdzie sprawdzać.

„Mózg”
— lekarz?

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 20 forfun

realne jest 2,4%. dziewicą nie będziesz wielokrotnie więc te warunki są praktycznie wykluczające. szkoda czasu na czytanie ofert

! Odpowiedz