REKLAMA
ZAPISZ SIĘ

Najlepsze lokaty na rok. Tu wciąż króluje stawka wyższa niż 8 proc.

Monika Dekrewicz2023-03-28 06:00analityk Bankier.pl
publikacja
2023-03-28 06:00

Poszukujący korzystnej oferty na 12 miesięcy mogą liczyć na stawkę sięgającą 8,20 proc. w skali roku. Poza liderem tylko jeden bank jest skłonny wynagrodzić oszczędzających oprocentowaniem wynoszącym co najmniej 8 proc.

Najlepsze lokaty na rok. Tu wciąż króluje stawka wyższa niż 8 proc.
Najlepsze lokaty na rok. Tu wciąż króluje stawka wyższa niż 8 proc.
fot. fukomuffin / / Shutterstock

Tylko stawka procentowa. To właśnie ten parametr rządzi w przypadku konstruowania rankingu lokat na 12 miesięcy. Czołówka zestawienia została wybrana na podstawie wyłącznie tego czynnika. Informacyjnie podajemy również, ile można wpłacić na lokatę i jakie kryteria są sprawdzane przez instytucje. Jedna marka bankowa może się znaleźć w tabeli tylko jeden raz – ze swoją najwyżej oprocentowaną propozycją na rok.

Najlepsze lokaty roczne

Najwyższe stawki na lokatach rocznych – marzec 2023 r. 

Lp.

Bank

Lokata

Oproc. [p.a.]

Ograniczenia kwotowe

Warunki dodatkowe

1.

Toyota Bank

Lokata Plus

8,20%

2000 – 40 000 zł

dla posiadaczy konta

2.

Volkswagen Bank GmbH Oddział w Polsce

Lokata 5 Plus na Nowe Środki

8,00%

1000 – 2 000 000 zł

dla posiadaczy konta, którzy wpłacą nowe środki na lokatę

3.

Bank Nowy

NOWYdepozyt 12M Gwarantowany

7,40%

1000 – 100 000 zł

dla nowych klientów, którzy założą rachunek depozytowy

4.

BFF Banking Group

Lokata Facto

7,00%

5000 – 12 000 000 zł

dla posiadaczy rachunku depozytowego

BOŚ Bank

EKOlokata Promocyjna

7,00%

1000 – 500 000 zł

dla posiadaczy konta

Inbank

Lokata standardowa

7,00%

5000 – 50 000 zł

brak

5.

Bank Millennium

Lokata Horyzont Zysku

6,50%

od 1000 zł

dla posiadaczy konta, którzy wpłacą nowe środki na lokatę

ING Bank Śląski

Lokata terminowa Plus

6,50%

1000 – 100 000 zł

dla posiadaczy konta oszczędnościowego

6.

Nest Bank

Nest Lokata Lojalna

6,25%

1000 – 2 000 000 zł

dla posiadaczy konta, którzy będą zapewniali wpływ wynagrodzenia na kwotę min. 2000 zł, będą dokonywali min. 3 transakcje ze wskazanych w miesiącu oraz wyrażą zgody marketingowe

Santander Consumer Bank

Lokata Online Nowe Środki

6,25%

1000 – 400 000 zł

wpłata nowych środków na lokatę

7.

BNP Paribas Bank Polska

Lokata na Nowe Środki

6,00%

od 1000 zł

dla posiadaczy konta osobistego, którzy wpłacą nowe środki

Credit Agricole

Lokata na Nowe Środki

6,00%

1000 – 200 000 zł

dla posiadaczy konta osobistego, którzy wpłacą nowe środki

PKO Bank Polski

Lokata na Nowe Środki

6,00%

od 1000 zł

wpłata nowych środków na lokatę

Santander Bank Polska

Lokata terminowa

6,00%

1000 zł – 1 000 000 zł

brak

8.

Bank Pekao

Lokata standardowa

4,50%

od 1000 zł

dla posiadaczy konta osobistego

9.

Alior Bank

Lokata standardowa

4,00%

od 1000 zł

brak

10.

Citi Handlowy

T-Lokata

3,50%

od 5000 zł

dla posiadaczy konta Citigold

Źródło: Oprocentowanie własne Bankier.pl na podstawie tabel oprocentowania i stron internetowych banków, stan na 27 marca 2023 r. 

Pierwsze miejsce w rankingu lokat rocznych od kilku miesięcy niezmiennie zajmuje Lokata Plus od Toyota Banku. Oprocentowanie na tym depozycie to 8,20 proc. rocznie. Jest to propozycja skierowana do posiadaczy konta osobistego w Toyota Banku. Na jedną lokatę można wpłacić do 40 000 zł przy czym bank podkreśla, że otworzyć można 10 lokat.

Reklama

W przypadku lokat 12-miesięcznych jeszcze tylko jeden bank oferuje klientom stawkę w wysokości 8 proc. w skali roku. Mowa o Volkswagen Bank GmbH Oddział w Polsce, który takim oprocentowaniem opatrzył Lokatę 5 Plus na Nowe Środki. Połowa warunków stawianych przez bank jest ujęta w nazwie lokaty – trzeba na nią przekazać nowe środki z punktu widzenia banku. Co więcej, oferta jest skierowana do posiadaczy konta osobistego z oferty banku. Na tę lokatę można wpłacić do 2 mln zł.

7,40 proc. rocznie to stawka, którą jest opatrzona najlepsza propozycja na 12 miesięcy od Banku Nowego – lokata NOWYdepozyt 12M Gwarantowany. Warunki banku? Bycie nowym klientem i założenie rachunku depozytowego. Na tę lokatę można wpłacić do 100 000 zł.

OBLIGACJE OSZCZĘDNOŚCIOWE

50 pytań i odpowiedzi. Poradnik (nie tylko) dla początkujących

OBLIGACJE OSZCZĘDNOŚCIOWE

Czy obligacje detaliczne są bezpieczne? Czy chronią przed inflacją? Odpowiadamy na 50 najczęstszych i najważniejszych pytań o propozycję Skarbu Państwa dla oszczędzających. Pobierz e-book bezpłatnie lub kup za 20 zł.
Masz pytanie? Napisz na marketing@bankier.pl

Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Jeśli chcesz fakturę, to wypełnij dalszą część formularza:
Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Podaj kod w formacie xx-xxx!
Pole wypełnione niepoprawnie!

Tuż za podium nieco bardziej tłoczno. Aż trzy banki są skłonne zapłacić na lokacie rocznej 7,00 proc. w skali roku. Pierwszym z nich jest BFF Banking Group, który taką stawkę proponuje na Lokacie Facto. Środki wpłacone do tego banku są objęte ochroną włoskiego odpowiednika BFG. Takie samo oprocentowanie figuruje przy EKOLokacie Promocyjnej z oferty BOŚ Banku. Jedynym wymogiem banku jest posiadanie konta osobistego. Ostatni ze wspomnianej trójcy to Inbank, który tyle proponuje na Lokacie standardowej. W tym przypadku środki wpłacone do Inbanku są objęte ochroną estońskiego systemu gwarantowania depozytów.

Oczko niżej, na piątym miejscu, znalazły się dwie propozycje na 6,50 proc. rocznie. Są to Nest Lokata Lojalna od Nest Banku oraz Lokata Online Nowe Środki od Santander Consumer Banku. Oferta Nest Banku to lokata dla posiadaczy konta, którzy wyrażą zgody marketingowe, będą zapewniali wpływ wynagrodzenia i nie zapomną o dokonywaniu transakcji. Santander Consumer Bank wymaga natomiast wpłaty nowych środków.

Publikacja zawiera linki afiliacyjne.
Źródło:
Monika Dekrewicz
Monika Dekrewicz
analityk Bankier.pl

Autorka rankingów Bankier.pl, w szczególności z rynku lokat i kont oszczędnościowych. Prześwietla bankowe produkty, tłumacząc czytelnikom ich szczegółowe warunki i porównuje promocje, zawsze ostrzegając przed haczykami w regulaminach. Przygotowuje autorski "Bankowy rozkład jazdy", w którym co miesiąc zapowiada najważniejsze zmiany dla klientów sektora. Absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu.

Tematy
Rekrutujesz? Odbierz 50% rabatu na pierwsze ogłoszenie na Pracuj.pl

Rekrutujesz? Odbierz 50% rabatu na pierwsze ogłoszenie na Pracuj.pl

Advertisement

Komentarze (12)

dodaj komentarz
kaska24
Bardzo ważny artykuł, świetnie wyczerpany temat. Zapraszam na poczytanie o finansach i nie tylko tutaj https://startzrozumem.pl/.
mikimysz
Jeśli system bankowy każdy mój zapracowany 1000zł depozytu zmienia w 28 tysięcy w kredytach oprocentowanych realnie na -15% a dla mnie "nie może" dać choćby równowartości inflacji to ja dziękuję i wolę swoje depozyty wycofać i stracić je wedle swego widzimisię a nie bankowego. System rezerwy cząstkowej zapewnia że banki Jeśli system bankowy każdy mój zapracowany 1000zł depozytu zmienia w 28 tysięcy w kredytach oprocentowanych realnie na -15% a dla mnie "nie może" dać choćby równowartości inflacji to ja dziękuję i wolę swoje depozyty wycofać i stracić je wedle swego widzimisię a nie bankowego. System rezerwy cząstkowej zapewnia że banki jak najbardziej mogą zapłacić godne odsetki od depozytu jak i przyznawać realnie ujemnie oprocentowane kredyty ale niestety mamy ogrom ludzi którzy chcą być okradani na swoje własne zawołanie, wolą trzymać na koncie żeby przybyło kilka cyferek ale nie widzą albo nie chcą widzieć że realnie tracą tych cyferek kilkadziesiąt
luckyrich
Inflacja ponad 18%, lokaty na 7-8%, do tego podatek Belki, a więc w plecy 12-13%.. Za rządów prezesa Glapy jedno staniało…. złotówka. Elity polityczne i bankierzy robią wszystko żebyśmy znowu byli milionerami. Okradają Polaków. Robią to żeby ten dług zaciągnięty na rozdawnictwo było łatwiej spłacić, a zwykłe oszczędzające szaraczki Inflacja ponad 18%, lokaty na 7-8%, do tego podatek Belki, a więc w plecy 12-13%.. Za rządów prezesa Glapy jedno staniało…. złotówka. Elity polityczne i bankierzy robią wszystko żebyśmy znowu byli milionerami. Okradają Polaków. Robią to żeby ten dług zaciągnięty na rozdawnictwo było łatwiej spłacić, a zwykłe oszczędzające szaraczki na tym tracą przez inflację i niskooprocentowane lokaty. RPP i prezes NBP robi wszystko by euro, frank i dolar były drogie a złotówka słaba. Gadanie przez rządzących o tym, że na rynek mogą wrzucić każdą ilość gotówki. Lepiej nie można było zrujnować złotego. Rozdawanie pieniędzy, zadłużanie państwa, podnoszenie podatków, majstrowanie przy OFE, ciągła niepewność co nowego rząd wymyśli prowadzą do osłabienia złotówki. By uniknąć problemów finansowych, potrafić wykryć pułapki zastawiane przez instytucje finansowe potrzebna jest finansowa wiedza. Przynajmniej na podstawowym poziomie. Dlaczego w szkole się tego nie uczy? Przeczytajcie sobie ksiązke pt. Emerytura nie jest Ci potzrebna . Opisano w niej jak dojść o wolności finansowej pomimo nie najwyższych zarobków.
dawid_gmyrek
Znowu ten SPAM "Emerytura nie jest Ci potzrebna" - masakra!
dawid_gmyrek
Volkswagen Bank GmbH, Oddział w Polsce - roczna "Lokata 5 Plus" @ 8,00% maks. do 2 mln zł!
dawid_gmyrek
Czy BFG ubezpiecza depozyty w VW Bank?
dawid_gmyrek
Ciekawe dlaczego w ichniej Tabeli Oprocentowania jest gwiazdka i objaśnienie: "Wysokość oprocentowania lokaty może być zmieniona po upływie kwartalnego okresu rozliczeniowego".

Czy to oznacza, że ta lokata jest z oprocentowaniem zmiennym i już po upływie 3 m-cy może się okazać, że oprocentowanie zostanie zmienione,
Ciekawe dlaczego w ichniej Tabeli Oprocentowania jest gwiazdka i objaśnienie: "Wysokość oprocentowania lokaty może być zmieniona po upływie kwartalnego okresu rozliczeniowego".

Czy to oznacza, że ta lokata jest z oprocentowaniem zmiennym i już po upływie 3 m-cy może się okazać, że oprocentowanie zostanie zmienione, np. mocno spadnie?

Powiązane: Oszczędzanie i inwestycje

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki