Najlepsze konta oszczędnościowe – kwiecień 2018 [Ranking Bankier.pl]

redaktor Bankier.pl

Po tym, jak przed dwoma miesiącami maksymalna stawka na kontach oszczędnościowych spadła do 3 proc. w skali roku, żaden bank nie jest skory do zaproponowania lepszego oprocentowania, nawet za cenę spełnienia dodatkowych wymogów. Zadowoleni mogą być natomiast zwolennicy ofert dostępnych bezwarunkowo. W ich przypadku można liczyć na nawet 2,70 proc. rocznie.

Konta oszczędnościowe obiecujące najwyższy zysk w tym miesiącu prezentujemy w dwóch tabelach. Pierwsza z nich obejmuje rachunki, z których można skorzystać po zrealizowaniu wypunktowanych przez bank warunków. W drugim zestawieniu można znaleźć informacje o aktualnej ofercie rachunków w standardzie – bez haczyków. Przyjęliśmy, że klient wpłaci na konto 10 000 zł. Jeśli instytucja posiada w ofercie kilka kont oszczędnościowych, do zestawienia włączyliśmy produkt z wyższą stawką. 

Najlepsze konta oszczędnościowe – kwiecień 2018 [Ranking Bankier.pl]
Najlepsze konta oszczędnościowe – kwiecień 2018 [Ranking Bankier.pl] (fot. Mariusz Szacho / FORUM)

Najlepsze konta oszczędnościowe z dodatkowymi warunkami

Polujący na najwyższy procent na koncie oszczędnościowym mogą wybrać spośród trzech ofert, które zachęcają stawką w wysokości 3,00 proc. w skali roku. Tyle pozwolą zarobić Alior Bank, Bank Pocztowy oraz T-Mobile Usługi Bankowe, jednak zainteresowanego nie ominie konieczność spełnienia dodatkowych warunków.

Najlepszą ofertą Alior Banku jest Konto oszczędnościowe dostępne dla posiadaczy rachunku osobistego w pakiecie Konto Jakże Osobiste. Wspomnianą stawką będzie objęty rachunek klientów, którzy jako jedną z przysługujących korzyści wybrali wyższe oprocentowanie na koncie. Bank wyznaczył także kwotę maksymalną objętą lepszymi warunkami (20 000 zł) oraz okres obowiązywania lepszego oprocentowania (do 30 czerwca br.).

Tyle samo będą mogli zarobić klienci Banku Pocztowego, jednak oferta Pocztowego Konta 500+ skierowana jest wyłącznie do wybranego grona. Aby otrzymać oprocentowanie w wysokości 3,00 proc. w skali roku obejmujące oszczędności w wysokości 10 000 zł, należy być beneficjentem programu rządowego „Rodzina 500+” oraz zasilać rachunek lokacyjny środkami pochodzącymi ze świadczenia. Kwota miesięcznego przelewu nie może być niższa niż 500 zł. Oprocentowanie promocyjne ustalane jest na kwartał i obecna stawka obowiązuje, podobnie jak w przypadku Alior Banku, do 30 czerwca br.

Nie mniejszy zysk czeka tych, którzy zdecydują się na Konto oszczędnościowe od T-Mobile Usługi Bankowe. Oferta jest zarezerwowana dla nowych klientów, którzy w pierwszej kolejności otworzą konto osobiste w wariancie Premium lub Freemium. Świeżo upieczeni posiadacze konta będą mogli cieszyć się wyższym oprocentowaniem przez 92 dni. Limit wkładu objętego wspomnianą stawką sięga 50 000 zł.

Najlepsze konta oszczędnościowe z dodatkowymi warunkami dla kwoty 10 000 zł

Lp.

Bank

Konto

Oproc.

Zysk po miesiącu

Warunki

1.

Alior Bank


Konto oszczędnościowe

3,00%

19,97 zł

Oferta dla posiadaczy Konta Jakże Osobistego, którzy aktywowali korzyść uprawniającą do wyższego oprocentowania na koncie oszczędnościowym. Wyższa stawka obowiązuje do 30 czerwca 2018 r., do 20 000 zł 

Bank Pocztowy


Pocztowe Konto 500+

3,00%

19,97 zł

Oferta dla beneficjentów programu "Rodzina 500+". Wymagane zasilanie konta wpływami pochodzącymi ze świadczenia na kwotę min. 500 zł; oprocentowanie gwarantowane do 30 czerwca 2018 r., do 10 000 zł

T-Mobile Usługi Bankowe


Konto oszczędnościowe

3,00%

19,97 zł

Oferta dla nowych klientów zakładających ROR, w okresie promocji, obowiązuje przez 92 dni, do 50 000 zł.

2.

Bank Millennium


Konto Oszczędnościowe Profit

2,70%

17,97 zł

Oferta dla posiadaczy ROR-u w okresie promocji, dla nowych środków, obowiązuje przez 92 dni, do 200 000 zł

Bank Pekao


Konto oszczędnościowe

2,70%

17,97 zł

Oferta dla nowych klientów zakładających ROR lub posiadaczy ROR, którzy we wskazanym terminie nie posiadali konta oszczędnościowego lub utrzymywali na nim saldo niższe niż 50 zł w każdym z podanych miesięcy, w okresie promocji, obowiązuje przez 180 dni, do 10 000 zł

3.

Deutsche Bank Polska


db Konto Oszczędnościowe Plus

2,55%

16,97 zł

Oferta dla nowych klientów lub nowych środków, obowiązuje przez 4 miesiące, do 100 000 zł

4.

BGŻOptima


Konto BGŻOptima (Rachunek Smart)

2,50%

16,64 zł

Oferta dla klientów, którzy ulokują nowe środki, obowiązuje do 26 kwietnia 2018 r., do 150 000 zł.

Getin Bank / Noble Bank


Konto oszczędnościowe „Na nowe środki”

2,50%

16,64 zł

Oferta dla posiadaczy ROR-u w okresie promocji, dla nowych środków, obowiązuje przez 122 dni, do 200 000 zł.

eurobank


Rachunek oszczędnościowy Ekstra Zysk

2,50%*

16,50 zł

Oferta dla nowych klientów otwierających ROR, promocyjne oprocentowanie obowiązuje przez 3 miesiące dla środków do 30 000 zł

Credit Agricole


Rachunek Oszczędzam „Na start”

2,50%**

0 zł

Oferta dla nowych klientów zakładających ROR, obowiązuje przez 4 miesiące od otwarcia ROR-u, do 50 000 zł

ING Bank Śląski


Otwarte Konto Oszczędnościowe

2,50%***

0 zł

Oferta dla klientów, którzy nie posiadają konta oszczędnościowego lub nie korzystali z niego we wskazanym w regulaminie czasie, obowiązuje przez 4 miesiące, do kwoty poniżej 100 000 zł

5.

Bank Zachodni WBK


Konto Max Oszczędnościowe

2,30%

15,30 zł

Oferta dla klientów, którzy ulokują nowe środki, obowiązuje do 30 lipca 2018 r., do 200 000 zł

*Odsetki kapitalizowane są z częstotliwością dzienną.

**Odsetki kapitalizowane są z częstotliwością kwartalną.

**Odsetki dopisywane są na koniec okresu promocji (po  4 miesiącach od otwarcia konta).

Źródło: Bankier.pl, stan na 05.04.2018 r.

0,3 pp. mniej oferują propozycje z drugiego miejsca w tabeli najlepszych kont oszczędnościowych z dodatkowymi warunkami. Do grona banków, które kuszą stawką 2,70 proc. w skali roku, należy Bank Millennium. Konto oszczędnościowe Profit to oferta skierowana do posiadaczy konta osobistego, którzy zasilą rachunek nowymi środkami w okresie promocji. Podobnie jak oferta od T-Mobile Usługi Bankowe, stawka obowiązuje przez 92 dni, jednak obejmie ona wyższe oszczędności – 200 000 zł.

Druga pozycja przypadła również Bankowi Pekao. Z Konta oszczędnościowego na korzystniejszych warunkach mogą skorzystać osoby, które nie posiadały do tej pory rachunku oszczędnościowego z oferty banku lub utrzymywały na nim nie więcej niż 50 zł we wskazanym czasie. Dodatkowym warunkiem jest otwarcie konta osobistego. 2,70 proc. w stosunku rocznym dotyczy wkładu nie wyższego niż 10 000 zł. Bank zastosuje oprocentowanie standardowe po upływie dopiero 180 dni.

Najlepszą trójkę zestawienia zamyka w kwietniu db Konto oszczędnościowe Plus od Deutsche Banku oprocentowane na 2,55 proc. w skali roku. Stawka promocyjna będzie się naliczać przez 4 miesiące i obejmie kapitał do 100 000 zł. Posiadaczem db Konta oszczędnościowego Plus w promocyjnej ofercie może zostać nowy lub obecny klient banku. Kluczowe jest wpłacenie nowych środków.

Najlepsze konta oszczędnościowe bez dodatkowych warunków

Oferty bez dodatkowych warunków nie przywodzą na myśl wysokich stawek, jednak kwietniowy ranking można zaliczyć do wyjątków. Wśród propozycji ujętych w tabeli można znaleźć oferty ze stawką zbliżoną lub niewiele niższą od czołówki zestawienia z tak zwanymi gwiazdkami.

Najwyższy procent oferuje mobilne Konto oszczędnościowe od Banku Zachodniego, które należy do oferty tej instytucji od niedawna. Stawka 2,70 proc. rocznie jest dostępna zarówno dla nowych, jak i dotychczasowych klientów. Warto jednak podkreślić, że bank wymienia w regulaminie dopuszczalny sposób wnioskowania (wyłącznie przez internet) oraz zawarcia umowy o konto (za pośrednictwem kuriera, przelewem, u wideo doradcy lub doradcy mobilnego poza lokalem banku). Oferta jest objęta promocją obowiązującą do 30 lipca br. Po jej upływie bank zastosuje oprocentowanie standardowe.

Najlepsze konta oszczędnościowe bez dodatkowych warunków dla kwoty 10 000 zł

Lp.

Bank

Konto

Oproc.

Zysk po miesiącu

1.

Bank Zachodni WBK

mobilne Konto Oszczędnościowe

2,70%

17,97 zł

2.

Toyota Bank

Indeksowane Konto Oszczędnościowe

2,20%

14,64 zł

3.

Lion’s Bank

Lion’s Excellence*

1,50%

9,98 zł

4.

Bank BPS

Rachunek oszczędnościowy POL-Efekt

1,30%

8,65 zł

5.

T-Mobile Usługi Bankowe

Konto oszczędnościowe

1,05%

6,99 zł

*Nowy klient może założyć konto w oddziale lub przez infolinię.

Źródło: Bankier.pl, stan na 05.04.2018 r.

Oczko niżej znajduje się Toyota Bank z Indeksowanym Kontem Oszczędnościowym, które w tym kwartale jest oprocentowane na 2,20 proc. w skali roku. W tym miejscu warto podkreślić, że bank pobiera za prowadzenie konta opłatę (30 zł /m-c), jednak zwróci ją klientowi, który w danym miesiącu nie wypłacił z rachunku żadnych środków.

Na trzecim miejscu melduje się Konto Lion’s Excellence od Lion’s Banku, która objęte jest stawką 1,50 proc. w skali roku. Jest to wariant dla klientów bez konta osobistego. Posiadacze rachunku mogą zawalczyć o wyższy procent, jeśli wypełnią dodatkowe wytyczne wymienione w tabeli oprocentowania kont.

Najlepsze konta oszczędnościowe – sytuacja na rynku

Listę najlepszych kont oszczędnościowych zasilił w kwietniu nowy rachunek od Banku Zachodniego WBK. Oferta jest na tyle atrakcyjna, że z marszu zajęła pierwsze miejsce zestawienia na 10 000 zł bez dodatkowych warunków, podwyższając tym samym maksymalną stawkę dostępną na tego typu rachunkach.

Mobilne Konto Oszczędnościowe, bo o nim mowa, jest ofertą skierowaną do każdego zainteresowanego. Bank nie wymaga posiadania określonego statusu klienta, wpłacenia nowych środków, korzystania z dodatkowych produktów lub spełnienia mniej lub bardziej drobiazgowych wytycznych. Propozycja jest dostępna do 30 czerwca br., a stawka obowiązuje o miesiąc dłużej. Podobnie jak w przypadku innych promocyjnych ofert, które na dobre zadomowiły się w zestawieniu z dodatkowym warunkami, wyższy procent obejmuje środki do określonej kwoty – tutaj do 100 000 zł.

Na początku miesiąca Bank Pocztowy oraz Toyota Bank przedłużyły oferty swoich kont oszczędnościowych, zachowując dotychczas obowiązujące warunki. Zachowany został także dotychczasowy kształt promocji Konta oszczędnościowego Profit od Banku Millennium, który uruchomił kolejną edycję tej oferty 11 marca br.

Monika Dekrewicz

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
1 26 mjwhite

Do 10000zł to śmiech a nie konto oszczędnościowe.

! Odpowiedz
0 28 czytacz

śmieszne jest w ogóle warunkowanie ,a to nowe środki a to przez 2 miesiące,a to limity kwotowe.DOKĄD TO ZAPROWADZI TE BANKI?

! Odpowiedz