REKLAMA

Najlepsze lokaty miesięczne z kolejnym wzrostem. Stawka maksymalna to 8,50 proc. w skali roku

Monika Dekrewicz2022-10-04 06:00analityk Bankier.pl
publikacja
2022-10-04 06:00

Jeszcze we wrześniu maksymalna stawka na lokatach miesięcznych wynosiła 7,20 proc. w skali roku. Aktualnie również depozyty na najkrótszy analizowany przez nas termin mogą się poszczycić oprocentowaniem z „ósemką z przodu”. Na podwyżkę postawił lider z poprzedniego miesiąca.

Najlepsze lokaty miesięczne z kolejnym wzrostem. Stawka maksymalna to 8,50 proc. w skali roku
Najlepsze lokaty miesięczne z kolejnym wzrostem. Stawka maksymalna to 8,50 proc. w skali roku
fot. gnidkin / / Shutterstock

Bohaterami pierwszego rankingu lokat w październiku są depozyty na jeden z najkrótszych okresów – 1 miesiąc. W tabeli zgromadziliśmy najlepsze oferty bez względu na ich ograniczenia kwotowe. Im wyższe oprocentowanie, tym lepsza pozycja w zestawieniu. Jeden bank mógł znaleźć się w tabeli jeden raz – z najwyżej oprocentowanym depozytem.

Najlepsze lokaty miesięczne

Najwyższe stawki na lokatach miesięcznych – październik 2022 r.

Lp.

Bank

Lokata

Oproc. [p.a.]

Ograniczenia kwotowe

Warunki dodatkowe

1.

Bank Nowy

NOWYdepozyt 1M WYSOKI PROCENT

8,50%

1000 – 10 000 zł

dla nowych klientów, którzy założą rachunek depozytowy

2.

Bank Millennium

Lokata Urodzinowa

6,00%

1000 – 25 000 zł

dla posiadaczy konta w banku, dostępna przez 30 dni od dnia urodzin klienta, zakładana przez aplikację mobilną

BFF Banking Group

Lokata Facto

6,00%

5000 – 12 000 000 zł

dla posiadaczy rachunku depozytowego

Inbank

Lokata standardowa

6,00%

5000 – 50 000 zł

brak

3.

neoBank

neoLOKATA

5,00%

500 – 1 000 000 zł

dla posiadaczy konta osobistego lub portfela depozytowego

4.

Citi Handlowy

Lokata standardowa

(Citigold)

3,50%

od 5000 zł

dla posiadaczy konta Citigold

5.

Credit Agricole

Lokata standardowa

3,00%

od 1000 zł

dla posiadaczy konta osobistego

6.

BNP Paribas Bank Polska

Lokata GOonline

2,50%

od 1000 zł

dla posiadaczy konta osobistego lub oszczędnościowego

7.

Santander Consumer Bank

Lokata Online Nowe Środki

2,00%

1000 – 400 000 zł

wpłata nowych środków

Toyota Bank

Lokata Standard

2,00%

2000 – 40 000 zł

brak

8.

Nest Bank

Nest Lokata

1,50%

1000 – 2 000 000 zł

dla posiadaczy konta osobistego

9.

BOŚ Bank

EKOlokata

0,01%

od 1000 zł

brak

PlusBank

Lokata Nowa Standard

0,01%

od 1000 zł

brak

Źródło: Opracowanie własne Bankier.pl, stan na 3 października 2022 r.

Pierwsze miejsce w tabeli z najlepszymi lokatami miesięcznymi zajmuje nowyDEPOZYT 1M Wysoki Procent od Banku Nowego, oferujący podwyższoną w stosunku do poprzedniego miesiąca stawkę – 8,50 proc. w skali roku. Jest to propozycja dla nowych klientów, którzy założą rachunek depozytowy w banku. Na lokatę można wpłacić nie więcej niż 10 000 zł.

Na drugim miejscu uplasowały się trzy propozycje na 6 proc. w skali roku. Jedną z nich jest Lokata Urodzinowa od Banku Millennium. Podstwowy warunek dodatkowy oferty to posiadanie konta osobistego. Z oferty można skorzystać jedynie przez aplikację mobilną i w ciagu 30 dni od dnia urodzin klienta. Na Lokatę Urodzinową można przekazać do 25 000 zł. Na tej samej pozycji uplasowała się Lokata Facto od BFF Banking Group, która jest dostępna pod warunkiem założenia rachunku depozytowego. Wpłaty na lokatę mogą wynieść do 12 000 000 zł. Środki wpłacone do BFF Banking Group są chronione przez włoski system gwarantowania depozytów. Wiceliderem została też Lokata standardowa od Inbanku. Pojedynczy depozyt nie może opiewać na kwotę wyższą niż 50 000 zł. Oszczędności przechowywane w Inbanku są objęte ochroną estońskiego odpowiednia BFG.

TOP3 uzupełnia neoLokata od neoBanku (Wielkopolskiego Banku Spółdzielczego). 5 proc. w skali roku – bo tyle wynosi oprocentowanie na tej lokacie – to propozycja dla tych, którzy posiadają konto lub portfel depozytowy w neoBanku. Maksymalna kwota wpłaty to 1 000 000 zł.

Oczko niżej znalazła się Lokata standardowa w Citi Handlowym dla posiadaczy konta Citigold. Oprocentowanie na tym wariancie depozytu to 3,50 proc. w skali roku. 3 proc. rocznie to z kolei stawka, którą proponuje klientom Credit Agricole na Lokacie standardowej. Aby z niej skorzystać, należy zaopatrzyć się w konto osobiste banku.

Sytuacja na rynku lokat miesięcznych

Podwyżki na lokatach nie ustają. W ciągu ostatniego miesiąca zdecydowały się na nie trzy banki z czołowej dziesiątki z września br.:

  • Bank Nowy podniósł oprocentowanie na lokacie nowyDEPOZYT 1M Wysoki Procent z 7,20 do 8,50 proc. w skali roku,
  • BFF Banking Group – podwyżka na Lokacie Facto z 5,50 do 6 proc. rocznie,
  • Inbank – wzrost stawki na Lokacie standardowej z 1,60 do 6 proc. w skali roku.
Monika Dekrewicz
Monika Dekrewicz
analityk Bankier.pl

Autorka rankingów Bankier.pl, w szczególności z rynku lokat i kont oszczędnościowych. Prześwietla bankowe produkty, tłumacząc czytelnikom ich szczegółowe warunki i porównuje promocje, zawsze ostrzegając przed haczykami w regulaminach. Przygotowuje autorski "Bankowy rozkład jazdy", w którym co miesiąc zapowiada najważniejsze zmiany dla klientów sektora. Absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu.

Tematy
BLACK WEEK na Pracuj.pl! - 40% na wszystko. Dodaj ogłoszenie, znajdź pracownika!

BLACK WEEK na Pracuj.pl! - 40% na wszystko. Dodaj ogłoszenie, znajdź pracownika!

Advertisement

Komentarze (14)

dodaj komentarz
marco1977
Znowu ten Nest Bank, pytanie kiedy resolution?
bha
Zwykłe konta milionów osób od lat powinny być jakoś oprocentowane, a nie udając jarząbka od dawna w biełych ręka, iczkach obraca się lekką ręką za FREE grubymi miliardami zł na nich się znajdującymi klientów. To takie przecież jawne żerowanie od lat na pieniądzach wieloletnich klientów!!!!!!!!!!!!!!!!!!. A lokaty, konta oszczędnościowe Zwykłe konta milionów osób od lat powinny być jakoś oprocentowane, a nie udając jarząbka od dawna w biełych ręka, iczkach obraca się lekką ręką za FREE grubymi miliardami zł na nich się znajdującymi klientów. To takie przecież jawne żerowanie od lat na pieniądzach wieloletnich klientów!!!!!!!!!!!!!!!!!!. A lokaty, konta oszczędnościowe oczywiście w zdrowym systemie powinny tylko dodatkowo jeszcze mocniej motywować, mobilizować ludzi przecież od lat wieloletnich klientów systemu do ich jeszcze większego oszczędzania.Brak więcej słów.
bha
Zwykłe konta milionów osób od lat powinny być od dawna jakoś oprocentowane, a nie udając jarząbka w białych rękawiczkach obraca się lekką ręką za FREE grubymi miliardami zł na nich się znajdującymi klientów. To takie przecież jawne żerowanie od lat na pieniądzach wieloletnich klientów!!!!!!!!!!!!!!!!!!. A lokaty, konta oszczędnościowe Zwykłe konta milionów osób od lat powinny być od dawna jakoś oprocentowane, a nie udając jarząbka w białych rękawiczkach obraca się lekką ręką za FREE grubymi miliardami zł na nich się znajdującymi klientów. To takie przecież jawne żerowanie od lat na pieniądzach wieloletnich klientów!!!!!!!!!!!!!!!!!!. A lokaty, konta oszczędnościowe oczywiście w zdrowym systemie powinny tylko dodatkowo jeszcze mocniej motywować, mobilizować ludzi przecież od lat wieloletnich klientów systemu do ich jeszcze większego w nim oszczędzania.
marmaj
Ludzie, uciekajcie ze złotówki. Dynamika spadku złotówki do dolar/euro jest większa od ślimaczego tempa RPP i kapitana Glapińskiego. Tracicie oszczędności trzymając kasę w tym kraju.
daniel_1
Lokata na 10 000 pln?
Serio?
Dla kogo te lokaty?
dla krajów 3 świata?
bankster87
Na oszczędnościowym w INGu jest 7.5% do 200 koła na 3 mce, nielimitowana ilość wypłat na ROR w INGu, lub 1 za free gdziekolwiek...
daniel_1
Przeczytaj regulamin bo tam jest sporo..tzw. kruczków
bankster87 odpowiada daniel_1
Korzystam i nie ma specjalnych jak to napisałeś kruczków, jedynie opcja, że masz 1.5% odsetki na koniec miesiąca, a pozostałe 6 pkt % po 90 dniach od całości..
olmert
Getin chyba jeszcze dzisiaj oferuje 4-miesięczną lokatę "Specjalny procent" @ 8,3% bez górnego limitu!
salad77
jak w ruskim banku, wpłacić zawsze można

Powiązane: Sektor bankowy

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki